איך להתאים גוון לחדר

רוצים להוסיף קצת צבע לבית אבל חוששים מהתוצאה?

כל היתרונות של הוספת גוונים לחדר ואיך עושים את זה נכון

 

#גוון  #צבע #צבעים #חדר #צביעת חדרים #התאמת גוונים לחדר

איך לבחור גוון לחדר

בשנים האחרונות ישנה מגמה בולטת בצביעת חדרים של מעבר מהצבע הלבן המסורתי לאימוץ מגוון רחב יותר של צבעים המאפשרים בחירות עיצוביות מרגשות ויצירתיות.

צביעת חדרים בגוונים פותחת עולם של אפשרויות ליצירת חללים המשקפים העדפות אינדיבידואליות בין אם זה באמצעות גוונים ניטרליים מרגיעים או גוונים נועזים ותוססים. ניתן בקלות לשדרג את חללי הבית בעזרת צבע ולהוסיף להם עניין וחן.

התאמת גוון לחדר היא החלטה סובייקטיבית המבוססת על העדפות אישיות אך חשוב שהצבעים בחדר יתאימו וישלימו אחד את השני כדי ליצור תחושת אחידות והרמוניה. ערכת צבעים נכונה ומתאימה תיתן לחדר תחושת עומק יוקרתית. בכוחם של הצבעים להדגיש מאפיינים אדריכליים ולהשלים את סגנון הריהוט שלכם ובכך להעצים את האלמנטים העיצוביים של החדר. כך למשל קיר כח צבעוני יכול לשמש כרקע נהדר לרהיטים ויצירות אמנות ולאפשר להם להתבלט ולהשמיע אמירה. התאמת גוון לחדר עם פלטת הצבעים הנכונה תייצר עבורכם את האווירה הנבחרת.

אקווניר ONE WAL גוון IS 0695

אפשר ליצור שינוי עיצובי משמעותי לבד ובהשקעה מינימלית באמצעות יצירת קיר כח. קיר כח יהיה שונה בגוון, בטקסטורה, בחיפוי משאר הקירות בחלל. מומלץ להדגיש את המסר העיצובי ש לקיר הכח באמצעות ריהוט משלים כמו מראה, שידה, מדף, תמונה ועוד. קיר הכח יכול להיות הקיר של מבואת הכניסה, הקיר של הטלוויזיה בסלון, קיר בחדר שינה וכו’. אקווניר ONE WALL  מגיע באריזת 2 ליטר שמתאימה במיוחד לצביעת קיר אחד.

הנה כמה שלבים שיכולים לעזור בתהליך בחירת הגוון או הגוונים המתאימים לחדר:

 1. לכו עם נטיית ליבכם: כאשר אנו בוחרים משפחת צבעים רצוי לבדוק תחילה במניפת הגוונים מהם הצבעים שאנו אוהבים ושאליהם אנו נמשכים באופן טבעי. אלו הם הצבעים אשר במחיצתם אנו מרגישים הכי נוח. זוהי הבחירה הטבעית שלנו וזה מה שנכון ומתאים לנו.

2. מטרת החדר: חשבו למה החדר מיועד ואיזו אווירה ברצונכם לייצר בו. לחדר השינה מומלץ לבחור גוונים מרגיעים, בעוד שלסלון מתאימים צבעים חמים ומזמינים.

3. חפשו השראה: עיינו באתרי עיצוב הבית, גלריות של חברות צבע או פלטפורמות מדיה חברתית כמו פינטרסט להשראה. חפשו חדרים עם סגנונות או ערכות צבעים דומות וראו לאילו גוונים אתם מתחברים.

4. קחו בחשבון את האלמנטים הקיימים בחדר: התחשבו בצבעי הריהוט, הריצוף ושאר האביזרים הקבועים בחדר. נסו למצוא גוון שמשלים או משתלב בהרמוניה עם האלמנטים הקיימים הללו. אפשר להיעזר בגלגל הצבעים כדי להקל על הבחירה .

5. יצירת עניין ועומק ויזואלי: שימוש בכמה גוונים בחדר יכול להוסיף עניין ויזואלי. ניתן להשתמש בצבעים שונים כדי להגדיר אזורים נפרדים בתוך קומה פתוחה או אפילו בתוך אותו החדר.

צילום הגר דופלט אקווניר ONE WALL גוון NTC096

עיצוב יונתן מונג’ק צילום עודד סמדר גוון IS  0704

6. בדקו את הגוונים: ברגע שיש לכם כמה גוונים בראש, קחו דוגמאות של הצבע ובדקו אותם על קירות החדר. בדקו כיצד הצבעים נראים בתנאי תאורה שונים וכיצד הם מתקשרים עם שאר האלמנטים בחדר. ניתן להזמין דוגמאות צבע בעלות סמלית במרכז נירלט – להזמנה לחצו כאן.

7. התחשבו בתאורה הטבעית של החדר: שימו לב לכמות וכיוון האור הטבעי שנכנס לחדר לאורך כל היום. אור טבעי יכול להשפיע על מראה הצבע. מומלץ אפילו להתבונן בצבעים בשעות שונות של היום כדי לוודא התאמה שלהם. בארץ האור בוהק וישיר במשך רוב השנה ולכן יש להתייחס לכך בהתאם.

אקווניר ADVANCE גוונים IS 0780  \ IS 0822

 אקווניר ADVANCE גוון  0637 IS

טיפים של מעצבים להתאמת גוונים:

בבחירת גוונים לחדר ניתן לבחור משפחה של צבע, צבעים ניגודיים או צבעים משלימים – קיימות הרמוניות שונות ורבות של גוונים. שילוב צבעים ניגודיים ידגיש ויעצים את הצבעים בעוד ששילוב צבעים מאותה משפחה ייצר הרמוניה וזרימה רגועה יותר:

  • משפחה תמיד מסתדרת – כל הצבעים מסתדרים עם טונים שונים של אותו גוון שלהם. תוכלו לבחור גוונים משלימים לגוון שבחרתם מעמוד המניפה שלו במניפת COLOR IS.
  • שכנים תמיד מסתדרים – ניתן לשלב גוונים הסמוכים אחד לשני כמו אדומים וכתומים  כחולים וירוקים וכו’.
  • ניגודים נמשכים – לכל צבע יש גוון מנוגד לו מולו, צבע חם מול קר ולהיפך. סגולים וחומים או ירוקים ואדומים למשל מסתדרים נהדר.

 • כאשר בוחרים גוון תמיד חשוב לזכור שהוא יראה שונה בצירופים עם גוונים שונים. כך לדוגמא, צהוב על רקע לבן יראה חיוור ולעומתו צהוב על רקע שחור יראה מודגש וקורן.

עיצוב הלנה מור צילום גיל דור אקווניר ONE WALL גוון 0858 IS

 

אקווניר ADVANCE גוונים 0781  IS 1081 \ IS

 • כלל 60-30-10 הוא קו מנחה המשמש לעתים קרובות בעיצוב פנים לבחירה ואיזון צבעים בתוך החדר. להלן פירוט של אופן הפעולה של הכלל:
   • 60% צבע עיקרי: זה הצבע העיקרי בחדר ובדרך כלל מכסה את רוב החלל. הוא קובע את הטון הכללי ומשמש כרקע לשאר הצבעים. הצבע העיקרי מיושם בדרך כלל על קירות, רהיטים גדולים או ריצוף. הוא יוצר תחושה של הרמוניה ויזואלית ומעגן את ערכת הצבעים של החדר.
   • 30% צבע משני: צבע זה משלים את הצבע הראשי ומוסיף עניין ויזואלי. הוא משמש ברהיטים, בדים ואלמנטים אחרים בחדר. הצבע המשני יהיה שונה מהצבע הראשי אך ישתלב איתו בהרמוניה. איזון זה מסייע ביצירת עומק ועניין בחלל.
   • 10% צבע נועז: השימוש בצבע הנועז הוא מצומצם ומטרתו הוספת נקודות צבע ויצירת נקודות מיקוד. הצבע הנועז יבוא לידי ביטוי באמצעות אביזרים, יצירות אמנות, כריות, מנורות או פריטי עיצוב קטנים יותר. הצבע הנועז צריך להיות מנוגד לצבעים הדומיננטיים והמשניים, למשוך תשומת לב לאזורים ספציפיים ולהוסיף עניין לחדר.
 • בתחום הצבע מקובלת החלוקה לצבעים חמים וקרים, לכל צבע יש משמעות. הצבעים החמים מבוססים על טונים של גווני האדום, צהוב וכתום והקרים על טונים של ירוק וכחול. למשפחת הצבעים החמים הכוללת אדום כתום וצהוב יש יכולת לצור תחושה מקרבת, אינטימית וחמימה. לעומת משפחת הצבעים הקרים להם מייחסים תכונות הפוכות. צבעים אלו מרווחים, מרעננים ומרחיקים.  חלל קטן נצבע בצבע קר ובהיר וע”י כך נגרום לחלל להראות מרווח ונעים.
 • חלל שקירותיו כהים לאו דווקא מקטין את החלל, אלא מעניק תחושה של רצף ואחידות – עם תמונות.

אקווניר ONE WALL גוון 1243 IS

 • תקרה כהה לא בהכרח נותנת אשליה של חלל נמוך, אלא פותחת את המרחב כלפי מעלה

אקווניר ONE WALL גוון 0697 IS

 • קיר פנימי כהה לא מקטין את החלל אלא נותן תחושת עומק.

אקווניר ONE WALL גוון 0711 IS

 • כאשר בוחרים צבע יש להתחשב בגימור שלו, מבריק, מט , משי או טקסטורה חלקה או גסה. צבעים בעלי גימור מט יוצרים מראה קל ואוורירי לעומת צבעים מבריקים המחזירים אור. חללים  דרמטיים ניצור ע”י שימוש בצבעים מנוגדים, ברהיטים לא סימטריים ותאורה נקודתית . נוכל בקלות לעצב גם חללים  בסגנון עתיק, מודרני, בוהמי, אקלקטי אך בכל מקרה נשמור  על הרמוניה תוך ראייה כוללת של כל האלמנטים בחדר: ספות, וילונות, ריהוט, אביזרים וגופי תאורה.

בחירת גוון לחלל בקצרה:
צעד 1- בחרו את הצבע שאתם הכי אוהבים ומרגישים איתם הכי בנוח. זו הבחירה הטבעית שלכם.
צעד 2- הוסיפו נקודות אור בהירות וכהות, כלומר הבהירים והכהים מתוך דף הגוון הנבחר במניפה.
צעד 3- הוסיפו גוונים/ חומרים חמים וקרים, ליצירת מראה מגובש קרי, עץ, ברזל, אבן, בטון, טייח, טקסטיל.
צעד 4- הוסיפו נקודת צבע ממש משמעותית כקיר צבוע או אלמנט עם צבע מודגש- לדוג’ קיר כוח, או גוף התאורה המרכזי בחלל.

לסיכום, המעבר מקירות לבנים מסורתיים מושפע ממגמות עיצוב עדכניות. מעצבי פנים ובעלי בתים רבים מאמצים את השימוש בצבע ליצירת חללים ייחודיים ומעוררי השראה בשלל גוונים, מגווני פסטל בהירים ועד גוונים כהים.

בחרו את הגוונים שאתם מתחברים אליהם אך אל תחששו לפתוח את הראש ולשקול אופציות צבעוניות נוספות ושילובי צבעים שונים. ישנה קשת עצומה של אפשרויות ושילובים שייקחו את הפוטנציאל העיצובי של הבית שלכם צעד אחד קדימה.

אקווניר EXTRA גוון 0689 IS

עדיין מתלבטים?

לקבלת ייעוץ גוונים אישי און ליין בנושא צביעת חדר הקליקו כאן ויועצי הצבע של נירלט יחזרו אליכם תוך 48 שעות עם הגוונים המושלמים עבורכם.

מוזמנים לבקר במרכז נירלט כדי לראות מגוון דוגמאות צבע, שילובי צבעים וייעוץ אישי. לחצו כאן לתיאום פגישה ללא עלות במרכז נירלט.

הידעת?

כבר לא צריך לצאת מהבית כדי לקנות צבע – אפשר להזמין און ליין  חבילת ONE ROOM מגוונת בכל גוון שתבחרו  ולקבל את כל מה שצריך לצביעת חדר עם שליח עד הבית. 

נירלוט נעים!