ויקי צבע

א'

אקדח סיליקון

כלי עבודה ידני המותאם לעבודה עם שפופרות סיליקון. לאקדח יש ידית אשר לחיצה עליה דוחפת בוכנה המפעילה לחץ על גב השפופרת. דרך העבודה עם הכלי היא אחידה, אך ישנם סוגים שונים של שפופרות (טיובות), המתאימות לייעודים שונים (הדבקה, אטימה, נגד עובש וכו’).

אשפרה

תהליך חיזוק, מבוצע ביציקות בטון, מוצרי חרס, מרצפות.

ארגז רוח

סגירה היקפית של גג הרעפים. בדרך כלל בנוי מעץ אך ניתן לבנותו מחמרים שונים כגון, מתכת, חגורת בטון או אלומיניום.

אימפרגנציה

תהליך של החדרת חומר חיטוי – שמן או תמיסה כימית – לעץ על מנת להגן עליו ממזיקים ומריקבון.

איירלס

מכשור להתזת צבע מקצועית בעבודות חיצוניות ובשטחי צביעה גדולים. מתאים להתזת חומרים סמיכים או כבדים כגון גמר שפריץ. יתרונו בעבודה על קיר מחוספס וכמובן שבחסכון של זמן וחומר.

אבקה אלקטרוסטטית

צבע שאינו דורש ממיס, אלא מצפה את האובייקט. הכינוי המקצועי לתהליך הוא “השמה אלקטרוסטטית”, והוא מיושם באמצעות אקדח צבע. לאחר כיסוי האובייקט באבקה הוא מוכנס לתנור, והחום מקשה את שכבת הצבע. יתרונות הצביעה באבקה רבים: תהליך הצביעה מבוקר, התהליך ידידותי לסביבה, אין כמעט פליטה של מזהמים, לרוב נדרשת שכבה אחת בלבד ואיכות של המוצר הצבוע גבוהה ביותר, הן במראה הדקורטיבי והן בתכונות המכניות. החסרונות הם בכך שיש צורך בשכבה עבה על מנת שלא יווצרו קילופים, ובכך שהעמידות טובה בעיקר בתנאי פנים ולא לאורך שנים בתנאי חוץ. מוצרים הצבועים בצבע אבקה עמידים גם בסביבות חיצוניות, ואף במידה רבה יותר מאשר צבעים רטובים. צביעה באבקה מתקיימת במצבעות בלבד.