סוגי צבעים – כי צבע זה לא רק גוון

לקראת צביעת בית או שיפוץ? חשוב להכיר את סוגי הצבע הקיימים לפני קבלת החלטות כדי להגיע לתוצאות מושלמות

 

#צבע #צבעים #גוון #סוגי צבע #צבעים על בסיס מים #צבעים אקריליים

גוון 0666 IS

גוון 0666 IS

כשאנחנו חושבים על צבע המחשבה הראשונה שלנו היא בדר”כ על הגוון האהוב עלינו, אבל צבע הוא לא רק גוון, צבע הוא החומר שעליו מוסיפים את הגוון וישנם שיקולים רבים נוספים שצריך להכיר לפני התחלת כל פרויקט של צביעת בית או שיפוץ. הכרת והבנת סוגי צבעים על גווניהם השונים ומאפייניהם חיונית לקבלת החלטות מושכלות שיניבו תוצאות מתמשכות ומשביעות רצון ויוכלו לעשות הבדל גדול בעיצוב החלל.

בבחירת צבע חשוב לוודא שהצבע אכן מתאים לסוג החומר שברצונכם לצבוע (קירות, עץ, מתכת), מהו סוג הגימור הרצוי  ואיזו הכנת שטח נדרשת. בנוסף, חשוב לדעת מראש מהן דרישות התחזוקה ויכולות הניקוי של סוגי צבע שונים. ישנם צבעים עמידים יותר לכתמים וקלים יותר לניקוי. מה שהופך אותם לאידיאליים עבור אזורים עתירי תנועה, חדרי ילדים וכו’.

בחירה נכונה תבטיח תוצאה איכותית ועמידה לאורך זמן.

כמה תכונות נפוצות של צבעים שמשתנות בין סוגי צבעים שונים:

עמידות: סוגים שונים של צבעים מציעים רמות עמידות משתנות, המשפיעות ישירות על אורך החיים של המשטחים הצבועים. הכרת העמידות של כל סוג צבע מאפשרת לבחור את האפשרות המתאימה ביותר בהתאם לדרישות הספציפיות של כל אזור בבית.

גימור ואסתטיקה: צבעים מגיעים במגוון גימורים כמו מט, מבריק, משי, אפקטים ועוד. כל גימור תורם בדרך אחרת למראה  הכללי של החלל. הכרות עם סוגי הגימורים הקיימים תעזור לבחור את סוג הגימור המתאים ביותר להשגת המראה והתחושה הרצויים.

יישום וקלות שימוש: לסוגי צבע שונים יש שיטות יישום ודרישות שונות. צבעים מסוימים עשויים לדרוש כלים מיוחדים, טכניקות או הכנות משטח. הכרות עם פרטים אלה מאפשרת לתכנן ולבצע את תהליך הצביעה בצורה יעילה ואפקטיבית.

תחזוקה וניקיון: חשוב לדעת מראש מהן דרישות התחזוקה ויכולות הניקוי של סוגי צבע שונים. ישנם צבעים עמידים יותר לכתמים וקלים יותר לניקוי. מה שהופך אותם לאידיאליים עבור אזורים עתירי תנועה, חדרי ילדים וכו’.

איכות הסביבה: יש לקחת בחשבון את ההשפעה הסביבתית של הצבע בעת קבלת ההחלטות. צבעים על בסיס ממס (סולבנט) מכילים תרכובות אורגניות נדיפות (VOC) שעלולות לתרום לזיהום אוויר ויש להן סיכונים בריאותיים פוטנציאליים. בחירה בצבעים על בסיס מים כממס עיקרי יכולה לפתור חששות אלו ולהפחית את זיהום האוויר.

השימוש ב”צבעים ירוקים” על בסיס מים הידועים כצבעים אקריליים הולך וגובר עם המודעות לאיכות הסביבה והביקוש לצבעים ידידותיים לסביבה ולמשתמש.

מה זה צבע אקרילי?

הצבע האקרילי הוא צבע על בסיס מים ידידותי לסביבה שניתן לגיוון.  זהו צבע רב תכליתי, קל לשימוש ומתייבש במהירות.  

לצבע האקרילי מספר יתרונות משמעותיים בכל הקשור בצביעת בתים מה שהופך אותו לבחירה פופולרית של אנשי מקצוע ובעלי בתים שצובעים בשיטת עשה זאת בעצמך:

יישום קל – לצבע האקרילי כיסוי מעולה שמתפשט בקלות ודורש פחות שכבות. קלות היישום מאפשרת צביעה מהירה ויעילה וחוסכת זמן ומאמץ.

גימור – גימורי צבע שונים מציעים איכויות אסתטיות ופרקטיות שונות. הגימורים הנפוצים הם בדר”כ: מט, מבריק ומשי. גימורי מט מספקים מראה חלק ומחזירים פחות אור בעוד גימורים מבריקים מציעים ברק וקלים יותר לניקוי. חשוב להחליט מראש על המראה הרצוי.

גמישות– הצבע האקרילי נשאר גמיש גם לאחר הייבוש ויכול להתרחב ולהתכווץ עם שינויי טמפרטורה ולחות. גמישות זו מונעת סדקים או קילופים של המשטח הצבוע לאורך זמן.

זמן ייבוש מהיר – לצבע אקרילי יש זמן ייבוש מהיר יחסית לסוגי  צבעי אחרים. הייבוש המהיר מהווה יתרון משמעותי בעת צביעת קירות פנים מאחר ומאפשר סיום מהיר של פרויקט הצבע.

מגוון צבעים רחב – הצבע האקרילי מציע מגוון רחב של צבעים המאפשר לכל אחד למצוא את הגוונים המושלמים שיתאימו לעיצוב הפנים או החיצוני של הבית וליצירת האווירה המבוקשת. הצבע האקרילי מספק אפשרויות צבע רבות החל מגוונים טבעיים ניטרליים ועד גוונים עזים.

רב גוניות – הצבע האקרילי מתאים לשימוש על משטחים שונים כולל קירות, עץ, מתכת ועוד.

עמידות –  הצבע האקרילי  ידוע בעמידותו ובשמירה על תכונותיו לאורך זמן. ברגע שהוא מתייבש, הצבע האקרילי יוצר שכבת הגנה קשיחה על המשטח הצבוע, מה שהופך אותו לעמיד בפני שחיקה ודהייה.

ניקוי קל – הצבע האקרילי הוא על בסיס מים מה שמקל על ניקוי המברשות וכלי העבודה השונים בעזרת מים וסבון. אין צורך בממיסים או מדללים  קשים. גם צבע שנשפך בטעות הוא קל לניקוי לפני שהתייבש. כל אלה הופכים את תהליך הצביעה לנוח וידידותי לסביבה.

ריח לוואי מינימלי– בניגוד לצבעים על בסיס שמן, לצבעי אקרילי יש ריח לוואי מועט, מה שהופך אותם לנעימים יותר לעבודה במיוחד בחללים פנימיים.

שימוש בצבע אקרילי לצביעת הבית מבטיח תוצאה מושלמת לאורך זמן בשל העמידות, זמן ייבוש מהיר, קלות היישום, מגוון הצבעים הרחב, הניקוי הקל וגמישות החומר. כך תשיגו שיפור חזותי של הבית לאורך שנים.

לנירלט פורטפוליו רחב של סוגי צבעים איכותיים על בסיס מים:

נעים להכיר: הדור הבא של צבעי הקירות – סדרת אקווניר של נירלט

צבעים אקריליים על בסיס מים איכותיים במיוחד לצביעת קירות פנים וחוץ. בעלי יתרונות רבים: עבידות נוחה יותר, כושר הסתרה גבוה, רחיצות ללא פגיעה בצבע ותוצאה איכותית יותר לטווח ארוך. כל אלו בזכות טכנולוגיית USP הייחודית לסדרת אקווניר ולנירלט. בעלי תו תקן ישראלי 1945. כל מוצרי סדרת אקווניר מאושרים ע”י מכון התקנים ובעלי תו ירוק.

טכנולוגיית USP Uniform Smooth Polymer

ראשי התיבות הן UNIFORM SMOOTH POLYMER – שילוב פולימרים ייחודי שפותח במיוחד ליישום נוח וקל ולקבלת מראה חלק ואחיד של הצבע לאחר הצביעה. יתרון נוסף בולט הוא הפחתת הבועות ונתיזי הצבע. כושר הסתרה מעולה שמביא לכושר כיסוי גבוה. זוהי טכנולוגיה בלעדית של נירלט ונרשמה כסימן מסחרי. מוצרי סדרת אקווניר של נירלט פותחו בטכנולוגיית USP.

אקווניר EXTRA – לקירות במראה חלק במיוחד

צבע אקרילי ע”ב מים בגימור מט, שפותח בטכנולוגיית USP לקבלת מראה חלק ואחיד של הקיר.    מיועד לצביעת קירות פנים וחוץ. בעל כושר כיסוי גבוה במיוחד והסתרה מעולה, רחיץ ומתנקה בקלות, ללא פגיעה במרקם הצבע. קל וידידותי ליישום, עמיד ושומר על הגוון לאורך זמן. אקווניר EXTRA נושא תו תקן ישראלי 1945 ידידותי לסביבה ובעל תו תקן ירוק.

אקווניר EXTRE WHITE  – לקירות לבנים במיוחד

צבע אקרילי ע”ב מים לקירות לבנים במיוחד שפותח בטכנולוגיית USP לקבלת מראה חלק ואחיד של הקיר. מיועד לצביעת קירות פנים וחוץ. בעל כושר כיסוי גבוה במיוחד והסתרה מעולה, רחיץ ומתנקה בקלות ללא פגיעה במרקם הצבע קל וידידותי ליישום, עמיד ושומר על הגוון לאורך זמן, נושא תו תקן ישראלי 1945 ידידותי לסביבה ובעל תו תקן ירוק.

אקווניר ADVANCE  – לקירות במראה יוקרתי, עמיד פי 2 מצבע רגיל

צבע אקרילי ע”ב מים שפותח בטכנולוגיית USP לקבלת מראה חלק ואחיד של הקיר. מיועד לצביעת קירות פנים וחוץ. בעל כושר כיסוי גבוה במיוחד והסתרה מעולה, רחיצות גבוהה במיוחד ומתנקה בקלות ללא פגיעה במרקם הצבע. עמיד פי 2 בפני קרצוף כבד, בפני קרינת UV ושחיקה מצבע רגיל. נושא תו תקן ישראלי  1945 ידידותי לסביבה ובעל תו תקן ירוק.

אקווניר ONE WALL לצביעת קיר אחד במראה מהודר

צבע אקרילי ע”ב מים שפותח בטכנולוגיית USP לקבלת קירות במראה חלק ואחיד של הקיר. מיועד לצביעת קירות פנים וחוץ. בעל כושר כיסוי גבוה במיוחד והסתרה מעולה, רחיצות גבוהה במיוחד ומתנקה בקלות ללא פגיעה במרקם הצבע. אקווניר ONE WALL נושא תו תקן ישראלי 1945 ידידותי לסביבה ובעל תו תקן ירוק. משמש לצביעת קירות ותקרות פנימיים וחיצוניים לאחר הכנת שטח מלאה.

אקווניר ONE WALL גוון 0774 IS

אקווניר BATH  לקירות בחדרים רטובים למניעת עובש ופטריות

צבע אקרילי ע”ב מים בגימור מהודר, שפותח בטכנולוגיית USP לקבלת מראה חלק ואחיד של הקירות בחדרי אמבטיה, מטבחים וחדרים לחים. בעל כושר כיסוי גבוה במיוחד והסתרה מעולה, רחיץ  ומתנקה בקלות ללא פגם במרקם הצבע. קל וידידותי ליישום, עמיד ושומר על הגוון לאור זמן. אקווניר  BATH נושא תו תקן ישראלי 1945 ידידותי לסביבה + תו תקן ירוק.

סוגי צבעים נוספים על בסיס מים:

כיום ניתן למצוא גם סוגי צבעים לעץ ומתכת על בסיס מים ידידותיים לסביבה ובמגוון צבעים וגימורים, כך שניתן להתאים אותם לכל פרויקט

צבעי עץ נועדו להגן על העץ מפגעי מזג ומזיקים בנוסף להוספת צבע וטקסטורה לעץ..

צבעי מתכת נועדו להגן על המתכת מפני חלודה, קורוזיה ומזג האוויר בנוסף להוספת צבע וטקסטורה למתכת.

אוניאור צבע על בסיס מים. צבע עליון אטום על בסיס מים בעל גימור משי מהודר. מיועד לצביעת משטחי מתכת ועץ שונים ולקירות. קל ונוח ליישום, אינו מטפטף ובעל השתטחות מושלמת. אוניאור ידידותי לסביבה, נטול ריחות לוואי ואינו מכיל ממיסים מזיקים.

צבע עליון אטום על בסיס מים בגימור מבריק, המיועד לצביעת מתכת, עץ וקירות, לאחר הכנת שטח מתאימה. אונירלק על בסיס מים, מתאים לשימוש פנימי וחיצוני ובעל כיסוי גבוה. למוצר תו ירוק, הוא נטול ריחות ואינו מכיל ממיסים מזיקים ולכן מתאים גם לצביעת קירות וריהוט בחדרי ילדים.

  •   DTM+ על בסיס מים לצביעת מתכת

צבע יסוד ועליון על בסיס מים במוצר אחד המיועד לצביעה ישירה על מתכת. מכיל תוספים אנטי קורוזיביים למניעת חלודה, בעל כושר הדברה מעולה למשטחים שונים, ללא ריח לוואי, בעל עמידות גבוהה ביותר בפני קרינת UV. מתאים ליישום פנים וחוץ.

לסרטון הדרכה בנושא חידוש וצביעת רהיטי מתכת:

אפקטים דקורטיביים

אפקט דקורטיבי הוא למעשה צבע קירות בעל מרקם ייחודי המעניק לקיר מראה שונה ובולט בניגוד לצבעי הקירות החלקים שאנחנו מכירים. השימוש באפקט דקורטיבי, לאחר בחינה של סוגי צבעים וקבלת החלטה, הוא קל ליישום ולא חייבים להיות בעלי מקצוע כדי להגיע לתוצאה מדהימה. בעזרת אפקט דקורטיבי ניתן להשיג שינוי משמעותי ומהיר בעלות מינימלית. דוגמאות לצבעי אפקט דקורטיבי הם אפקט בטון דקורטיבי המקנה לחלל מראה מעוצב ומודרני, אפקט הקטיפה במראה משי קטיפתי לשדרוג חלל הבית, אפקט סהרה היוצר מראה של סופת חול עם רקע מטאלי, אפשר הקריסטל BRUSH לקבלת קיר מטאלי מנצנץ. אפשר להשתמש גם בנובה פרנצ’סקה שהוא טיח פנים דקורטיבי מינרלי בעל מראה טבעי. צריך רק לבחור את סוג האפקט שמשתלב עם העיצוב הקיים וחשוב להדגיש  שכל האפקטים של נירלט מפותחים על בסיס מים וידידותיים לסביבה.

לסרטון הדרכה על אפקט סהרה BRUSH:

אז בפעם הבאה שאתם מתלבטים בין סוגי צבעים ובוחרים צבע חוץ מהגוון חשוב לשים לב לאיזה משטח הוא מתאים, חוץ או פנים, האם על בסיס מים, זמן הייבוש, קלות היישום, גמישות, ניקוי ועוד.

הידעת? אפשר לבדוק סוגי צבעים בקטלוג, להזמין ישירות מאתר נירלט והצבע יגיע עד הבית!

 

נירלוט נעים!