הפתעה בצבע: חשיפת צבע השנה 2024

 

האם אתם מוכנים לגוונים החדשים של השנה? קבלו את צבע השנה של חברות הצבע המובילות בעולם

 

#צבע_השנה #עיצוב_הבית #אופנה #עיצוב #צבע #סגנון #יצירתיות #חדשנות #טרנדים

 

 

אחד האירועים המשמעותיים ביותר בכל שנה בעולם עיצוב הבית והפנים הוא הכרזת “צבע השנה” של חברות הצבעים הפופולריות והמובילות. חברות הצבע הגדולות בעולם מכריזות מדי שנה על הצבעים שהן מאמינות שישלטו בחללים הפנימיים השנה. צבע חדש לגמרי המבטא את ההתפתחות של העולם ואת הרצון שלנו להתחדש ולצמוח.

זאת לא סתם הכרזה, זהו רגע של קביעת טרנדים שמהדהד ברחבי עולם העיצוב ומשפיע על הכל – מצבע הקירות ועד לצבע הכריות על הספות.

זהו צבע שתתחילו לראות בקרוב בכל מקום – בבתים, משרדים, בתי קפה, ריהוט ואפילו אופנה.

 

צבע השנה הוא יותר מסתם צבע – החשיבות של צבע השנה

צבע השנה משמש כמובן השראה לקהל הלקוחות שמעצבים את ביתם אבל הוא גם הרבה יותר מכך. צבע השנה משמש השראה למעצבים רבים בענפי העיצוב השונים כמו עיצוב פנים, עיצוב אופנה, עיצוב גרפי ומוצרים.

מעצבים יוצרים בגדים, אביזרים ופריטי עיצוב בית המשלבים את הצבע הנבחר, וקובעים בכך את המגמה לשנה הקרובה. בתורם, הצרכנים נוטים יותר לרכוש פריטים הכוללים את הגוון הפופולרי, מה שהופך אותו לבחירה רווחית עבור עסקים.

יתר על כן, צבע השנה משקף לעיתים קרובות מגמות תרבותיות וחברתיות רחבות יותר. לדוגמה, צבע עז ותוסס עשוי להיבחר בתקופה של צמיחה כלכלית בעוד שגוון מעודן יותר עשוי לסמן תקופה של התבוננות פנימית או אי וודאות. בחירת צבע שעולה בקנה אחד עם רוח התקופה הנוכחית מסייעת לעסקים ליצור קשר עמוק יותר עם קהל היעד שלהם

בשבועות שלפני חשיפת צבע השנה יש שיח רב בנושא ואנשי המקצוע בתחום כגון מעצבים, אדריכלים, מומחי תעשייה וחובבי עיצוב מתעניינים האם יהיו צבעים נועזים ומפתיעים או צבעים קלאסיים ששובים את לב הצרכנים.

 

הכרזות צבע השנה של חברות הצבע המובילות בעולם

 

צבע השנה

צבע השנה של נירלט NRC 129 UNITY  גוון חול עם נגיעה רכה של פודרה אדמדמה. הצבע שתרצו לצבוע אתו את הבית שלכם.

למרות שריפת המפעל שלנו בקיבוץ ניר עוז בשבת השחורה של ה- 7.10 החלטנו בנירלט להמשיך במסורת של בחירת צבע השנה. הצבע הנבחר של נירלט NRC 129 UNITY  בעל מראה חם וטבעי, שמשמש כעוגן צבעוני, יציב ותומך לכל חלל. גוון אדמתי נעים שמזכיר בנראות שלו תערובת חול זהובה עם נגיעה רכה של פודרה אדמדמה.

התרגום לעברית של UNITY  הוא אחדות ו- NRC 129 UNITY הוא גוון עוטף ומחבק אשר מסמל את הרצון לאיחוד וחיזוק אזרחי ישראל בימים אלה ואת הכמיהה שלנו לעתיד טוב יותר. למרות הימים הקשים שעברנו זכינו לראות את שעתה היפה של ישראל. ראינו את גל ההתנדבות האדיר של האזרחים לטובת הלוחמים המגויסים ולטובת התושבים שפונו מבתיהם בדרום ובצפון ואת הרצון העז ויוצא הדופן של תושבי הארץ, לאורכה ולרוחבה, לעמוד יחד איתנים ומאוחדים, בתקווה שכל החיילים והחטופים יחזרו בשלום.

הגוון האדמתי הנעים, שמזכיר בנראות שלו תערובת חול זהובה עם נגיעה רכה של פודרה אדמדמה, מהדהד זיכרונות נוסטלגיים של הארץ, בתקווה לימים טובים, שקטים ובטוחים יותר. זיכרונות שמיד מעלים בנו חיוך ומעודדים את מצב הרוח. צבע השנה מעניק תחושה של רוגע ואמפתיות, הוא מסביר פנים ומשתלב נפלא עם מגוון רחב של סגנונות עיצוב, חומרים וצבעים. הצבע הנינוח, מאזן בצורה מושלמת בין פלטות מונוכרומטיות וניטרליות מחד לבין אלו הצבעוניות, הנועזות והבולטות. מאידך, ייראה נפלא בשילוב של מתכות כמו פליז, נחושת וזהב לצד פריטי ריהוט מעץ טבעי ומחבר בהרמוניה בין הערגה לעבר ובין התקווה לעתיד.

NRC 129 UNITY נבחר מתוך מניפת NRC- Nirlat Refined Collection שהושקה בתחילת שנת 2023 ומהווה תוספת נהדרת של 132 גוונים חדשים ומעט מעושנים למניפת ה IS -המוכרת והפופולארית של נירלט.

מדובר בצבע בעל נוכחות ומשמעות שלדעתנו יוביל את הרוח העיצובית במהלך השנה הקרובה.

 

 

פנטון העולמית בחרה ב- Pantone 13-1023 Peach Fuzz אפרסק קטיפתי וחושני עדין שרוחו החובקת מעשירה את הנפש, הגוף והלב.

Pantone 13-1023 Peach Fuzz מרמז על טעם טוב הוא מתנה לחושים ויוצר קשר סימביוטי בין חוש הטעם, הראייה, המגע והריח שלנו.

גוון אפרסק נעים השוכן ברכות שבין ורוד לכתום רך ועדין ומעורר שייכות, השראה, רוגע, רגש, שלווה פנימית, נחמה וריפוי ומשקף רצון קולקטיבי להפוגה.

גוון חם ולבבי המדגיש את הרצון שלנו להיות ביחד עם אחרים. מציג גישה רעננה לרכות חדשה ומעביר מסר של אכפתיות, קהילה ושיתוף פעולה.

הבחירה בצבע השנה מגיעה בתקופה חשוכה של מלחמות עולמיות ושנת בחירות בארה”ב והבחירה בגוון העדין משקפת את הכמיהה לקצת שקט, שלווה והפוגה. הבחירה של 2024 מהדהדת את הכמיהה המולדת שלנו לקרבה ולחיבור. הגוון משלב צבע זוהר עם חמימות ואלגנטיות מודרנית. הוא מציע חיבוק וחמלה ומגשר בטבעיות בין הנעורים לנצחיים.

בפנטון מספרים כי מדי שנה צוות מומחי צבע בוחן סרטים, אמנות, אופנה, עיצוב, יעדי טיול, טכנולוגיות ועוד כדי להבין אילו צבעים משפיעים על העולם ברגע הנוכחי . בנוסף הם משתמשים בכלי חיזוי, מחקר פסיכולוגי ומקורות אחרים כדי לחזות מגמות עתידיות. בסופו של התהליך המחקר הם מצמצמים את האפשרויות לצבע אחד בלבד שלדעתם נותן את הטון לשנה הקרובה.

תוכלו למצוא את גוון האפרסק הרך והנעים גם במניפת הגוונים של נירלט 1030 IS

 

 

הגוון הכחול הרווי של בנג’מין מור הוא תערובת ייחודית ועשירה של כחול וסגול שמעניק לחללים הפנימיים צבע ייחודי תוך שמירה על המהות של ניטרלי. זהו גוון אמצע מפתה שנע בין עומק ונועזות לקלאסי ומרגיע.

הגוון הוא חלק מפלטת הטרנדים של המותג לשנת 2024, הכוללת גוונים רוויים עדינים שמספרים סיפור של דואליות. גוונים המנוגדים זה לזה בעדינות שמציגים זיווגי צבעים משלימים ומנוגדים כמו הצגת אור מול כהה או חם מול קריר. ניגודים אלו מזמינים אותנו להתנתק מהשגרה כדי לחקור מקומות חדשים ולאסוף זיכרונות של צבע שיעצבו את הגוונים בבתים שלנו.

למרות שה- Blue Nova  שונה מהניטרליים ששלטו בחללים הפנימיים בעבר הגוון עדיין שומר על תחושת נצחיות.

המומחים של בנג’מין מור אספו תמונות ופריטים שונים מרחבי העולם והרכיבו את כולם ביחד ממש כמו שמרכיבים פאזל. נבחנו צבעים חמים, צבעים עמוקים, נבדקו צבעים קצת קרירים יותר אבל כאלה שעדיין יש בהם טון של חמימות עד שהגיעו ל- Blue Nova. צבע בטונים בינוניים שנע איפשהו בין כחול לקטיפה כך שהוא משתנה בהתאם לאור בחלל. משפחת הכחולים היא תמיד בחירה פופולרית אך היה חשוב להם לוודא שהצבע הנבחר הוא מספיק מסקרן, מפתה ומושך. ה- Blue Nova עושה זאת גם בהיבט החושי. הוא מיסטי ועמוק. יש בו משהו שמושך אותנו אליו ואנו מרגישים בנוח בחלל שצבוע בצבע הזה. אלה למעשה האיכויות של ה- Blue Nova.

בשנים האחרונות צרכנים נוטים לבחור צבעים בוגרים ועמוקים יותר בתוך הגוונים שלהם. אלה גוונים שיש להם אמירה. הבחירה של השנה היא יותר עדינה אבל בהחלט לא ניטרלית. פלטות הצבעים של 2024 מאופיינות בטוני ביניים. צבעים אמצעיים שמחים לא בהירים מדי ולא כהים מדי ששומרים על פלטת צבעים מאוזנת שכוללת צבעים נועזים לצד גוונים רכים. לדוגמה שילוב של כחול וכתום שני ניגודים שנתקלים בהם לעיתים קרובות בחיי היום יום ברעיון של קרוב ורחוק ביחד מה שיוצר תוצאות יצירתיות, מרגשות ומזמינות.

תוכלו למצוא את הגוון הכחול העמוק גם במניפת נירלט 0591 IS

 

 

צבע השנה של שרווין ויליאמס הוא גוון חוף מרגיע שתרצו לצבוע בכל מקום. מותג הצבע הפופולרי בחר ב-  Upward SW 6239, גוון תכלת אפרפר מרגיע כצבע השנה שלו. זה הצבע שאנו פוגשים כאשר עוצרים לרגע ולוקחים נשימה עמוקה: כחול קליל ומאושר. גוון של יום שמש לחללים שופעי אנרגיה חיובית, חשיבה יצירתית ושביעות רצון מוחלטת.

בחירת צבע השנה של מותג הצבעים הפופולרי הוא אחד מגוונים בהירים רבים יותר שהוכרזו עד כה. טרנד שבשרווין וויליאמס מאמינים שיגדל בשנים הקרובות. נציגי המותג מאמינים שהגוונים הבהירים יהיו חשובים יותר בשנים 2024 ו- 2025 ומבקשים לחוות את המעבר מהניטרליים הארציים להבעות בהירותיותר וכחול בהיר כמו Upward SW 6239 שמשתלב עם כל גוון לבן הוא התגלמות מושלמת של טרנד החוף של צבע השנה.

החברה בחרה בצבע שמייצג את המעבר מהירוקים השולטים במחצית הראשונה של העשור האחרון להופעת הכחולים במחצית השנייה של העשור.

לצבע השנה של שרווין וויליאמס יש מגוון גוונים משלימים. בעוד שלבן הוא הבחירה הברורה, בעלי בתים יכולים להיסחף עוד יותר לתוך אווירת החוף באמצעות שילוב עם צבעי נייבי או ירוק פסטל. הצבע משתלב היטב גם עם חומים חמים וריהוט בגווני עץ בבית.

הצבע משתלב עם כל סגנון עיצובי ויכול להיראות נהדר עם סגנון עתיק, מודרני ואפילו בוהו. זהו צבע מושלם לשילוב בחדר אמבטיה עם שיש לבן, ליישום על ארונות מטבח או לחדרים בהם מחפשים שלווה ומנוחה כמו חדר שינה או אפילו חדר ילדים.

תוכלו למצוא את התכלת הרגוע גם במניפת הגוונים של נירלט 0510 IS

 

אז אם אתם מחפשים דרך להכניס קצת ריענון לביתכם, צבע השנה הוא דרך מצוינת לעשות זאת! הכינו את הקירות שלכם למהפך עם הגוונים העכשוויים והטרנדיים ביותר שחושפות לנו חברות הצבע המובילות. צבעו את קירות הבית שלכם בצבע השנה, הוסיפו מספר אביזרים משלימים בגווני צבע השנה או בצבעים שמשתלבים עימם ותקבלו בית משודרג ומעודכן.

 

מוכנים לחקור את צבע השנה שלנו? כנסו לייעוץ גוונים אישי בקליק ובדקו איך הוא משתלב אצלכם בבית!

 

נירלוט נעים!