עיצוב חדרי ילדים –  עשה זאת בעצמך

שוקלים לעצב מחדש את חדר הילדים?

אפשר לעשות זאת לבד וחופשת הקיץ היא בדיוק הזמן המתאים לכך

הכירו את הטרנדים הכי חמים

 

#קיץ #צבע #עיצוב #חדרי ילדים #טרנדים #DIY #עשה זאת בעצמך

 

נושא עיצוב חדרי ילדים מתפתח משנה לשנה כאשר ההורים שמים דגש על עיצוב חדרי הילדים ומבקשים ליצור חלל כיפי ופונקציונלי כאחד שישלב נוחות וסגנון. חשוב שהחדר ישקף את האישיות, תחומי העניין והתחביבים של הילד אך צריך לשמור על איזון בבחירת הצבעים, הריהוט והאביזרים. אפשר לבצע את התהליך בשיטת עשה זאת בעצמך ולחסוך לא מעט כסף.

תקופת החופש הגדול מעולה לעיצוב מחדש של חדר הילדים מאחר ולילדים יש שפע של זמן פנוי ואין חשש מהפרעה בשגרת היום יום שלהם.  כל הפעילויות  הקשורות בהחלטה על עיצוב החדר כמו בחירת גווני צבע, ריהוט ואביזרים היא פעילות יצירתית וכיפית שיכולה למלא את הזמן הפנוי. בנוסף, עיצוב וחידוש חדר הילדים יאפשר התחלה חדשה ומוצלחת לשנת הלימודים.

הכנו לכם רשימה של הטרנדים המובילים בעולם עיצוב חדרי הילדים – לכם רק נותר לבחור למה אתם מתחברים, לפעול בשיטת עשה זאת בעצמך ולהתחיל להגשים חלומות:

 1. סגנון סקנדינבי מינימליסטי: מגמת העיצוב המינימליסטי הפכה לפופולרית מאוד גם בעיצוב חדרי ילדים. טרנד זה מדגיש פונקציונליות ופשטות. שימוש בקווים נקיים ובצבעים פשוטים, חומרים טבעיים וגישה מינימליסטית מתוך רצון לקבל חללים מאורגנים ונטולי עומס. העיצוב הסקנדינבי מאופיין בהוספת אלמנטים טבעיים שמכניסים את החוץ פנימה.  אפשר להוסיף אלמנטים של חיות מתוקות כמו ארנבים, פילים או כל חיה שהילד אוהב באמצעות תמונות קיר, מסיכות או בובות בד. ניתן להוסיף אלמנטים כמו אוהלים או מסגרות עץ מיוחדות למיטה. את רהיטי העץ אפשר להשאיר בצבע הטבעי או להוסיף כל גוון שבוחרים עם אוניאור על בסיס מים של נירלט.
עיצוב חדרי ילדים

עיצוב שיר שטייגמן צילום איתי בנית

עיצוב לימור אורן צילום אורית ארנון

עיצוב לימור אורן צילום אורית ארנון

עיצוב חדרי ילדים

עיצוב ריקי קורי צילום איתי בנית

 1. עיצוב חדר ילדים ניטראלי נטול מגדר: השימוש בעיצובים וצבעים מגדריים מסורתיים פחות נפוץ מבעבר. ישנה מגמה ברורה למעבר לפלטות צבעים ניטרליות כמו אפורים, לבנים, טבעיים, ופסטלים למיניהם המאפשרים יותר גמישות והתאמה אישית. הצבעים הניטרליים הם על זמניים ויכולים לשמש את הילד לאורך זמן.

  עיצוב חדרי ילדים

  ‏‏עיצוב גילי רשף גול צילום איתי בנית

 2. ריהוט רב תכליתי ופתרונות אחסון חכמים: מיצוי שטח האחסון הוא נושא חשוב בחדרי ילדים בכל בית. פתרונות אחסון חכמים כמו מדפים מובנים, מגירות מתחת למיטה וארגוניות  צמודות על הקיר עוזרים לשמור על צעצועים, ספרים ובגדים מאורגנים ונגישים.  ריהוט רב תכליתי  הפך לטרנד פרקטי ומאפשר למקסם את ניצול החלל בהתאם לצרכים המשתנים של הילד. ריהוט עץ מומלץ לצבוע עם אוניאור צבע על בסיס מים ידידותי לסביבה.

  עיצוב חדרי ילדים

  עיצוב עינת ארליך צילום איתי בנית

 1. שימוש בחומרים טבעיים: השימוש בחומרים טבעיים הוא אחד הטרנדים המובילים בעיצוב חדרי ילדים וכולל שימוש ברהיטי עץ, במבוק, בדים אורגניים וכו’. גם בצבעי קירות חשוב לבחור צבעים ידידותיים לסביבה על בסיס מים ועומדים בדרישות תווי תקן.        צבעים ידידותיים לסביבה
 2. אקסוסריז והתאמה אישית: ישנה מגמה לעודד ילדים לבטא את האינדיבידואליות שלהם באמצעות אלמנטים שונים כמו מצעים מותאמים, תאורה ואביזרים שונים המשקפים את התחביבים ותחומי העניין של הילד. אלה יוצרים נקודות מיקוד ועניין בחדר. אפשר להשקיע בריהוט קלאסי על זמני ולהעז בתחומים של צבעי הקירות והאביזרים שפשוט וזול יותר להחליפם.

  עיצוב חדרי ילדים

  עיצוב וצילום קרייזי נורדיק

 1. חלוקה לאזורים: עיצוב חדרי ילדים עם אזורים ייעודיים לפעילויות שיעניקו אווירה הוא עוד טרנד שצובר תאוצה. אפשר לעצב חדרי ילדים עם אזורים המקדמים למידה כמו פינת קריאה נעימה או פינת יצירה. אזורים אלה כוללים לרוב מקומות ישיבה נוחים, צבעים שונים, מדפי ספרים ותאורה רכה. אפשר להיעזר בגוונים שונים של צבע כדי ליצור הבדלה בין אזורים בחדר ואפילו לחלק חדר לשניים במקרה של אחים שחולקים חדר אחד.

 

עיצוב חדרי ילדים

עיצוב חדרי ילדים

עיצוב נעמה רודין צילום דנה סטמפלר

עיצוב חדרי יללדים

עיצוב שלומי בוטנסקי צילום יואל אלוויה

7. עיצובים נועזים: השימוש בצבעים בהירים ובדפוסים נועזים עדיין נפוץ. עיצוב חדרי ילדים בסגנון זה מעודד יצירתיות ודמיון. לעתים קרובות ניתן לשלב בעיצוב חדרי ילדים אלמנטים כמו ציורים או מדבקות קיר המספרים סיפור ומוסיפים לחדר עניין ואווירה.

עיצוב חדרי ילדים

‏‏עיצוב אורית וילקר צילום המל צילום יאנה דודלר

8. בחירות בנות קיימא וידידותיות לסביבה: ישנה מודעת גוברת והולכת לשימוש בקיימות בעיצוב חדרי ילדים. השימוש בצבעים על בסיס מים צובר תאוצה מאחר והם גם ידידותיים לסביבה וגם שומרים על בריאות הילדים. הורים כיום נוטים לשלב קיימות בעיצוב חדרי ילדים כדי לייצר עבורם סביבה בריאה יותר. עם קצת יצירתיות אפשר לקחת רהיט עץ ישן שקיים בבית כמו שידה, כיסא או שולחן ולחדשם באמצעות אוניאור צבע על בסיס מים שהוא צבע אטום ידידותי לסביבה. כך אפשר לחדש את החדר ובמקביל לשמור על קיימות.

 

עיצוב חדרי ילדים עשה זאת בעצמך

רוצים לדעת איך לחדש רהיט מעץ?

 

שימוש בצבעים רחיצים איכותיים ישמור על הצבע ועל עיצוב החדר לאורך זמן. אקווניר ADVANCE של נירלט מתאים במיוחד לצביעת חדרי ילדים. צבע אקרילי על בסיס מים, עם רחיצות גבוהה במיוחד ומתנקה בקלות ללא פגיעה במרקם הצבעעמיד פי 2 בקרצוף כבד ושחיקה מצבע רגיל .  נושא תו תקן ישראלי 1945, ידידותי לסביבה ובעל תו תקן ירוק.

 

לצבע חלק משמעותי בעיצוב חדרי ילדים מכמה סיבות:

 • הצבע הוא כלי עיצובי המאפשר שינוי משמעותי בחלל בצורה מהירה, פשוטה וזולה.
 • הצבע תופס חלק מאוד משמעותי בעיצוב החדר וקובע את האווירה. לכן חשוב להחליט מראש איזו אווירה רוצים לייצר.
 • באמצעות הצבע אפשר ליצור אשליית מרחב גם לחדרים קטנים.

קירות בצבעים עזים וכהים מטשטשים את גודל החדר. הצבע הכהה נותן תחושה של רצף והמשכיות שמסיתה את תשומת הלב מהעובדה שהחלל קטן.

 • ישנה משמעות לצבעים וצריך להתייחס אליה בעת בחירת הגוון. צבעים בהירים יצרו אוירה כיפית ושובבה בעוד שצבעים רכים יותר יצרו סביבה מרגיעה ושלווה.
 • מומלץ לבחור צבע בהתאם לתחומי העניין והתחביבים של הילד וכך למשל בחדר של ילד שאוהב ספורט אפשר לצבוע קירות בצבעי הקבוצה האהובה על הילד.
 • צבעים בהירים או ציורי קיר מעוררי השראה ומעודדים יצירתיות ושימוש בדמיון.
 • ישנם צבעים שיכולים לעזור בריכוז ולשפר את הלמידה. כך לדוגמא כחול וירוק הם צבעים מרגיעים שיכולים לעזור לילדים להתמקד בעוד שצהוב הוא צבע מגרה שיכול לקדם יצירתיות.
 • שימוש בצבעים או בדוגמאות שונות יכול להוסיף עניין ויזואלי לחדר. הקירות יכולים להפוך לחלק משמעותי בעיצוב החדר ולהוסיף לו עומק. לעיתים קרובות קיר אחד בצבע שונה, חצי קיר או קיר עם צורות יהיו הדבר הראשון שתופס את העין בחדר. במינימום השקעה משיגים שינוי אווירה שמשתלבת עם מגוון סגנונות העיצוב.
 • קיר כח הוא קיר שמושך אליו את מירב תשומת הלב. לרוב הוא יהיה צבוע בגוון מיוחד, שונה משאר הקירות. מדובר בקיר אחד בלבד בחלל אותו צובעים בצבע שונה ומומלץ לשלב בו טקסטורה מעניינת. אקווניר ONE WALL  של נירלט הוא צבע המותאם לצביעת קיר אחד, והוא יאפשר לשנות את החלל בקלות ובמהירות. מדובר בצבע שמגיע בכמות המספיקה בדיוק לקיר אחד, מה שהופך אותו חסכוני וכדאי במונחים של עלות תועלת.

עיצוב חדרי ילדים

עיצוב חדרי ילדים

Studiosisterz 3 צילום שירן כרמל

להבדיל מריהוט שעלותו יקרה את הצבע ניתן לרענן ולחדש אחת לתקופה בקלות, במהירות וללא עלויות משמעותיות.

רוצים לדעת איך לעשות מהפך בעזרת צבע ב-24 שעות בשיטת עשה זאת בעצמך? לחצו כאן

חשוב לציין שמגמות עיצוב עשויות ואכן משתנות מעת לעת ולכן מומלץ לשלבן יחד עם ההעדפות האישיות של כל אחד ואחת מאיתנו. כדאי לשתף את הילדים בתהליך העיצוב הרי החדר נועד עבורם. העיצוב צריך להתאים לאישיות של הילד, תחומי העניין והתחביבים שלו מאחר והסגנון והצבע משפיעים על מצב הרוח, היצירתיות והלמידה .

לסיכום אפשר לראות שעיצוב חדר ילדים יכול להיות די פשוט ואפילו כיפי אז למה לחכות כשאפשר להתחיל לעצב: לבדיקת הגוונים האהובים עליכם לחצו  על הדמיית החדרים  ותתחילו ביצירת חדר החלומות של הילד עכשיו!

הידעת?

כבר לא צריך לצאת מהבית כדי לקנות צבע – כנסו לאתר נירלט והזמינו און ליין עם משלוח עד הבית.

נירלוט נעים!
כתבות נוספות