קסם הצבע – טיפים ועצות מעשיות להגדלת חללים קטנים באמצעות צבע

הבית שלכם קטן? מרגיש לכם צפוף? גלו כיצד שימוש בצבע יכול להפוך חללים קטנים למקומות מרווחים

 

#צבע #עיצוב_פנים #חללים_קטנים #מרחב #טיפים #הגדלת_מרחב #דירה #בית #הגדלת_חללים_קטנים

 

תחושת צפיפות בחלל קטן יכולה להיות מתסכלת. נדמה שהריהוט תופס את כל המקום והקירות נוטים להתקרב זה לזה. אבל אל דאגה! לא תמיד צריך לעבור דירה כדי להרגיש מרווח! באמצעות בחירה נכונה של צבעים, ניתן להטעות את העין וליצור אשליה של הגדלת חללים קטנים.

שינוי והגדלת חללים קטנים לאזורים שנראים גדולים ומרווחים יותר הוא אתגר עיצובי שרבים עומדים בפניו. צבע הוא כלי רב עוצמה בעיצוב פנים, וניתן להשתמש בו בצורה אסטרטגית כדי ליצור אשליה של חלל גדול יותר. ככל שהחלל קטן יותר כך חשוב יותר לטשטש את הגבולות. השימוש בצבע יכול למלא תפקיד מכריע ביצירת אשליה של מרחב,  בהגדלת חללים קטנים והפיכת חדרים צפופים למקומות מרווחים.

צבעים בהירים להגדלת חללים קטנים

גוון: IS 0699 צבע: אקווניר EXTRA

שימוש בצבעים בהירים וכהים, טכניקות צביעה מסוימות ושיקול דעת מתחשב של עיצוב פנים יכולים לשפר את תחושת המרחב בכל חלל קטן. בין אם אתם מחפשים לשפץ דירה קטנטנה או לגרום לחדר קומפקטי להרגיש פתוח ומאוורר יותר, לצבע יש את היכולת להיפתח ולהגדיל אפילו את החללים הקטנים ביותר.

הגישה הנכונה לצבע יכולה לשנות לחלוטין את תפיסת המרחב בתוך הבית שלכם. להבנת פסיכולוגיית הצבע תפקיד משמעותי באופן שבו אנו תופסים את החלל ובהרחבה ויזואלית של מרחב המחיה שלכם.  התובנות המשותפות כאן ינחו אתכם בשימוש בכוחו של הצבע לשינוי התפיסה הכוללת של גודל וקנה המידה של החדר.

 

כיצד להשתמש בצבע להגדלת חללים קטנים?

גוונים בהירים –  כלל אצבע ידוע הוא שצבעים בהירים גורמים לחלל להיראות גדול ומואר יותר. הצבע הלבן הוא בחירה קלאסית ופונקציונלית לעיצוב הבית, אך לא חייבים להיצמד ללבן הקלאסי הבוהק ואפשר להשתמש בגוונים בהירים אחרים  שיכולים להוסיף עניין,  עומק ואופי לכל חדר. אפשר לבחור בגוונים כמו אפרסק, תכלת, אפור בהיר או פסטלים עדינים שיוצרים תחושה של פתיחות ושלווה. הצבעים הבהירים משקפים אור וגורמים לחלל להיראות אוורירי ומרווח יותר. בנוסף, שימוש בצבעים בהירים אחידים על הקירות, התקרה, הרצפה והריהוט ייצור תחושה של מרחב פתוח ואוורירי נטול גבולות והגדרות.

הגדלת חללים קטנים בצבע

גוון: IS 0636 צבע: אקווניר EXTRA

גוונים כהים –  השימוש בגוונים כהים בחללים קטנים נתפס לעיתים קרובות כטעות “המצמצמת” את המרחב בחדר אך האמת היא שדווקא צבעים כהים מוסיפים עומק לחלל שיוצר תחושה של מרחב ומגדיל ויזואלית את החדר. אפשרות נוספת היא להשתמש בצבעים כהים בנגיעות קטנות של אביזרים, רהיטים או קיר כח בצבע כהה להוספת עניין ועומק לחדר.

הגדלת חדרים קטנים בעזרת צבע

גוון: NTC093 צבע: אקווניר EXTRA

קירות כח –  בחרו קיר אחד בחדר וצבעו אותו בגוון שונה משאר הקירות, בהיר או כהה יותר או השתמשו באפקטים. טכניקה זו מוסיפה עניין ויזואלי לחלל שיוצר אשליה של עומק אשר גורמת לחדר להיראות ארוך יותר. כשחלק מהחלל צבוע בגוון אחר הוא מודגש אוטומטית וכך נוצרת חושה של חלל מרווח. רצוי לבחור קיר שמקבל אור טבעי ונמצא מול חלון. קיר כח כזה בשילוב אביזרי עיצוב נלווים כמו שידה, מדפים, מראה או עציצים עשוי לשמש כנקודת מיקוד ועניין של הבית. אפשר גם לצבוע חצי קיר או חלק מהקיר כדי להוסיף עניין ועומק ויזואלי.

גוון: IS 0620 צבע: אקווניר EXTRA

פלטת צבעים מונוכרומטית – ערכות צבעים מונוכרומטיות, הכוללות שימוש בגוונים משתנים של צבע יחיד, יכולות להיות יעילות להפליא בהארכת החלל. על ידי היצמדות למשפחת גוונים אחת יוצרים זרימה חלקה שמטעה את העין לתפוס אזור גדול ומלוכד יותר. צביעת קירות סמוכים זה לזה  בגוון זהה או בגוונים דומים יוצרת תחושה של זרימה והמשכיות. גם צביעת חללים שונים בבית באותו הגוון כמו הסלון יחד עם הפרוזדור או המבואה מייצרת חיבור והמשכיות שנותנים תחושה של חלל אחד מאוחד ומרווח גם בחלל קטן.

פלטת צבעים מונוכרומטית להגדלת חללים קטנים

גוון: IS 1022 צבע: אקווניר EXTRA

 

הגדלת חללים קטנים באמצעות צבע

גוון: IS 0535 צבע: אקווניר EXTRA

צביעת תקרה  – כאשר צובעים גם את הקירות וגם את התקרה באותו צבע, נוצרת אשליה ויזואלית שבה הגבולות בין הקירות והתקרה הופכים פחות ברורים. אפקט המיזוג הזה מטעה את העין לתפוס את החלל כגדול ורחב יותר ממה שהוא בפועל. ערכת הצבעים העקבית מבטלת את הניגודיות בין הקירות והתקרה, וגורמת לחדר להרגיש פתוח ומרווח.

הגדלת חללים קטנים באמצעות צבע

עיצוב: עינת ארליך צילום: טל ניסים אקוונירONE WALL גוון 0507 IS

צביעת פסים אנכיתצביעת קיר בפסים אנכיים היא טכניקת צביעה שיכולה להאריך חזותית את החדר וליצור אשליה של גובה מוגבר. שימו לב שצבע הפסים צריך להיות בהיר יחסית. בצביעת קיר מלא השתמשו בצבע בהיר עבור הרקע וצבע כהה יותר עבור הפסים. שיטה זו יעילה במיוחד בחדרים עם תקרות נמוכות.

צביעת פסים אנכית להגדלת חללים קטנים באמצעות צבע

גוון: IS 0652 צבע: אקווניר EXTRA

צביעת פסים אופקית – צביעת קיר בפסים אופקיים תיצור תחושה של חלל רחב. שימוש בגוונים מנוגדים ישפר את האפקט ויעמיק את התחושה של אזור רחב יותר.

צביעת קיר אופקית להגדלת חללים קטנים באמצעות צבע

גוון: IS 0256 צבע: אקווניר EXTRA

השתמשו באלמנטים של צבע – אלמנטים של צבע יוצרים נקודת מיקוד ועניין שנותנת תחושה של עומק לחדר. אפשר להשתמש בטכניקות צביעת קיר שונות כמו צביעת חלק מהקיר, צביעה בספוג, צביעת אומברה, צביעה באפקטים וכו’.

אפקט קטיפה בצבע

גוון: IS 0738 צבע: אקווניר EXTRA

חלוקה בעזרת צבע – אימוץ חללים פתוחים (אופן ספייס) בעיצוב פנים יכול לשפר את  תחושת המרחב, בפרט בחללים קטנים. ככל שפתוח יותר כך גם תחושת המרחב מרווחת יותר. אפשר לקבוע גבולות ולהוסיף עניין על ידי תיחום פונקציות שונות בתוך החלל עם צבע. ישנן מגון אפשרויות להגדיר אזורים ושימושים בחלל הפתוח בעזרת צבע. כך למשל, אם יש לכם פינת עבודה בסלון הרי שצביעה בצבע שונה של חלק הקיר מאחורי שולחן העבודה תגדיר את פינת העבודה ואף תיתן תחושה של גובה ועומק לחדר. צביעת קירות בצבעים נפרדים עבור אזורים שונים כמו המטבח והסלון יכולה לייצר הפרדה חזותית בין האזורים. אפשר ליצור נישה ויזואלית חמימה לפינת השינה עם צבע שממשיך וגולש גם על גבי חלק מהתקרה והקיר הסמוך.

חלוקה בעזרת צבע

עיצוב: SOLID ARCHITECTS צילום: שירן כרמל אקוונירONE WALL גוון 0062 IS

 

טיפים נוספים להגדלת חללים קטנים שמשלימים את אפקט הצביעה:

ריהוט צף תלוי – ריהוט ואביזרים תלויים כמו שידות, מדפים, מתלי עציצים וכו’ משאירים את הרצפה פנויה ומרווחת ואף יוצרים משיכה של העין כלפי מעלה מה שגורם לחדר להיראות גבוה יותר.

תכנון מקומות אחסון – תכננו מקומות אחסון רבים ככל שניתן כדי לשמור על הסדר והמראה המרווח.

שמירה על הסדר – הכרחית כדי  ליצור תחושת מרחב בפרט בחלל קטן. היפטרו מחפצים מיותרים כדי לשמור על תחושת מרווח.

גוון: IS 0030 צבע: אקווניר EXTRA

אור טבעי ותאורה נכונה –תאורה טובה משלימה את האפקט של צבעים בהירים. מקסמו את האור הטבעי כדי לגרום לחלל להרגיש גדול ומואר יותר. פתחו וילונות ותריסים, השתמשו בווילונות בהירים וארוכים, במראות ובריהוט בהיר כדי לשקף אור וליצור אשליה של שטח גדול יותר. הימנעו מווילונות כבדים החוסמים את האור. במידת הצורך השלימו עם תאורה מלאכותית חזקה שתאיר את החדר ותיתן תחושת מרחב נעימה. גופי תאורה צמודי תקרה משאירים את החלל פתוח ומרווח.

ריהוט אוורירי ולא כבד – השתמשו ברהיטים קטנים וקלים יחסית, בעלי רגליים דקות. בחרו ריהוט מרובה שימושים, קל להזזה ופונקציונלי. הימנעו מריהוט כבד ומסיבי ש”תופס” מקום. רהיטים גדולים וכבדים יעמיסו על החדר ויגרמו לו להיראות קטן יותר. השתמשו במראות כדי להגדיל את תחושת המרחב. צביעת הריהוט בגווני הקיר יוצרת הרמוניה ולחילופין צביעת הריהוט בצבע מנוגד תיצור מיקוד ועומק.  לא חייבים לרכוש שידה חדשה וגם שכבת צבע חדשה יכולה להעניק לרהיטים הקיימים מראה משודרג ומלא סטייל. לצביעת ריהוט עץ השתמשו באוניאור על בסיס מים.

הגדלת חללים קטנים באמצעות צבע

גוון: IS 0117 צבע: אקווניר EXTRA

אקססוריז נכונים – השתמשו באקססריז מעטים ומדויקים כמו מראות גדולות, תמונות קטנות, צמחים תלויים.

גוון: IS 0428 צבע: אקווניר EXTRA

פרויקט עיצוב של חללים קטנים הוא מורכב יותר ודורש פתרונות יצירתיים. צבע ממלא תפקיד מכריע בעיצוב חללים קטנים מכיוון שהוא יכול להרחיב או לכווץ חזותית את תפיסת החלל הכוללת. שימוש נכון בצבעים, תאורה וריהוט יכול לתמרן את תפיסת הממדים וקנה המידה בחדר, לשפר את האור הטבעי וליצור אשליה של מרחב בפרט בחללים קטנים. שילוב נכון ויעיל של אלמנטים אלה יהפוך חלל קטן לאזור מרווח ומזמין יותר מבחינה ויזואלית. המפתח הוא ליצור איזון הרמוני בין צבעים, תאורה, ריהוט ואביזרים נכונים כדי לייעל את הגודל הנתפס של החדר. בעזרת צבע תוכלו להפיק את המקסימום מהבית שלכם בתקציב מוגבל ובזמן קצר.

מוכנים להפוך את החלל שלכם למרווח ומואר יותר? בחרו בגוון שאתם אוהבים  וצרו עיצוב פנים יפיפה ומזמין שיוצר אווירה שמרגישה קלילה, אוורירית וחסרת גבולות או לחילופין אווירה של עומק ועניין.

מתלבטים לגבי הגוון? מוזמנים לפנות ליועץ הצבע הדיגיטלי שלנו  או לייעוץ גוונים אישי בקליק.

 

תנו לכוח הצבע ליצור עבורכם חלל שלא רק שנראה גדול ומרווח יותר אלא גם מרגיש מסביר פנים מאי פעם.

         

           הידעת?

כבר לא צריך לצאת מהבית כדי לקנות צבע – אפשר להזמין און ליין כל גוון שתבחרו ותקבלו את הצבע עם שליח עד הבית. להזמנות לחצו כאן

נירלוט נעים!