המדריך המלא לשליכט צבעוני דקורטיבי לקירות

 

בונים או משפצים את הבית? יתרונות, חסרונות, סוגים וכל מה שצריך לדעת על שליכט צבעוני דקורטיבי

 

#שליכט #שליכט_צבעוני #שליכט_דקורטיבי #בנייה #צבע #שיפוץ #ציפוי_דקורטיבי #חיפוי_קירות #שדרוג_בית #עיצוב_פנים #חוץ #יופי #פונקציונלי

שליכט צבעוני דקורטיבי הוא פתרון נפלא לשדרוג המראה של מבני מגורים ומסחר כאחד. הוא לא רק משפר את האסתטיקה הכללית, אלא גם יכול להפוך את המבנה לפונקציונלי ועמיד יותר. עם מגוון רחב של סוגי שליכטים זמינים, קל למצוא את האחד המתאים ביותר לסגנון ולטעם האישי של כל אחד ואחת, תוך התחשבות בתקציב.

במאמר זה נבין מה זה שליכט צבעוני דקורטיבי ממה הוא מורכב ולמה משמש, נסקור את סוגי השליכטים והציפויים הצבעוניים הדקורטיביים הקיימים, יתרונות, חסרונות וכיצד לבחור את השליכט הצבעוני הדקורטיבי המושלם.

 

מהו שליכט צבעוני דקורטיבי?

שליכט צבעוני דקורטיבי הידוע גם כציפוי דקורטיבי, הוא חומר בנייה המשמש לציפוי קירות חיצוניים ופנימיים. תפקידו העיקרי הוא לשפר את המראה האסתטי של המבנה, אך הוא יכול גם להציע יתרונות פונקציונליים נוספים כמו הגנה מפני מזג האוויר, בידוד תרמי, עמידות בפני פגעי מים ועוד. השליכט עשוי מחומרים שונים והרכבו משתנה בהתאם לסוג הציפוי.

 

מה ההבדל בין ציפוי לצבע חיצוני?

ההבדל העיקרי בין ציפוי חיצוני לבין צבע חיצוני מתמקד בעיקר בעובי הציפוי המיושם. צבע חיצוני מיושם בעובי דק, ולכן כמעט ואינו עמיד בפני סדיקה ובעל אורך חיים נמוך. לעומת זאת, בשימוש בציפויים החיצוניים של נירלט, עובי הציפוי המיושם גדול יותר, מה שמבטיח עמידות מוצלחת בפני סדיקה לאורך זמן רב יותר.

 

למה משמש שליכט צבעוני דקורטיבי?

שליכט צבעוני דקורטיבי משמש בעיקר לציפוי קירות חוץ ופנים ונועד לתת מראה אסתטי וייחודי למבנה. ניתן להשתמש בשליכט הצבעוני הדקורטיבי להדגשת מאפיינים אדריכליים במבנה ולהדגשת קירות גם בתוך הבית. שליכט צבעוני דקורטיבי ניתן ליישום במגוון רחב של פרויקטים עיצוביים, החל מקירות פנים ועד לחזיתות חוץ.

 

ממה מורכבים ציפויים דקורטיביים?

ההרכב משתנה בהתאם לסוג הציפוי והמטרה העיצובית שלו. הנפוצים שבהם הוא השליכט האקרילי העשוי מחומר פולימרי עמיד וגמיש המאפשר יצירת מגוון רחב של טקסטורות וגימורים והטיח המינרלי המורכב מתערובת של חול, מלט ומים. אליהם ניתן להוסיף חומרים נוספים כמו פיגמנטים צבעוניים, תוספים כימיים וחומרים כמו פולימרים או אפוקסיים שנועדו לשפר את העמידות והגמישות של השליכט, חומרים אנטי פטרייתיים למניעת עובש ועוד. השימוש במרכיבים אלו מאפשר ליצור טקסטורות וגימורים שונים מבטון מלוטש ועד מראה אבן טבעית.

 

במה שונה שליכט צבעוני דקורטיבי מסוגי ציפוי אחרים?

שליכט צבעוני מבדיל עצמו מסוגי ציפוי אחרים במספר תכונות ייחודיות שהופכות אותו לבחירה מועדפת בעיצוב המודרני והמסורתי כאחד. בעוד שמטרתם העיקרית של מרבית הציפויים היא לייצר אפקט אסתטי ספציפי הרי שהשליכט הצבעוני הדקורטיבי מציע מגוון רחב של גימורים ומרקמים שלא ניתן למצוא בציפויים אחרים כמו צבע או טפט. לשליכט הצבעוני הדקורטיבי תכונות משמעותיות נוספות כמו עמידות בפני תנאי מזג אוויר, שחיקה ובלאי לאורך זמן ועוד מה שהופך אותו לאידיאלי לשימוש חיצוני ופנימי כאחד. רבים מהשליכטים הדקורטיביים מיוצרים מחומרים טבעיים ונחשבים לברי קיימא יותר מציפויים אחרים שמכילים חומרים כימיים וסינתטיים. השליכט הדקורטיבי משלב למעשה אסתטיקה ופונקציונליות, הוא מציע גמישות רבה בעיצוב ומבטיח תוצאה שמחזיקה מעמד לאורך זמן ולכן הפך לבחירה הפופולרית בציפויי קירות חוץ.

 

איך מיישמים שליכט צבעוני?

שליכט צבעוני הוא ציפוי שניתן ליישם על קירות ומשטחים שונים כדי ליצור גימור דקורטיבי עמיד ואטרקטיבי. התהליך של עבודה עם שליכט צבעוני דקורטיבי מחייב מיומנות וניסיון מקצועי מאחר שכל שלב דורש דיוק וידע בתחום. על מנת להשיג את התוצאה האופטימלית יש להיעזר בבעל מקצוע בעל ניסיון בתחום.

 

מהם הסוגים השונים של הציפויים הדקורטיביים של נירלט?

שליכט צבעוני

שליכט צבעוני EXTRA קלאסי

שליכט אקרילי במראה קלאסי מוכן לשימוש על בסיס מים המשמש לציפוי דקורטיבי ולהגנה על קירות חיצוניים ופנימיים. זהו סוג השליכט הדקורטיבי הנפוץ ביותר. לשליכט הקלאסי עמידות מעולה בתנאי מזג האוויר, מאפשר יציאת אדי מים, בעל כושר הידבקות גבוה לתשתית, גמיש ומגשר על פני סדקים. השליכט הקלאסי מקנה מראה מתולע לקיר. הוא מגיע במגוון מרקמים מעדין ועד גס וניתן לגוונו בכל גווני מניפת נירלט. שליכט צבעוני קלאסי של נירלט נושא תו תקן 1731 של מכון התקנים הישראלי, המעיד כי החומר עבר את הבדיקות הקפדניות והמקיפות ביותר ועומד בסטנדרטים הנדרשים. בנוסף הינו בעל תו תקן ירוק ממכון התקנים הישראלי, המאשר כי הציפוי מורכב מחומרים שאינם רעילים לסביבה ולמשתמש וכן שהחומר ותהליך הייצור שלו אינם פוגעים בסביבה.

 

נטורה EXTRA שליכט אקרילי צבעוני במראה מינרלי טבעי –

טיח אקרילי במראה מינרלי טבעי המשמש כציפוי דקורטיבי של קירות חיצוניים ופנימיים. לשליכט נטורה  במראה מינרלי יתרונות כשל השליכט האקרילי: עמידות חיצונית מעולה בתנאי מזג האוויר, מאפשר יציאת אדי מים, בעל כושר הידבקות גבוה לתשתית, גמיש ומגשר על פני סדקים. ההבדל מהשליכט האקרילי הקלאסי הינו במראה הכפרי והטבעי שלו, אותו ניתן לקבל בטקסטורות שונות במרקם עדין ועד גס. גם שליכט נטורה ניתן לגיוון בכל גווני מניפת נירלט. שליכט צבעוני אקסטרה נטורה נושא תו תקן 1731 של מכון התקנים הישראלי, המעיד כי החומר עבר את הבדיקות הקפדניות והמקיפות ביותר ועומד בסטנדרטים הדרושים. כמו כן, הינו בעל תו ירוק ממכון התקנים הישראלי המאשר כי הציפוי מורכב מחומרים שאינם רעילים לסביבה ולמשתמש ושהחומר ותהליך הייצור שלו אינם פוגעים בסביבה.

 

טיח מינרלי ווגה –

ווגה הינו טיח מינרלי במראה טבעי המעניק לבית תחושה כפרית, חמימה וייחודית. הטיח המינרלי הוא חומר אבקתי טבעי, העשוי ממינרלים שונים. ניתן ליצור עם הטיח המינרלי מגוון טקסטורות החל ממראה משופשף ועד מוחלק. טיח ווגה ניתן ליישום בעובי של 5 מ”מ עד 20 מ”מ בשכבה אחת, מה שמאפשר הגנה על קירות המבנה ומאפשר כיסוי והסתרת פגמים בתשתית. טיח ווגה מגיע במגוון גוונים טבעיים וניתן ליצור באמצעותו טקסטורות רבות ושונות ממראה מגורגר גס, מראה משופשף, מוחלק, פצוע, מסורק, מגורד ועוד. טיח ווגה מגיע באבקה אותה יש לערבב עם מים ולטקס על מנת להפוך אותה לחומר עביד.

לפרטים נוספים ולמבחר המוצרים והמרקמים הקיימים מוזמנים להיכנס לעמוד ציפויים חיצוניים באתר נירלט.

 

באיזה גוונים ניתן לקבל את השליכט הצבעוני של נירלט?

את השליכט הצבעוני של נירלט ניתן לקבל במבחר הגוונים של מניפת הגוונים של נירלט.

 

מהן התכונות המאפיינות את השליכט הצבעוני?

השליכט  הצבעוני הדקורטיבי ידוע באסתטיקה שלו וביכולתו המדהימה לשיפור המראה החזותי של הבית. המגוון הרחב של  המרקמים והצבעים הזמינים מאפשר רמה גבוהה של התאמה אישית ויצירת מראה ייחודי. בנוסף לכך, לשליכט הצבעוני מספר תכונות שהופכות אותו לבחירה המושלמת בשיפוץ ועיצוב בתים כגון עמידות מעולה בתנאי מזג האוויר רוחות, גשמים וקרני UV, כושר הידבקות גבוה וגמישות שמונעת היווצרות סדקים. תכונות אלו מבטיחות שקירות החוץ יישארו במצב מעולה במשך שנים, ישמרו על איטום ובידוד הבית,  ימנעו היווצרות סדקים, עובש ופטריות ויפחיתו את הצורך בתיקונים תכופים או צביעה מחדש. העמידות הגבוהה והתחזוקה הנמוכה חוסכים לא מעט זמן וכסף בטווח הארוך. שילוב ייחודי זה של רבגוניות ויזואלית, עמידות גבוהה ותחזוקה נמוכה הופכים את השליכט לבחירה המתבקשת בציפוי קירות חיצוניים של בתים.

 

מהם הגורמים בבחירת שליכט צבעוני?

שליכט צבעוני דקורטיבי

בחירת שליכט צבעוני דקורטיבי נכונה תלויה במגוון רחב של גורמים פונקציונליים ואסתטיים. חשוב לקחת בחשבון את כל הגורמים הרלוונטיים לפני קבלת החלטה, על מנת לבחור את החומר והטכניקה המתאימים ביותר לצרכים ולרצונות שלכם. הנה כמה מהגורמים העיקריים שיש לקחת בחשבון:

  • סגנון ואפקט אסתטי – המטרה העיקרית של השליכט הדקורטיבי היא הנראות ולכן צריך להתייחס לאפקט אותו מבקשים ליצור בראש ובראשונה. לסגנון מודרני ניתן לבחור שליכט צבעוני דקורטיבי במרקם חלק וגימור אחיד בצבעים מונוכרומטיים או גוונים בהירים. לסגנון קלאסי ניתן לבחור שליכט צבעוני דקורטיבי במרקם חלק וגימור טבעי בגוונים ניטרליים וטקסטורות עדינות כולל לבן, שמנת אפור בהיר וצבעים פסטליים.

לסגנון כפרי ניתן לבחור שליכט צבעוני דקורטיבי במרקס גס וגימור טבעי בצבעי אדמה, כחול, ירוק או כחול.

  • יישום – חשוב לוודא שהשליכט הדקורטיבי הנבחר מתאים לקיר אותו מבקשים לצבוע וכי בוצעו בקיר ההכנות הנדרשות.
  • תקציב – ישנם הבדלים בעלויות הרכישה והיישום של סוגי שליכטים שונים ומומלץ להתחשב בכך בעת בחירת סוג השליכט הצבעוני הדקורטיבי.
  • גורמים נוספים – לשליכט צבעוני דקורטיבי תכונות נוספות כמו עמידות בפני שחיקה, לחות, קרני UV, בידוד ועוד. התחשבו במאפיינים אלו במידה והינם רלוונטיים.
  • תווי תקן  – כדי ליהנות לאורך שנים מהתכונות והיתרונות של השליכט הצבעוני הדקורטיבי חשוב לרכוש שליכט איכותי בעל תו תקן ותו ירוק המעיד על כך שהשליכט אכן עומד בסטנדרטים המצופים ממנו.

 

מהם היתרונות של השליכט הצבעוני?

שליכט צבעוני דקורטיבי מציע מגוון רחב של יתרונות הן מבחינה אסתטית והן מבחינה פונקציונלית, מה שהופך אותו לבחירה פופולרית עבור ציפוי קירות פנים וחוץ. להלן כמה מהיתרונות העיקריים: משפר את האסתטיקה של הקיר, קיים במגוון גדול של גוונים וטקסטורות, מוסיף עמידות לקיר, מבודד, אוטם, מונע סדקים, מונע עובש ובקטריות, קל לתחזוקה.

 

כמה זמן מחזיק שליכט צבעוני?

שליכט צבעוני דקורטיבי איכותי ידוע בעמידותו הרבה ויכול להחזיק במשך שנים רבות כאשר מיושם  ומתוחזק כראוי. שליכט צבעוני דקורטיבי איכותי יכול להחזיק כעשור ואף יותר תלוי בגורמים כמו סוג המוצר, איכות היישום, תנאי הסביבה ועוד.

 

האם שליכט צבעוני דקורטיבי שווה את ההשקעה?

שליכט צבעוני דקורטיבי הוא פתרון עיצובי יפה ומיוחד, עמיד ופונקציונלי לציפוי קירות חוץ ולכן בעלי בתים רבים בוחרים בו לציפוי קירות ביתם.

בחירת שליכט צבעוני דקורטיבי לקירות החוץ של הבית יכולה לשנות לחלוטין את המראה והתחושה של המקום. עם מגוון גוונים וטקסטורות המאפשרים יכולת התאמה גבוהה לכל סגנון עיצובי, עמידות רבה לפגעי מזג האוויר ודרישות תחזוקה נמוכות. השליכט הדקורטיבי מציע פתרון אידיאלי עמיד לאורך שנים שמשלב פונקציונליות עם אסתטיקה מרשימה.

 

 

חפשו את השליכט הצבעוני של נירלט בנקודות המכירה ברחבי הארץ או צרו קשר עם יועצי הצבע שלנו במרכז נירלט לקבלת ייעוץ מקצועי ובחירת השליכט המתאים ביותר עבורכם!

 

נירלוט נעים!