ויקי צבע

ס'

סרט שיריון

משמש לחיזוק חיבורים ולקבלת מראה אחיד בין לוחות גבס הנמצאים על אותו מישור. לאחר החיבור בעזרת סרט השריון מיישמים מרק, ואז, לאחר הייבוש, נראים הלוחות כקיר אחד.

סקרייפר (שפכטל גירוד)

מאנגלית – Scraper – מגרדת. כלי עבודה חד בעל להב שטוח ידני שנועד לגירוד ולניקוי משטחים שונים.ניתן להיעזר בו לגרד שאריות צבע או לכה מהרצפה, לגרד צבע רופף מהקיר או להחליק עץ.

סלוטיט (גם צלוטיט)

חומר חזק מאוד למילוי ולתיקון קירות. מצוין לתיקונים קלים לפני צביעה. בהרכבו, הצלוטיט הוא תערובת הדומה לגבס. הוא חלש הרבה יותר מתערובת מלט וחול.

סיליקון

תרכובת על בסיס היסוד צורן, בעלת תכונות הדוחות מים. התרכובת היא מלאכותית (נוצרה בידי אדם) ובאה במגוון צורות ושימושים. למשל: אטמים, דבקים, שימושים רפואיים, ובמספר מצבי צבירה – נוזל, ג’ל, מוצק.

סיד

סיד הוא תרכובת המכילה סידן וחמצן. הסיד מופק, על ידי שריפה של אבן גיר, והוא משמש כחומר גלם למלט ולטיח. הסיד גם משמש כמובן גם לצביעה עקב תכונותיו הבולטות – צבע לבן ומחירו הנמוך. בצביעה בבית חדש ניתן למצוא סיד בעיקר בתקרות. הסיד נוטה להתלכלך מהר יותר מצבע אקרילי ולכן הוא מתאים פחות לקירות. לעיתים ניתן למצוא גם קירות צבועים בסיד, במקרה כזה, כאשר רוצים לצבוע בשכבה אקרילית על גבי הסיד יש למרוח שכבה של צבע יסוד ביניהן.