עיצוב בגווני ירוק לכבוד יום איכות הסביבה

יום איכות הסביבה הוא הזדמנות מושלמת להוסיף קצת ירוק לחיינו גם בתוך הבית, בואו לגלות למה כדאי ואיך לעשות זאת

 

#צבע #עיצוב #ירוק #טבע #בית #השראה #יום_איכות_הסביבה #עיצוב_ירוק #קיימות

 

בתחום עיצוב הפנים, השימוש בגוונים ירוקים וטבעיים התגלה כטרנד רב עוצמה. עיצוב בגווני ירוק משקף רצון להכניס את החוץ פנימה, להכניס את השלווה והרעננות של החוץ אל תוך חללי המגורים והעבודה שלנו.

צבע ירוק יכול לתרום רבות לאווירה נעימה, בריאה ומלאת חיים, תוך שהוא תורם גם לשמירה על הסביבה. לכבוד יום איכות הסביבה גלו כיצד שימוש בצבעי קירות מכניס את הטבע והירוק פנימה לתוך הבית בשילוב הרמוני של אסתטיקה וקיימות, כי עיצוב בגווני ירוק הוא לא רק יפה אלא גם יוצר אווירה רגועה ומרגיעה בתוך הבית ושומר על הסביבה.

גוון: IS 0704 צבע: אקווניר EXTRA

 

מהו עיצוב ירוק?

גוון: IS 0772 צבע: אקווניר EXTRA

עיצוב ירוק המכונה לעיתים עיצוב בר קיימא, הוא קונספט ששינה את הדרך שבה אנו חושבים על סביבות המגורים והעבודה שלנו. ביסודו, עיצוב ירוק עוסק ביצירת סביבות שהן לא רק נעימות מבחינה אסתטית אלא גם מודעות לסביבה. גישה זו נותנת עדיפות לשימוש בחומרים, טכניקות ופרקטיקות שיש להן השפעות שליליות מינימליות על הסביבה. גם בתחום צבעי הקירות מומלץ לבחור בצבעים בריאים יותר. עיצוב ירוק אינו רק טרנד אלא מחויבות לעתיד בר קיימא, המבטיחה שנשאיר מורשת חיובית לדורות הבאים.

צבע הוא לא רק גוון ואחד ההיבטים המרכזיים של עיצוב ירוק בצבעי קירות הוא בחירת מוצרי צבע ידידותיים לסביבה ולא רק מושכים מבחינה ויזואלית. צבעים מסורתיים מכילים לרוב תרכובות אורגניות נדיפות (VOCs) בעלות השפעות מזיקות על איכות האוויר והסביבה ועל הבריאות. צבעים על בסיס כימיקלים עלולים לגרום לבעיות בריאות כגון אלרגיות, בעיות נשימה ובעיות עור. בחירה בצבעים אקריליים על בסיס מים כמו אקווניר  EXTRA  ממזערת את הנזקים לסביבה ויוצרת סביבת חיים בריאה יותר. סדרת צבעי אקווניר הינה סדרת צבעים על בסיס מים שאינם מכילים חומרים רעילים או מזיקים לבריאות. השימוש בצבעי קירות בריאים משפר את איכות האוויר בחלל ומשפר באופן כללי את הבריאות ואת מצב הרוח של האנשים. כאשר בוחרים צבע לקירות חשוב לבחור צבעים ידידותיים לסביבה. מומלץ לקרוא היטב את התווית כדי לוודא שהצבע אינו מכיל חומרים רעילים או מזיקים לבריאות. חפשו תוויות בריאותיות כגון תווי תקן ו- ISO על גבי האריזות.

בנוסף, בחירה בעיצוב בגוונים בהשראת הטבע, כמו ירוקים מרגיעים או גווני אדמה, יכולה ליצור תחושה של הרמוניה וחיבור עם הסביבה.

 

משמעות הצבע הירוק

הירוק מסמל את הכמיהה לטבע. עצים וצמחיה בטבע מסמלים חיים חדשים, פריחה, צמיחה, בריאות, רוגע, רעננות, תקווה ואקולוגיה. מכאן ההשלכה המרגיעה והמעודדת של הצבע הירוק על בני האדם. הגוון הירוק משמש השראה לאנשים בלב הכרך האורבני שמחפשים דרך להתמלא באנרגיה, חמצן, ותחושת התחדשות ומרחבים. הוא מקנה תחושות חיוביות ומסמל התחלות חדשות, איכות חיים ואורח חיים בריא ומכאן הצורך להקיף עצמנו בירוק גם בחיי היום יום בבית ובמשרד. הצבע הירוק מייצג את צאקרת הלב ומתקשר לתחושה הרמונית ונינוחה. הירוק משדר אכפתיות במיוחד לאור העלייה במודעות לאיכות הסביבה. ירוק ובעיקר ירוק בהיר משרה רוגע, הרמוניה, שלווה והבנה לעומת הירוק הכהה שנחשב הרפתקני ונועז.

 

עיצוב בגווני ירוק – יופי טבעי ואחריות סביבתית

גוון: NRC058 צבע: אקווניר EXTRA

בתחום עיצוב הבית ועיצוב הפנים, המושג עיצוב ירוק זכה בשנים האחרונות לחשיפה משמעותית. לקראת יום איכות הסביבה, חיוני להדגיש את החשיבות של שמירה על איכות הסביבה בכל היבט של חיינו, כולל האופן שבו אנו מעצבים את חללי המגורים שלנו. הבנת העיצוב הירוק ואימוצו חיוניים בשמירה על הסביבה כי אימוץ עיצוב ירוק בבית הוא יותר מסתם טרנד זוהי הצהרת שמירה על  קיימות.

בכל הנוגע בצבעי קירות הבחירה בצבעים ידידותיים לסביבה יכולה לא רק לשפר את הנראות האסתטית של הבית, אלא גם לשמור על כדור הארץ. אקווניר EXTRA, ניתן לגיוון בכל גווני מניפת נירלט, הינו צבע אקרילי על בסיס מים בעל תו תקן ישראלי 1945 ותו ירוק.

השילוב של גוונים ירוקים בעיצוב הבית הוא לא רק בחירה סגנונית, אלא גם מחווה לקיימות ולסביבת חיים בריאה. הצבע הירוק המסמל את הטבע, הוא בעל יכולת ייחודית להביא תחושת שלווה והתחדשות לתוך הבית. שילוב גוונים ירוקים בעיצוב הבית הוא לא רק אסתטי אלא גם מסייע ביצירת חוויית מגורים טובה יותר לתושבי הבית.

 

עיצוב ביופילי והצבע הירוק

גוון: IS 0464 צבע: אקווניר EXTRA

העיצוב הביופילי מאמץ את הטבע והחוץ ומשתמש בהדפסים, מרקמים ופלטות צבעים שמקורם מן הטבע. הגוונים השולטים בעיצוב הביופילי הם גוונים מן הטבע כגון ירוקים עסיסיים וחומים אדמתיים, לצד כחולים רגועים וגווני עץ ואבן חמים ויציבים. כל אלה מוסיפים שלווה ורוגע לבית  והופכים אותו לנעים יותר. הצבע הירוק בעיצוב הביופילי מסמל חיים, צמיחה, התחדשות, פריון, בריאות ואנרגיה. הוא מסייע להקלה על חרדה, דיכאון ומתח. את הירוק אפשר לפגוש בצבעי הקירות, רהיטים, מוצרי טקסטיל שונים וכמובן בצמחים ירוקים.

 

מה הופך את הגוון הירוק לגוון המושלם לעיצוב הבית?

גוון: IS 0458 צבע: אקווניר EXTRA

הירוק עומד כעדות ליופיו של הטבע וליכולתו הבלתי מוגבלת לצמיחה והתחדשות. חשיבותו בעיצוב הבית אינה מוגזמת, שכן הוא מכניס את מהות החוץ היישר אל ליבם של חללי המגורים. הגמישות והמגוון של הירוק מאפשרים לו להשתלב בהרמוניה עם ערכות עיצוב שונות, מהמינימליסטי ועד הבוהמי, מה שהופך אותו לבחירה פופולרית בכל בית.

 

היתרונות של עיצוב ב”צבע ירוק” ובגוונים ירוקים

גוון: IS 0746 צבע: אקווניר EXTRA

סביבה – צבעים מבוססים על מים אינם מכילים חומרים רעילים, ידידותיים לסביבה ולא פוגעים בסביבה או בבריאות.

בריאות – מחקרים מראים שצבע ירוק יכול להפחית לחץ וחרדה, לשפר את איכות השינה ואף לחזק את המערכת החיסונית.

אסתטיקה – צבע בגוון ירוק יכול להוסיף יופי וטבעיות לכל חדר. הוא יכול להתאים לכל סגנון עיצוב מקלאסי ועד מודרני.

 

כיצד ניתן לשלב עיצוב בגווני ירוק בבית שלכם?

גוון:  NTC096 צבע: אקווניר EXTRA

הצבע הירוק ידוע ביכולתו להשרות שלווה ורוגע, והוא מקושר לטבע, בריאות וצמיחה. לכן, אין זה פלא שעיצוב בגווני ירוק הפך לאחד הצבעים הפופולריים ביותר בעיצוב פנים בשנים האחרונות.

ישנן דרכים רבות לשלב צבע ירוק בבית. ניתן להשתמש בו על קירות, רהיטים, אביזרים ועוד. גוונים שונים של ירוק יכולים ליצור אפקטים שונים. ירוק כהה יכול ליצור תחושה של חמימות ועומק, בעוד ירוק בהיר יכול ליצור תחושה רעננה ואנרגטית של מרחב ואור.

בכל הנוגע לבחירת צבעי קירות בגוונים ירוקים וטבעיים, האפשרויות הן אינסופיות. מירוקים רכים של מרווה ועד לגווני הזית העמוקים. בין אם זה ירוק של יער טרופי שופע או ירוק ליים רענן וחיוני, יש גוון ירוק שיתאים לכל סגנון עיצוב והעדפה תוך כדי חיבור הרמוני לעולם הטבע בתוך חללי המגורים.

כל גוון מציע הזדמנות ייחודית להחדיר לחלל שלכם את המהות המרגיעה של הטבע. הגוונים הירוקים מעוררים תחושת שלווה וחיבור עם עולם הטבע. שילוב צבעים אלה בחללי הבית מאפשר יצירת אווירה שלווה ומזמינה המקדמת רוגע ורווחה.

 

אז איך לבחור את הגוון הנכון של ירוק לחלל שלכם?

 

גוון: IS 0711 צבע: אקווניר EXTRA

חשבו על האווירה שאתם רוצים ליצור – האם אתם רוצים ליצור חלל מרגיע ושלו או חלל אנרגטי ותוסס.

התחשבו בכמות האור הטבעי בחדר – חדרים עם הרבה אור טבעי יכולים להכיל גוונים כהים יותר של ירוק בעוד שחדרים פחות מוארים ייהנו מגוונים ירוקים בהירים יותר.

התאימו את הצבע לריהוט ולפריטים אחרים בחדר – ודאו שהגוון שבחרתם משתלב יפה עם שאר הצבעים והטקסטורות בחדר. מתלבטים לגבי הגוון הירוק הנכון? ניתן להזמין דוגמאות צבע עד הבית כדי לוודא התאמה. עוד אפשרות היא להיכנס לייעוץ גוונים דיגיטלי או להגיע לייעוץ אישי ללא התחייבות במרכז נירלט בדיזיין סנטר ברח’ הלח”י 2 בני ברק.

 

לאיזה חדרים מתאים עיצוב בגווני ירוק? 

גוון: NRC058 צבע: אקווניר EXTRA

הירוק הוא צבע רב גוני שיכול להתאים לכל חדר בבית עם מבחר גוונים ואפשרויות שילוב רבות. מחדרי שינה ועד לפינות אוכל, הירוק מציע מגוון רחב של גוונים החל משקטים ומרגיעים ועד לגוונים עזים ותוססים, צריך רק למצוא את הגוון הירוק הנכון לכם. בחדר השינה, גוון זית שקט ישתלב נפלא עם גווני שמנת עדינים. ירוק תפוח רענן ועליז ישתלב נהדר בחדר ילדים יחד עם גוונים צהובים ולבנים משלימים.  מי שמחפש רק נגיעה קטנה של ירוק לאווירה מרעננת ומתחדשת יכול לבחור בגוון לבן עם נגיעה של ירוק מתוך מניפת הלבנים. בסלון אפשר לייצר אווירה מודרנית וקרירה עם ירוק עוצמתי לצד ריהוט אפור כהה וקירות לבנים EXTRA WHITE.

 

גוונים ירוקים פופולריים

  • ירוק מרווה:

גוון ירוק בהיר ורך המזכיר את צמח המרווה. גוון זה מתאים במיוחד לחדרים קטנים או חדרים עם מעט אור טבעי.

גוון:  NRC063 צבע: אקווניר EXTRA

  • ירוק מנטה:

גוון ירוק מנטה הוא גוון ירוק בהיר ותוסס, המזכיר את עלי המנטה. צבע זה משדר תחושה של רעננות, אנרגיה ומרחב ומתאים במיוחד לחדרים מוארים.

גוון: IS 0699 צבע: אקווניר EXTRA

  • ירוק אמרלד:

גוון ירוק אמרלד הוא גוון ירוק עשיר ועמוק, המזכיר את הצבע של אבן החן אמרלד. צבע זה משדר תחושה של יוקרה, אלגנטיות וטבע. מוסיף נגיעה של יוקרה לסלונים ופינות אוכל ומשדרג אותם.

גוון: IS 0711 צבע: אקווניר EXTRA

  • ירוק דשא:

גוון ירוק דשא הוא גוון ירוק טבעי, רענן ומלא חיים המזכיר את הצבע של דשא טרי. צבע זה משדר תחושה של טבע, רעננות, ומרחב. מייצר אווירה צעירה ושובבה ולכן אופטימלי לחדרי ילדים ומשחקים ואילו בסלונים ופינות אוכל מעודד אינטראקציה חברתית.

גוון: IS 0766 צבע: אקווניר EXTRA

  • ירוק יער:

גוון ירוק כהה, חם, עמוק ומלא שלווה המזכיר את הצמחייה העבותה של יער. גוון זה מתאים מאוד לחדרים שרוצים ליצור תחושה של חמימות ועומק, לחדרים גדולים או לחדרים עם הרבה אור טבעי.

גוון: IS 0739 צבע: אקווניר EXTRA

  • ירוק ליים:

גווון ירוק ליים הוא גוון ירוק צעיר, קליל, תוסס ומלא אנרגיה המזכיר את הצבע של פרי הליים. צבע זה משדר תחושה של אנרגיה, שמחה וטריות. צביעת קיר בגוון ירוק ליים יכולה להתאים לחדר משחקים או חדר עבודה אך חשוב לזכור שמדובר בגוון דומיננטי ובולט.

גוון: IS 0780 צבע: אקווניר EXTRA

  • ירוק תפוח:

גוון ירוק תפוח הוא גוון ירוק בהיר ותוסס המזכיר את הצבע של תפוח ירוק. צבע זה משדר רעננות, בריאות ותחושה של טבע. מייצר אווירה אנרגטית ומזמינה. ניתן להשתמש בגוון בהיר יותר ליצירת תחושה של מרחב או בגוון עמוק יותר ליצירת אווירה דרמטית.

גוון: IS 0781 צבע: אקווניר EXTRA

  • ירוק טורקיז:

גוון ירוק תורכיז הוא גוון ירוק בהיר, רענן ותוסס המזכיר חופים פסטורליים. התורכיז משדר תחושה של רעננות, אנרגיה וחופשה אקזוטית. ירוק תורכיז משתלב בצורה יפה עם צבעים ניטרליים כמו לבן, אפור ושחור .גוון זה מתאים מאוד לחדרים שרוצים ליצור תחושה של אנרגיה ותחושת מרחב.

גוון: IS 0700 צבע: אקווניר EXTRA

  • ירוק זית:

גוון ירוק זית הוא גוון ירוק כהה מעט אפור, מעושן ואלגנטי. צבע זה משדר תחושה של שלווה, יציבות ועידון. האווירה הרגועה והמזמינה שהוא מייצר הופכת אותו מתאים לשימוש במגוון חדרים מחדרי שינה, חדרי עבודה, סלונים ואפילו במטבחים. גוון זה מתאים מאוד לחדרים שרוצים ליצור תחושה של תחכום ושיק.

גוון: IS 0417 צבע: אקווניר EXTRA

 

דרכים נוספות לעיצוב בגווני ירוק שמכניס את הטבע והירוק הביתה

גוון: IS 0326 צבע: אקווניר EXTRA

את הגוונים הירוקים והטבעיים אפשר להוסיף בצבעי קירות, רהיטים, טקסטיל וכמובן בצמחים. בנוסף לבחירת הצבעים הנכונים, שילוב אלמנטים טבעיים בחללים יכול לשפר עוד יותר את המשיכה האסתטית. אפשר לשלב טקסטורות כמו אבן, עץ או במבוק בקירות, ברהיטים ובאלמנטים נוספים כדי להוסיף עומק וחמימות לסביבה. הקפידו על כניסת אור שמש טבעי ככל שניתן. הכניסו צמחים מכל הסוגים והגדלים ותיהנו מהאוויר הצח והירוק שהם מייצרים. שלבו אביזרים עשויים מחומרים טבעיים כמו סלסלות קש, כלי עץ אגרטלים מקרמיקה ועוד. תלו תמונות נוף או פרחים.  שילוב אלמנטים טבעיים אלו ייצור תחושה של שלווה, רוגע והרמוניה לבית.

שילוב עקרונות עיצוב ירוקים בפרויקטים של צביעת קירות היא דרך משמעותית לציין את יום איכות הסביבה ולהתחייב לאורח חיים בר קיימא יותר. בחירה מודעת במוצרים שבהם אנו משתמשים ובעיצובים מאפשרת לנו לעצב מרחב מחיה אסתטי וידידותי לסביבה.

השימוש בצבעים אלה מסמל צמיחה, חיוניות והרמוניה ויוצר מרחב המטפח קשר ומחויבות עמוקה עם הטבע.

יום איכות הסביבה הוא הזדמנות מצוינת להתחבר לטבע ולבחור באפשרויות ידידותיות לסביבה גם בבית ובמשרד. זכרו, צבע ירוק יכול לתרום רבות לבריאות, לסביבה ולאסתטיקה של הבית.

אז למה אתם מחכים? הגיע הזמן להכניס קצת ירוק לחייכם!

 

רוצים להתחיל לעצב בירוק? בקרו באתר נירלט ותמצאו מגוון רחב של צבעים ירוקים, השראה ורעיונות עיצוביים!

הידעת? אפשר להזמין ישירות באתר נירלט והצבע יגיע ישירות עד הבית!

נירלוט נעים!