שאלות ותשובות

קירות

האם יש לסדרת אקווניר תו תקן ירוק?

כן. לסדרת אקווניר קיים תו ירוק. תו ירוק מאשר כי המוצר הינו ידידותי לסביבה וגם למשתמש. מעיד כי המוצר יכול להתאים לבנייה ירוקה, לצביעה בסביבת חדרי ילדים והינו גורם נזק מזערי לסביבה. לעיון ברשימת תווי התקן והתעודות של נירלט לחצו כאן

יש לנו עובש בחדר האמבטיה – עם איזה צבע מומלץ לצבוע?

כתמי עובש ופטריות יש להסיר באמצעות אקונומיקה, לשטוף במים נקיים ולהמתין לייבוש מלא. לאחר מכן יש ליישם אקווה פריימר ולצבוע עם אקווניר BATH שתי שכבות צבע בעזרת רולר/ מברשת / איירלס

מה מיוחד במוצר אקווניר ADVANCE משאר המוצרים בסדרה?

אקווניר ADVANCE הינו צבע אקרילי העמיד פי 2 מצבע רגיל, כלומר זהו צבע המיועד לחללים הנוטים להתלכלך בקלות (כגון: חדרי ילדים, מסדרון וכו’). צבע זה הינו עמיד בפני קרצוף כבד ולאחר ניקיון מסיבי של הקיר- גוון וברק הצבע לא יפגעו וגם לא איכות הקיר .

מהי משמעות ‘טכנולוגיית USP’?

ראשי התיבות הן Uniform Smooth Polymer- שילוב פולימרים ייחודי, שפותח במיוחד ליישום נוח וקל ולקבלת מראה חלק ואחיד של הצבע לאחר הצביעה. זוהי טכנולוגיה בלעדית שפותחה לסדרת אקווניר של נירלט.

מהי סדרת אקווניר החדשה?

סדרת צבעים חדשה המביאה איכויות חדשות לשוק הצבע. הסדרה כוללת צבעים אקרילים המיועדים לצביעת קירות פנים וחוץ* על בסיס מים וידידותית לסביבה. הצבעים פותחו בטכנולוגיית USP  לקבלת מראה חלק ואחיד של הקיר. הצבעים בעלי כושר כיסוי גבוה במיוחד והסתרה מעולה, רחיצים ומתנקים בקלות ללא פגיעה במרקם הצבע, קלים וידידותיים ליישום, עמידים בפני קרינת UV ושומרים על הגוון לאורך זמן. כל סדרת ‘אקווניר’ החדשה נושאת תו תקן ישראלי 1945 ובעלת תו תקן ירוק.

כמה זמן צריך להמתין לפני שצובעים קירות חוץ רטובים?

לא צובעים קירות רטובים וצריך להמתין לפחות 72 שעות מהגשם האחרון. יש לוודא שהקיר יבש לחלוטין ורק אז ניתן להתחיל בצביעה.

 

תוך כמה זמן מצביעת פריימר ניתן לצבוע את הקיר / תיקרה?

במידה ומדובר בקיר פנימי יש ליישם אקווה פריימר צבע יסוד על בסיס מים לחיזוק התשתית לפני יישום צבע עליון אקרילי.

זמן הייבוש למגע: 30 דקות.

זמן  הייבוש להמשך עבודה ויישום הצבע מעל האקווה פריימר: שעתיים.

איך צובעים מחדש קירות מלוכלכים מקשקושים של טושים?

לפני יישום הצבע יש לשייף היטב את הקירות עד להורדת הצבע הישן והחלקה של הקיר ובסיום לנקות מאבק וכל לכלוך אחר.

בשלב הבא יש ליישם אקווה פריימר – יסוד אקרילי על בסיס מים בגוון לבן לחיזוק תשתית ושיפור החיבור לצבע.

יש ליישם 2-3 שכבות צבע רק על האזורים המקושקשים, להמתין לייבוש ורק לאחר מכן לצבוע את כל הקיר בשתי שכבות.

בחדרי ילדים ובחדרים הנוטים להתלכלך מומלץ להשתמש באקווניר ADVANCE צבע אקרילי על בסיס מים, בעל כושר כיסוי גבוה במיוחד והסתרה מעולה, רחיצות גבוהה במיוחד ומתנקה בקלות ללא פגיעה במרקם הצבע. עמיד פי 2 בקרצוף כבד, בפני קרינת UV ושחיקה מצבע רגיל.

צבע רחיץ לחדר מדרגות

בחללים הנוטים להתלכלך בשל תנועת אנשים מרובה כגון חדרי המתנה או חדרי מדרגות מומלץ להשתמש באקווניר ADVANCE צבע אקרילי על בסיס מים, בעל כושר כיסוי גבוה במיוחד והסתרה מעולה, רחיצות גבוהה במיוחד ומתנקה בקלות ללא פגיעה במרקם הצבע. עמיד פי 2 בקרצוף כבד, בפני קרינת UV ושחיקה מצבע רגיל.

צביעת שידת עץ

תחילה יש לשייף ולהוריד את הצבע הישן עד להחלקת העץ ולאחר מכן לנקות מאבק וכל לכלוך אחר.

לאחר מכן ניתן ליישם ישירות על גבי השידה אוניאור על בסיס מים – צבע עליון אטום על בסיס מים בעל גימור משי מהודר. מיועד לצביעת משטחי מתכת ועץ שונים ולקירות. קל ונוח ליישום, אינו מטפטף ובעל השתטחות מושלמת. אוניאור ידידותי לסביבה, נטול ריחות לוואי ואינו מכיל ממיסים מזיקים. את האוניאור ניתן לגוון על פי כל גווני מניפת נירלט.

 

צביעת דלת רב בריח

ראשית, במידה ועל הדלת יש טפט, יש צורך לקלף את הטפט, , לנקות, לשייף ולבצע חספוס קל של פני השטח. לאחר מכן יש להשתמש במדלל 032 לניקוי הדלת ולאחר המתנה לייבוש. לאחר הייבוש יש ליישם DTM+ על בסיס מים – צבע על בסיס מים לצביעה ישירה על מתכות שונות, בעל כושר הידבקות גבוה במיוחד למתכות מגולוונות. מתייבש במהירות, עמיד בתנאים חיצוניים קשים ולא ריח לוואי. נוח לעבודה וידידותי לסביבה. ניתן לגוון על פי כל גווני מניפת נירלט.

אפשרות נוספת היא ליישם ישירות על הטפט פריימר לכל – יסוד מקשר אקרילי חד-רכיבי על בסיס מים המיועד לאפשר התחברות למגוון משטחים שונים, כגון: מתכת מגולוונת, אלומיניום, סוגי פלסטיק שונים, פיברגלאס וכן למשטחים חלקים במיוחד, כגון: קרמיקה, זכוכית ופורמייקה. לאחר הייבוש ניתן ליישם מעליו את ה-DTM+ על בסיס מים.

 

צביעת דירה חדשה מקבלן הצבועה בסיד

ראשית, יש לשייף ולהחליק את הקירות ולנקות מאבק וכל לכלוך אחר ויש לוודא שהקירות יבשים.

בשלב הבא יש ליישם צבע יסוד אקווה פריימר על בסיס מים לחיזוק התשתית לפני יישום צבע עליון אקרילי.

לאחר הייבוש ניתן ליישם צבע אקרילי כגון אקווניר EXTRA צבע אקרילי על בסיס מים בגימור מט, שפותח בטכנולוגיית USP לקבלת מראה חלק ואחיד של הקיר. קל וידידותי ליישום, עמיד ושומר על הגוון לאורך זמן. אקווניר EXTRA נושא תו תקן ישראלי 1945, ידידותי לסביבה ובעל תו תקן ירוק

 

צביעה על גבי שליכט אקרילי קיים

ניתן ליישם צבע אקרילי על שליכט קיים שהתלכלך. הצבע לא פוגע בשליכט אך כאשר מתחילים בצביעה יש להקפיד לצבוע את כל המשטח שעליו יש את השליכט.

אפשר ליישם זאת באמצעות אקווניר PU צבע פוליאוריתן על בסיס מים בגימור מט,  מותאם במיוחד לצביעת קירות חיצוניים ולאקלים הישראלי. צבע זה משמש לחידוש מבנים ישנים וצביעת מבנים חדשים. הצבע מתאים במיוחד כגמר עליון לבתים הסמוכים לקו החוף, מעניק הגנה חיצונית מעולה ומונע קליטת אבק. הצבע מעניק למבנה מראה חדש, נקי ומהודר לאורך שנים. נושא תו תקן ישראלי 1945, ידידותי לסביבה ובעל תו תקן ירוק.

ניתן ליישם גם עם אקווניר EXTERIOR צבע אקרילי על בסיס מים בגימור מט, מותאם במיוחד לצביעת קירות חיצוניים ולאקלים הישראלי. בעל כושר כיסוי גבוה במיוחד והסתרה מעולה, רחיץ ומתנקה בקלות ללא פגיעה במרקם הצבע, קל וידידותי ליישום, עמיד ושומר על הגוון לאורך זמן. אקווניר EXTERIOR נושא תו תקן ישראלי 1945, ידידותי לסביבה ובעל תו תקן ירוק.

מעוניין לצבוע דק עץ בצבע אטום

עבור צבע אטום לדק, ניתן ליישם אוניאור על בסיס מים צבע עליון אטום בעל גימור משי מהודר. מיועד לצביעת משטחי מתכת ועץ שונים ולקירות. קל ונוח ליישום, אינו מטפטף ובעל השתטחות מושלמת. אוניאור ידידותי לסביבה, נטול ריחות לוואי ואינו מכיל ממיסים מזיקים.

לאחר המתנה לייבוש ניתן ליישם שמן מגן לדק  – שמן בעל גוון שקוף / חצי שקוף להגנה מקסימאלית לעץ. שמן מגן לדק, חודר לעץ ומקנה לו מראה עשיר ועמוק ומגן עליו מקרינת שמש חזקה, חדירת מים, טחב, פטריות ומזיקים, ניתן לגיוון על פי 23 גווני מניפת שמן מגן לדק.

איזה צבע מומלץ לקירות המטבח?

עבור צביעת המטבח ניתן ליישם אונירלק על בסיס מים –

צבע אטום על בסיס מים בגימור מבריק, המיועד לצביעת מתכת, עץ וקירות, לאחר הכנת שטח מתאימה.

למוצר תו ירוק, הוא נטול ריחות ואינו מכיל ממיסים מזיקים. לשימוש חיצוני ופנימי.

לפני היישום יש לנקות את קירות המטבח מאבק, שומנים וכל לכלוך אחר ולוודא שהקירות יבשים.

במידה והקיר כבר צבוע בצבע אקרילי ומצבו תקין והוא דבוק היטב לקיר ניתן ליישם מעליו ישירות את האונירלק על בסיס מים, במידה ולא יש צורך ליישם צבע יסוד אקווה פריימר – צבע יסוד על בסיס מים לחיזוק התשתית לפני יישום צבע עליון אקרילי וציפויים בתשתיות חדשות. יש ליישם את הצבע בשתי שכבות על ידי מברשת, רולר או התזה.

מה ההבדל בין פריימר 2X ליסוד מקשר לצבעוני? ומה מתאים לישום שליכט צבעוני?

פריימר 2X הינו צבע יסוד מיוחד לקירות חדשים לפני יישום סופר גמיש או שליכט צבעוני EXTRA . לשימוש חיצוני ופנימי.

יסוד מקשר לצבעוני צבע יסוד על בסיס מים, החודר לתשתית ומחזק אותה מאפשר היצמדות צבעים וציפויים עליונים. לשימוש פנימי וחיצוני. משמש כשכבה ראשונה על טיח שחור או בטון, לפני יישום “שליכט צבעוני EXTRA” או צבעים אקריליים אחרים.

 

נשתמש בפריימר 2X  כאשר מיישמים שליכט צבעוני אך במידה והיישום של השליכט הצבעוני הינו על-גבי טיח או בטון חדש יש ליישם יסוד מקשר לצבעוני.

מהו הגוון הכי לבן שיש?

הגוון הכי לבן שיש הינו EXTRA WHITE – גוון בעל לובן בוהק ומרשים במיוחד. את גוון ה-EXTRA WHITE ניתן למצוא באקווניר EXTRA WHITE צבע אקרילי על בסיס מים לקירות לבנים במיוחד בגימור מט, שפותח בטכנולוגיית USP לקבלת מראה חלק ואחיד של הקיר. אקווניר EXTRA WHITE נושא תו תקן ישראלי 1945, ידידותי לסביבה ובעל תו תקן ירוק.

מחפש חומר לצביעה על אלומיניום?

עבור צביעת אלומיניום ניתן ליישם DTM על בסיס מים

צבע על בסיס מים לצביעה ישירה על מתכות שונות, בעל כושר הידבקות גבוה במיוחד למתכות מגולוונות. מתייבש במהירות, עמיד בתנאים חיצוניים קשים ולא ריח לוואי. נוח לעבודה וידידותי לסביבה.

לפני יישום הצבע יש לבצע חספוס קל של פני השטח עד הורדת הברק ולאחר מכן לנקות מאבק, שומנים וכל לכלוך אחר עם מדלל 032 של נירלט.

לאחר המתנה לייבוש המדלל ניתן ליישם את ה-DTM על בסיס מים. את ה-DTM ניתן לגוון על פי כל גווני מניפת נירלט.

מה זה פריימר?

פריימר הוא צבע יסוד מקשר, ליישום לפני צבע עליון, שתפקידו לחדור לתשתית ולחזק את שיפור החיבור לצבע העליון.

אקווה פריימר הוא יסוד אקרילי על בסיס מים בגוון לבן לחיזוק תשתית ושיפור החיבור לצבע. ליישום לפני צבע עליון. לשימוש פנימי.

פריימר לכל הוא צבע יסוד מקשר אקרילי חד-רכיבי על בסיס מים המיועד לאפשר התחברות למגוון משטחים שונים, כגון: מתכת מגולוונת, אלומיניום, סוגי פלסטיק שונים, פיברגלאס וכן למשטחים חלקים במיוחד, כגון: קרמיקה, זכוכית ופורמייקה. ניתן לצבוע עליו בצבעים עליונים חד-רכיביים על בסיס מים או סולבנט. מתאים לשימוש פנימי או חיצוני.

פריימר 2X הוא צבע יסוד מיוחד לקירות חדשים לפני יישום סופר גמיש או שליכט צבעוני EXTRA . לשימוש חיצוני ופנימי.

מיקרו פריימר הוא יסוד מקשר על בסיס מים, מוכן לשימוש, המסייע בהדבקה של טיח או ציפוי מינרלי על תשתית אקרילית חלקה.

 

מה הן הסיבות לצבע מתקלף?

קילוף של צבע מתרחש כאשר התשתית של הצבע לא חזקה מספיק על-מנת להחזיק את הצבע. כלומר, מצוי משהו על התשתית שמפריע לחיבור של הצבע כגון: אבק, שפכטל ישן רופף, שומנים וכו’.

מה עדיף רולר או מברשת?

הבחירה בין מברשת לרולר תלויה במספר גורמים: מה הצורך, מה צובעים, מה החומר שמיישמים ומה התוצאה הרצויה. באופן כללי, מברשת מתאימה לפינות הקיר ולשימוש במקומות מדוייקים ורולר מתאים למרכז הקיר ולצביעת משטחים רחבים. בנוסף, רולר מתאים ליישום צבע באופן אחיד וללא אפקטים ומברשת מתאימה ליישום אפקטים שונים (ניתן למשל לשחק בככיוון משיחת המברשת למשל).

 

מה זה כושר כיסוי והסתרה?

כושר כיסוי הינו כמה מטר רבוע נוכל לצבוע בליטר אחד של צבע, כושר ההסתרה הוא היכולת של הצבע להסתיר את השכבה הקודמת בצורה אטומה.

מה להשתמש נגד עובש באמבטיה?

ראשית, לא ניתן לצבוע ישירות על עובש. יש לבדוק מה הסיבה שבעקבותיה העובש הופיע ולטפל בה, במידה ומדובר ברטיבות שנובעת מנזילה יש לטפל בנזילה ולדאוג שהקיר יתייבש. במידה ומדובר בחוסר אוורור יש לדאוג לאוורור מתאים. לפני יישום צבע יש לדאוג שהקיר יהיה יבש לחלוטין ולנקות את העובש עם מטלית ספוגה באקונומיקה ולאחר מכן במטלית ספוגה במים ולוודא שאין חלקי צבע רופפים או נפוחים. לאחר ייבוש מלא של הקיר ניתן ליישם אקווניר BATH צבע אקרילי על בסיס מים, המיועד לצביעת קירות פנים בחדרי אמבטיה, במטבחים ובחדרים לחים. מונע הופעת עובש ופטריות. קל וידידותי ליישום. רחיץ, עמיד לאורך זמן ושומר על מראהו החדש.

 

מה יותר מקובל – לצבוע את התקרה בצבע לבן או בצבע של הקיר?

בחירת הגוון לתקרה היא עניין של טעם אישי. ניתן בהחלט לצבוע בגוון בהיר כגוון הקירות בחדר מה שיצור אחידות בין התקרה לקירות החדר, במקרה זה יש ליישם את אותו סוג הצבע על התקרה והקירות. יישום גוון לבן על התקרה ייצור בידול של התקרה משאר קירות החדר, במקרה זה יש ליישם היפרסיד EXTRA, סיד מעולה בעל כושר כיסוי גבוה במיוחד, נושם ואינו מצהיב. הצבע אינו מתנגב ואינו מתיז, מתאים לצביעה פנימית של תקרות, קירות, משטחי בטון וטיח בשימוש פנים. שתי האפשרויות מקובלות וניתנות ליישום.

מה ההבדל בן בסיסי הצבע (A, W, B, C)?

בסיסי הצבע משמשים לגיוון הגוון הנבחר ואין הבדל ביניהם מבחינת הצבע עצמו (החומר).

כאשר לקוח בוחר גוון בחנות הצבע, על מנת לספק לו את הגוון הנבחר יש צורך לגוון במכונת הגיוון ולשם כך יש צורך בבסיס המתאים שעליו מוזרקים קולורנטים של צבע שיוצרים את הגוון הנבחר.

לכל גוון יש את הבסיס שלו ובסיסי הגוונים מייצגים משפחה של גוונים לדוגמא: בסיס C שייך למשפחת הגוונים הכהים. יש ארבע בסיסי צבע A, W, B ו-C, וכאמור המטרה של הבסיסים הוא הגיוון. הצבע (החומר) הוא אותו חומר. לדוגמא אקווניר EXTRA בסיס A מגוון ואקווניר EXTRA בסיס C מגוון הוא אותו הצבע (החומר) בעל אותן האיכויות ואין הבדל בין שני הפחים מלבד הגוון. לכן, עבורכם זה לא משנה מה הבסיס כל שעליכם לעשות הוא לבחור את הגוון ואת הצבע (החומר) המתאים.

תוכלו לראות את מניפת הגוונים באתר נירלט ולהתרשם ממבחר צבעי הקירות של נירלט.

 

היכן ניתן לרכוש את מוצרי נירלט?

לשירותכם מפת חנויות הכוללת את כל החנויות המחזיקות במוצרי נירלט – יש להזין את האזור והעיר ולבחור בחנות הקרובה לביתך.

 

 

כמה עולה להזמין דוגמאות צבע, ומה גודל כל דוגמא?

דוגמאות הצבע כרוכות בתשלום סמלי ונשלחות עד הבית:

 • * דוגמאות צבע ואפקטים דקורטיביים על-גבי קרטון בגודל 5A בעלות של 10 ₪ לדוגמא
  * דוגמאות שליכטים וטייחים על-גבי MDF – עד 3 גוונים – חינם, זמן הכנה של 10 ימי עבודה
  * אדריכלים ומעצבים – 3 דוגמאות ראשונות חינם והיתר בתשלום

להזמנות לחצו כאן

כמה שכבות נדרשות לצביעת קיר?

בדרך כלל וברוב המקרים שתי שכבות יספיקו אך הכול תלוי במצב הקיר ויש מקרים שידרשו שכבות נוספות.

 

כיצד מאחסנים רולר/מברשת בין צביעה לצביעה (שלא יתייבש)?

אם בין צביעה לצביעה עובר יום או יומיים יש לנקות את הרולר/מברשת היטב עם מים חמים או חומץ ולהניח במים.

כאשר מתכוונים לאחסן את המברשת\רולר לתקופה ארוכה:

לאחר שימוש בצבע על בסיס מים יש  לייבש את המברשת\רולר לאחר השטיפה וולאחסן במקום מוצל.

לאחר שימוש בצבע על-בסיס שמן יש לנקות את הרולר/מברשת באמצעות טרפנטין.

 

איך מאתרים גוון?

ניתן לאתר את הגוון על ידי הזנה של הקוד בשורת החיפוש  במניפת הגוונים באתר נירלט המופיעה בחלקו העליון השמאלי במנוע החיפוש של הגוונים ( חשוב להדגיש שהגוונים נראים מעט שונה על גבי מסך המחשב).

בנוסף, ניתן להגיע לחנות הצבע המקצועית הקרובה לביתך ולראות שם את הגוון באופן מוחשי.

איך ניתן להזמין דוגמאות צבע?

ניתן להזמן דוגמאות באתר נירלט בעמוד הזמנת דוגמאות. חשוב לדעת שהזמנת דוגמאות אורכת יותר מיום אחד.

 

כיצד ניתן לקבוע פגישת ייעוץ במרכז נירלט?

ניתן לתאם פגישת ייעוץ להתאמת גוונים במרכז נירלט דרך אתר נירלט.

מרכז נירלט נמצא בדן דיזיין סנטר, קומה תחתונה, רחוב הלח”י 2 בני-ברק.

 

 

איך לצבוע ריהוט מעץ?

לפני יישום צבע יש לנקות את הריהוט מאבק, שומנים וכל לכלוך אחר. לאחר מכן יש ליישם יסוד ראשון סינטטי צבע יסוד לעץ, כהכנה לצבע עליון. לאחר ייבוש מלא יש ליישם אוניאור על בסיס מים – צבע עליון אטום על בסיס מים בעל גימור משי מהודר. מיועד לצביעת משטחי מתכת ועץ שונים ולקירות. קל ונוח ליישום, אינו מטפטף ובעל השתטחות מושלמת. אוניאור ידידותי לסביבה, נטול ריחות לוואי ואינו מכיל ממיסים מזיקים. את האוניאור ניתן לגוון על פי כל גווני מניפת נירלט.

 

האם ניתן לבצע תיקונים בשליכט צבעוני EXTRA?

ניתן לבצע תיקונים אך התיקונים יבלטו על הקיר ביחס לשליכט הישן. כדי לקבל מראה אחיד במרקם ובגוון יש ליישם את כל הקיר מחדש.

 

האם ניתן לצבוע צבע אקרילי על צבע שמן?

ניתן לצבוע צבע אקרילי על צבע שמן אך יש צורך בצבע מקשר על-מנת ליצור חיבור של הצבע האקרילי על צבע השמן. יש לחספס קלות את הקיר לפני הצבע המקשר ולאחר מכן יש ליישם צבע יסוד מקשר כגון אקווה פריימר יסוד אקרילי על בסיס מים בגוון לבן לחיזוק תשתית ושיפור החיבור לצבע מיועד ליישום לפני צבע עליון ולשימוש פנימי.

עבור קירות חוץ יש ליישם פריימר X, צבע יסוד לקירות חדשים וישנים, בעל כושר חדירה והתחברות גבוהה לתשתיות סופגות. מומלץ במיוחד לפני יישום שליכט צבעוני/סופר גמיש.

חשוב לדעת, במידה והצבע הישן מתקלף ופגום יש להורידו על ידי שיוף עד להחלקה מלאה של הקיר ולאחר מכן לנקות מאבק וכל לכלוך אחר, ליישם פריימר ורק לאחר מכן ליישם את הצבע הנדרש .

איך לטפל בכתמים על הקיר?

ראשית יש לנסות לנקות את הכתמים עם מטלית.  במידה והכתמים לא יורדים יש ליישם את כל הקיר מחדש כדי לקבל מראה חלק ואחיד בגוון.

 

האם ניתן לעבור מסיד לצבע אקרילי?

ניתן לעבור מסיד לצבע אקרילי.

ראשית יש ללטש את את הקיר לאחר מכן ליישם אקווה פריימר, ולאחר היבוש לצבוע עם אקווניר EXTRA צבע אקרילי על בסיס מים בגימור מט נושא תו תקן ישראלי 1945, ידידותי לסביבה ובעל תו תקן ירוק.

 

האם ניתן ליישם טיח נטורה בקירות פנים?

ניתן ליישם את הטיח נטורה G1 גם בקירות פנים, זהו טיח אקרילי במראה מינרלי- טבעי, במרקם עדין ומשמש כציפוי דקורטיבי של קירות חיצוניים ופנימיים.  אפשרות נוספת היא ליישם את הטיח ווגה, טיח מינרלי רב-עובי במראה טבעי ויוקרתי. מאפשר מגוון רחב של גימורים, כגון משופשף, מגורד, מוחלק ומסורק ליצירת אווירה כפרית, מדברית או ים- תיכונית. בעל יכולת כיסוי והסתרת פגמים.

האם ניתן לצבוע עץ בצבע עם גוון?

בהחלט יש צבעים לעץ שניתנים לגיוון. להלן האפשרויות:  אוניאור על בסיס מים, צבע עליון אטום על בסיס מים בעל גימור משי מהודר. מיועד לצביעת משטחי מתכת ועץ שונים ולקירות. קל ונוח ליישום, אינו מטפטף ובעל השתטחות מושלמת. אוניאור ידידותי לסביבה, נטול ריחות לוואי ואינו מכיל ממיסים מזיקים. ניתן לגוון על פי כל גווני מניפת נירלט. אפשרות נוספת היא ליישם לזור על בסיס מים, לכה מגוונת חצי שקופה על בסיס מים להגנה על העץ בפני פגעי מזג אויר, עובש וריקבון. לזור מעניק לעץ מראה מרהיב, מתייבש במהירות וללא ריח לוואי. לצביעה פנימית וחיצונית של משקופים, רהיטי עץ, פרגולות, גדרות ועוד.את הלזור ניתן לגוון על פי גווני מניפת לזור הכוללת 18 גוונים.

 

איזה סוגי מניפות צבעים קיימים?

תוכלו למצוא את סוגי המניפות השונים בעמוד המניפות של נירלט.

מניפת Color Is של נירלט מכילה מעל 1,300 גוונים. הגוונים נעים על פני סטריפים (דפי המניפה) מהבהיר לכהה. לכל גוון הטונים הבהירים ביותר ועד הכהים ביותר.

מניפת הלבנים של נירלט – ליקטנו את הגוונים הלבנים הקלאסיים שנעים על הרצף שבין לבן בוהק לסוגי ”אוף ווייטים”, גווני שמנת, לבנים אפרפרים וקרם אשר לרב ייבחרו כגוון כללי לפנים הבית

מניפת הטבעיים והקלאסיים כוללת את את הגוונים הנבחרים בעולם הטבעיים והקלאסיים. גוונים במראה טבעי קלאסי הלקוחים מהטבע כמו גווני חול, גווני אבן למיניהם, גווני חיטה וזית, גווני ים כחולים-ירקרקים,

מניפת הגוונים האפורים: הגוונים האפורים הפכו לבחירה פופולרית בשנים האחרונות לכן ריכזנו את הגוונים הנבחרים של האפורים במניפה נפרדת.

מניפת RAL הינה מניפת גוונים בין-לאומית. אין הקבלה בין מניפת ה-RAL למניפות נירלט, אך ניתן להשתמש בכל גווני מניפת RAL במוצרי נירלט המתאימים.

האם יש צורך בדילול של צבע אקרילי ומה הכמות?

לקבלת כיסוי אחיד ומיטבי יש לדלל צבע אקרילי לפני היישום. צבע סמיך ולא מדולל אינו נוח לעבודה, לא נספג טוב בקיר, משאיר טקסטורה לא יפה ועלול להתקלף לאחר הייבוש.  לדילול נכון יש לפעול בהתאם להוראות על גבי האריזה.

 

 

היכן ניתן להזמין דוגמאות צבע?

ניתן להזמין דוגמאות צבע בעמוד הזמנת דוגמאות צבע.

בנוסף, ניתן לתאם פגישת ייעוץ במרכז נירלט בדיזיין סנטר, רחוב הלח”י 2, בני ברק.

 

 

איזה מוצר מתאים למילוי פגמים בעץ?

עבור מילוי פגמים בעץ יש להשתמש בשפכטל לעץ, חומר למילוי פגמים בעץ והחלקתו, על בסיס שרפים אקריליים. קל ונוח לשיוף. מתאים לשימוש פנימי לפני צביעה אטומה. לפני היישום יש לנקות את השטח המיועד לצביעה, מאבק, שמנים, לכלוך וכל חומר זר אחר. יש לשייף היטב את העץ עד להסרת שכבת העץ הישנה או הצבע הישן, ורק לאחר שמתגלה העץ הגולמי, יש למלא עם שפטל לעץ את הפגמים.

 

איזה צבע מתאים לצביעת אלמנטים מאלומיניום בתוך הבית?

ניתן לצבוע אלומיניום עם  DTM+ על בסיס מים, צבע על בסיס מים לצביעה ישירה על מתכות שונות, בעל כושר הידבקות גבוה במיוחד למתכות מגולוונות. מתייבש במהירות, עמיד בתנאים חיצוניים קשים ולא ריח לוואי, נוח לעבודה וידידותי לסביבה. לפני יישום הצבע יש לבצע חספוס קל של פני השטח עד הורדת הברק ולאחר מכן לנקות מאבק, שומנים וכל לכלוך אחר עם מדלל 032  של נירלט. לאחר ייבוש מלא ניתן ליישם את ה DTM+ על בסיס מים ישירות על האלמנט ללא צורך בצבע מקשר. את ה DTM ניתן לגוון בכל גווני מניפת נירלט ומניפת RAL.

האם הצבעים של נירלט בעלי תו תקן ירוק?

לנירלט מגוון רחב של מוצרים בעלי תו תקן ירוק של מכון התקנים. כדוגמת צבעי סדרת אקווניר צבעים אקריליים על בסיס מים המיועדים לצביעת קירות פנים וחוץ ופורטפוליו רחב של מוצרים נוספים על בסיס מים כמו DTM + על בסיס מים.

הנהלת נירלט מחוייבת לפעול למניעת פגיעה בסביבה. לחברה תווי תקן, תעודות ISO ותווים ירוקים למגוון מוצריה.

לפרטים נוספים ניתן לעיין בעמוד תווי תקן ותעודות של החברה.

איך מבצעים דילול של הצבע במים?

כמובן שמומלץ להשתמש בכלי מדידה מקצועי אך אם אין באפשרותכם ניתן להשתמש בכוס על מנת לבצע את המדידה. מרבית הצבעים דורשים דילול של 10% אך יש לשים לב להנחיות על גבי אריזת המוצר מאחר ולעיתים נדרש דילול של 20%.

חשוב לזכור שהנחיית דילול צבע מתייחסת ל-10% מהכמות בה מתכוונים להשתמש בפועל ולא 10% מכמות פח הצבע כולו (בהנחה שלא מיישמים את כל הפח).  בהנחה שסך כל כמות הצבע אותה אנו מתכוונים ליישם היא 10 כוסות, אז כוס מים אחת מהווה 10% דילול.

מה הגימור של DTM לצביעת מתכת?

DTM+ על בסיס מים הוא צבע בעל גימור משי חלק.

איך ליישם את אפקט סהרה BRUSH?

את אפקט סהרה BRUSH יש ליישם עם מברשת 3 או 4 אינצ’. אופן היישום: מרחו כמות קטנה של צבע על הקיר בתנועות ארוכות של איקסים עם כל הזרוע.

לצפייה בסרטון הדרכה לחצו כאן 

מה ההבדל בין טיח מינרלי ושליכט אקרילי?

טיח מינרלי הוא חומר אבקתי טבעי, העשוי ממינרלים שונים. טיח מינרלי מעניק מראה כפרי וטבעי למבנה. ניתן ליצור עם הטיח המינרלי מגוון טקסטורות, החל ממראה משופשף ועד מוחלק. שליכט אקרילי הינו חומר אקרילי מוכן לשימוש על בסיס מים, המשמש לציפוי דקורטיבי ולהגנה על קירות חיצוניים ופנימיים.לשליכט, עמידות מעולה בתנאי מזג האוויר, הוא מאפשר יציאת אדי מים, בעל כושר הידבקות גבוה לתשתית, גמיש ומגשר על פני סדקים. לנירלט יש את סדרת שליכט צבעוני EXTRA.

תוכלו לראות את מגוון הציפויים באתר .

 

הבחירה בשליכט אקרילי מול טיח מינרלי מושפעת מגורמים רבים – סוג הבנייה, בניין חדש / ישן, סוג המראה והגימור והגוונים. שני הסוגים מיועדים לציפוי חיצוני של מבנים ומעניקים הגנה למבנה.

האם הצבע אקווניר one wall ידידותי לסביבה ועומד בתקנים?

אקווניר ONE WALL צבע אקרילי על בסיס מים בגימור מהודר, נושא תו תקן ישראלי 1945, ידידותי לסביבה ובעל תו תקן ירוק.

מה זה צבע רחיץ?

צבע רחיץ, הינו צבע אשר ניתן לנקות אותו באמצעות מטלית לחה. אקווניר ADVANCE הינו צבע אקרילי על בסיס מים, בעל רחיצות גבוהה במיוחד ומתנקה בקלות ללא פגיעה במרקם הצבע. עמיד פי 2 בקרצוף כבד, בפני קרינת UV ושחיקה מצבע רגיל.

איך לצבוע אלמנטים מעץ בתוך הבית?

לפני יישום צבע יש לשייף את העץ עד להחלקה ולנקות מאבק השיוף ומכל לכלוך אחר. במידה וברצונך ליישם עליו צבע שקוף, ניתן ליישם לכה שקופה על בסיס מים, זו לכה אקרילית שקופה על בסיס מים להגנה על העץ מפני פגעי מזג האוויר, עובש וריקבון, תוך שמירה על המראה הטבעי של העץ. ללא ריח לוואי, מתייבש במהירות. יש ליישם את הלכה בשתי שכבות והיא מתאימה לשימוש חיצוני ופנימי. עבור צביעה חצי שקופה, ניתן ליישם  לזור מגן לעץ על בסיס מים, לכה מגוונת חצי שקופה על בסיס מים להגנה על העץ בפני פגעי מזג אויר, עובש וריקבון. לזור מעניק לעץ מראה מרהיב, מתייבש מהר וללא ריח לוואי. לצביעה פנימית וחיצונית של משקופים, רהיטי עץ, פרגולות ועוד. בצביעה חיצונית, יש ליישם תחילה שכבת הגנה סופר מגן לעץ, זה חומר בעל יכולת הספגה גבוהה החודר לתוך עומק העץ, ועל ידי כך מקנה לו הגנה לאורך זמן מפני ריקבון, מזיקים ופגעי מזג האוויר. יש להשתמש במוצר ליצירת שכבת הגנה לפני צביעה. עבור צביעה אטומה ניתן ליישם צבע בשם אוניאור על בסיס מים, זהו צבע עליון אטום על בסיס מים בעל גימור משי מהודר. מיועד לצביעת משטחי מתכת ועץ שונים ולקירות ומתאים לשימוש חיצוני ופנימי.

איפה נמצא מרכז נירלט?

מרכז נירלט לעיצוב בצבע, נמצא בדן דיזיין סנטר, קומה תחתונה, רחוב הלח”י 2 בני-ברק (מול קניון איילון) 03-6194244. שעות הפתיחה: ימים א’-ה’ מ-10:00 עד 20:00 ובימי ו’ מ-09:30 עד 14:00.

הינכם מוזמנים לתאם פגישת ייעוץ ללא עלות עם יועצי הצבע שלנו.

האם ניתן לצבוע קיר בתוך הבית בשליכט צבעוני?

ניתן ליישם קיר בתוך הבית בשליכט צבעוני מומלץ להתרשם מסדרת השליכטים הצבעוניים EXTRA קלאסיים ומסדרת השליכטים נטורה תחת קטגוריית ציפויים באתר נירלט, אלו הם שליכטים אקריליים המשמש לציפוי דקורטיבי ולהגנה על קירות חיצוניים ופנימיים ובעלי מגוון מרקמים, מעדין ועד גס.

 

איזה צבע מגיע בגימור משי?

אקווניר ADVANCE הינו אקרילי מעולה בגימור משי לקבלת מראה חלק ואחיד של הקיר. מיועד לצביעת קירות פנים וחוץ. בעל כושר כיסוי גבוה במיוחד והסתרה מעולה, רחיצות גבוהה במיוחד ומתנקה בקלות ללא פגיעה במרקם הצבע. עמיד פי 2 בקרצוף כבד, בפני קרינת UV ושחיקה מצבע רגיל. קל וידידותי ליישום, עמיד ושומר על הגוון לאורך זמן. אקווניר ADVANCE נושא תו תקן ישראלי 1945, ידידותי לסביבה ובעל תו תקן ירוק

 

איך לצבוע קיר ישן ומתקלף?

את חלקי הצבע המתקלפים, רופפים או נפוחים יש לגרד, לשייף ולהחליק את הקיר ולאחר מכן לנקותו היטב מאבק וכל לכלוך אחר. לאחר ייבוש מלא של הקיר יש ליישם אקווה פריימר יסוד אקרילי על בסיס מים בגוון לבן לחיזוק תשתית ושיפור החיבור לצבע המיועד ליישום לפני צבע עליון בשימוש פנימי. בשלב הבא ניתן ליישם את הצבע. תוכלו להשתמש ב- אקווניר EXTRA צבע אקרילי על בסיס מים בגימור מט לקבלת מראה חלק ואחיד של הקיר. בעל כושר כיסוי גבוה במיוחד והסתרה מעולה, רחיץ ומתנקה בקלות ללא פגיעה במרקם הצבע. קל וידידותי ליישום, עמיד ושומר על הגוון לאורך זמן. אקווניר EXTRA נושא תו תקן ישראלי 1945, ידידותי לסביבה ובעל תו תקן ירוק

 

איך מחשבים כמה צבע צריך?

על-מנת לחשב את כמות הצבע הנדרשת לצביעה יש לחשב קודם כל את סך כל שטח קירות החדר המיועדים לצביעה (חשוב להפחית את שטח המפתחים – חלונות ודלתות). לאחר מכן יש לקרוא את המידע על מיכל הצבע על-מנת להבין כמה מ”ר מרובע מכסה ליטר של צבע. יש לחלק את כמות המ”ר לצביעה בכמות הכיסוי של ליטר (בהתאם למה שרשום על-גבי אריזת הצבע). באתר שלנו יש מחשבון כמויות, אשר ייחשב עבורכם את הכמות הנדרשת בהתאם לסוג הצבע שאתם בוחרים ויבנה לכם מפרט כמויות לצביעה

 

איך מאחסנים שאריות של צבע?

במידה והצבע לא דולל יש לאטום באריזה המתאימה לכמות שנשארה בצורה הדוקה ככל הניתן למניעת חדירת אוויר ולאחסן במקום מוצל ויבש.

איך ניתן לעבור מגוון צבע כהה לגוון צבע בהיר?

במעבר מגוון קיר כהה לגוון קיר בהיר חייבים לעשות שכבת צבע בגוון ביניים לא כהה ולא בהיר. רק לאחר ייבוש של שכבת ביניים זו ניתן לצבוע כרגיל 2 שכבות של הצבע הבהיר.

איך מכינים את הקירות לצביעה?

 • תוחמים את הקיר עם מסקינטייפ
 • מסירים או מכסים תאורה, שקעי ומתגי חשמל, מדפים וכו’.
 • מתקנים סדקים, חורים ופגמים בקירות עם פרוסימו משחה  ולאחר מכן משייפים אותם בצורה חלקה.
 • מנקים את הקירות – חשוב לשטוף את הקירות באמצעות ספוג או מטלית ולאפשר להם להתייבש לחלוטין לפני הצביעה. שלב זה חשוב ומבטיח היקשרות טובה של הצבע לקיר כך שתתקבל תוצאה טובה לאורך זמן.
 • עוברים עם אקווה פריימר על הפרוסימו. האקווה פריימר הוא  צבע יסוד אקרילי על בסיס מים בגוון לבן לחיזוק תשתית ושיפור החיבור לצבע. ליישום לפני צבע עליון.
 • לאחר ייבוש הפריימר ניתן ליישם צבע עליון אקרילי כגון אקווניר ONE WALL  צבע אקרילי על בסיס מים בגימור מהודר באריזת 2 ליטר ייעודית לצביעת קיר אחד או באקווניר EXTRA צבע אקרילי על בסיס מים בגימור מט קבלת מראה חלק ואחיד של הקיר.

להלן סרטון הדרכה בנושא

איך ניתן לצבוע תקרת בטון חשוף?

תחילה יש לשטוף היטב את התקרה והקירות, מומלץ בלחץ מים או אוויר ולהמתין לייבוש מלא. לאחר מכן יש ליישם פריימר X, צבע יסוד לקירות חדשים וישנים, בעל כושר חדירה והתחברות גבוהה לתשתיות סופגות. מומלץ במיוחד לפני יישום שליכט צבעוני/סופר גמיש. לאחר המתנה לייבוש יש ליישם אקווניר EXTERIOR, צבע אקרילי על בסיס מים בגימור מט מותאם במיוחד לצביעת קירות חיצוניים ולאקלים הישראלי. בעל כושר כיסוי גבוה במיוחד והסתרה מעולה, רחיץ ומתנקה בקלות ללא פגיעה במרקם הצבע, קל וידידותי ליישום, עמיד ושומר על הגוון לאורך זמן.

איך מיישמים אפקט הקטיפה?

יש ליישם את אפקט הקטיפה על קיר הצבוע בגוון דומה לאפקט הקטיפה הנבחר. יש למרוח כמות נדיבה ואחידה של חומר על המשטח. המריחה תתבצע במברשת עבה של כארבע אינצ’ים, איתה יש ליישם את החומר בתנועות איקסים מלמעלה למטה. לאחר מכן יש לעבד את הצבע עם מאלדג’ נירוסטה (כלי עבודה למריחה הניתן למצוא בכל חנות חומרי בניין) את הצבע יש למרוח בתנועות חצי סיבוביות ולא אחידות כאשר הצבע עדיין לח על הקיר. המריחה הלא מושלמת יוצרת מראה לא אחיד שיוצר את אפקט הקטיפה דרך החזרי האור.

אם לאחר ייבוש שכבה אחת אינכם מרוצים מהמראה  יישמו שכבה נוספת להעצמת האפקט.

ניתן גם להעניק לקיר מראה פנינתי מעונן בעיבוד ספוג: מרחו את על הקיר, ואז המתינו מספר דקות ועברו לעבד את החומר באמצעות ספוג ויסקוזה, שוב בתנועות X בתנועה של חצי קשת. במידה והמראה המתקבל אינו מושלם, ניתן למרוח שכבה נוספת של החומר וליישם אותו.

לצפייה בסרטון הדרכה לחצו כאן 

איך מחליקים קיר?

 • מתקנים סדקים, חורים ופגמים בקירות עם פרוסימו משחה  ולאחר מכן משייפים אותם בנייר לטש עדין עדין עד החלקה.
 • מנקים את הקיר מאבק וכל לכלוך אחר.  חשוב לשטוף את הקיר היטב באמצעות ספוג או מטלית ולאפשר לולהתייבש לחלוטין לפני הצביעה. שלב זה חשוב ומבטיח היקשרות טובה של הצבע לקיר כך שתתקבל תוצאה טובה לאורך זמן.
 • מיישמים שכבה של אקווה פריימר ע  צבע יסוד אקרילי על בסיס מים בגוון לבן לחיזוק תשתית ושיפור החיבור לצבע. ליישום לפני צבע עליון.
 • לאחר ייבוש הפריימר ניתן ליישם צבע עליון אקרילי כגון אקווניר ONE WALL  צבע אקרילי על בסיס מים בגימור מהודר באריזת 2 ליטר ייעודית לצביעת קיר אחד או באקווניר EXTRA צבע אקרילי על בסיס מים בגימור מט לקבלת מראה חלק ואחיד של הקיר.

להלן סרטון הדרכה בנושא

 

 

איך מיישמים סהרה BRUSH?

ראשית יש לוודא שהקיר נקי מאבק ושיירי לכלוך, ללא חורים ופגמים. יש לצבוע את הקיר בצבע אקרילי – אקווניר EXTRA  בגוון הדומה ביותר סהרה Brush שבחרתם.

לאחר ייבוש שכבת האקווניר EXTRA יש לבחוש את הסהרה BRUSH לפני השימוש ומידי פעם במהלך הצביעה. טבלו מברשת 3 או 4 אינץ’  באריזת הצבע. ומרחו כמות קטנה של צבע על הקיר בתנועות ארוכות של איקסים. לאחר קבלת כיסוי אחיד בעזרת איקסים, עברו לאיזור הבא בקיר. התחילו לעבד את החומר על הקיר ביד קלה ובתנועות ארוכות בכיוון אחיד עד להשגת טקסטורה דמוית דיונה לצד אזורים חלקים של צבע.

לצפייה בסרטון הדרכה לחצו כאן 

איך בוחרים גוון לבית?

התאמת גוון לחדר היא החלטה סובייקטיבית המבוססת על העדפות אישיות אך חשוב שהצבעים בחדר יתאימו וישלימו אחד את השני כדי ליצור תחושת אחידות והרמוניה.

מדריך מקוצר לבחירת גוון לחדר:

צעד 1- בחרו את הצבע שאתם הכי אוהבים ומרגישים איתם הכי בנוח. זו הבחירה הטבעית שלכם.
צעד 2- הוסיפו נקודות אור בהירות וכהות, כלומר הבהירים והכהים מתוך דף הגוון הנבחר במניפה.
צעד 3- הוסיפו גוונים/ חומרים חמים וקרים, ליצירת מראה מגובש קרי, עץ, ברזל, אבן, בטון, טייח, טקסטיל.
צעד 4- הוסיפו נקודת צבע ממש משמעותית כקיר צבוע או אלמנט עם צבע מודגש- לדוג’ קיר כוח, או גוף התאורה המרכזי בחלל.

למדריך המלא לבחירת גוון לחדר לחצו כאן

לייעוץ אישי לבחירת גוונים אתם מוזמנים לתאם פגישת ייעוץ  במרכז נירלט בדיזיין סנטר ברח’ הלח”י 2 בבני ברק (מול קניון איילון). למניפת הגוונים הדיגיטלית שלנו היכנסו.

איזה סוג צבע מתאים לצביעה חיצונית של מבנה קיים?

עבור צביעה חיצונית מומלץ ליישם את אקווניר EXTERIOR צבע אקרילי מעולה מותאם במיוחד לצביעת קירות חיצוניים ולאקלים הישראלי. בעל עמידות גבוהה בקרינת UV, נושם ואינו נשחק. מאפשר צביעה ישירה על גבי בטונים חדשים וטיח מותז. בעל כושר כיסוי והסתרה גבוהים במיוחד.

איך אפשר לדעת האם דירה חדשה צבועה בסיד או בצבע אקרילי?

ניתן לקחת סמרטוט לח ולהעביר על הקיר בשפשוף קל, במידה והצבע יורד ונשארים סימני צבע על הסמרטוט אז מדובר בצבע סיד. חשוב לדעת, כיום, כאשר רוצים לחדש את צבע הקירות מומלץ ונהוג ליישם צבע אקרילי במקום סיד. היתרון ביישום צבע אקרילי שהוא איכותי יותר, לא משאיר סימנים אחרי כל נגיעה בקיר, ניתן לגיוון וגם רחיץ וכך ניתן לשמור עליו נקי לאורך זמן. עבור צבע אקרילי ניתן להתרשם מנירוקריל EXTRA , צבע אקרילי על בסיס מים, המיועד לצביעת קירות פנים וחוץ. בעל כושר כיסוי גבוה במיוחד והסתרה מעולה. לאחר הצביעה מתקבל גימור בעל מגע קטיפתי, המקנה לקירות הבית מראה חלק, נקי ובריח נעים ורענן. קל וידידותי ליישום, רחיץ, עמיד לאורך זמן ושומר על מראה חדש.

לכל שאלה אתם מזומנים לפנות ליועץ הצביעה שלנו במספר – 1700-500-004.

האם אפשר לקבל יעוץ להתאמת צבעים?

נשמח לעזור, ניתן לתאם פגישת ייעוץ אישית במרכז נירלט – ברחוב הלח”י 2, דן דיזיין סנטר, קומה תחתונה, בני ברק (מול קניון איילון), שם יש אולם תצוגה גדול של נירלט הכולל קיר מניפה מוחשי ענק, תצוגה מוחשית של טייחים ושליכטים וכל האפקטים הדקורטיביים ותוכלו להיעזר ביועצי הצביעה שלנו שישמחו להכין לכם תוכנית צבע לצביעת הבית.

תושבי הצפון מוזמנים להגיע לחנות הצבע נימני נימני בכתובת: התעשייה 17, נשר, טל’: 04-8201333. שם יש מרכז תצוגה גדול של נירלט ויועצי צבע שישמחו לעזור לכם

דרך נוספת היא באמצעות ייעוץ גוונים בקליק.