שאלות ותשובות

איטום

מה מתאים לאיטום חלונות?

איטום סביב חלונות ניתן לבצע עם סיליקון שקוף רצוי סופר נייטרלי המיועד לאיטום חלונות אלומיניום

כמה זמן לוקח לסיליקון להתייבש?

חשוב לדעת באיזה סיליקון מדובר, זמן הייבוש הסופי של סיליקון הוא ברוב המקרים 24 שעות.

ניתן להתרשם מסוגי הסיליקון השונים תחת קטגוריית איטום באתר נירלט.

 

כיצד ניתן לאטום גגות לקראת החורף?

חשוב במיוחד לפני עונת הגשמים לבדוק את תקינותם של מרזבי הניקוז על יד יהזרמת מים באמצעות צינור, ניקיון עלים ולכלוך שהצטבר בעונת הקיץ. במידה וקיימת עלווה של עצים בקירוב לגג המבנה מומלץ לבצע גיזום והכנסת רשתות מיגון למרזבי הניקוז למניעת סתימה בעונת החורף. בנוסף יש לדאוג לאטימת הגג, את זה נעשה בעזרת אקווה גארד – ציפוי פוליאוריתן היברידי על בסיס מים, לאיטום גגות. מיועד לציפוי גגות בהם קיים שיפוע לניקוז. לאקווה גארד עמידות מעולה בכל תנאי מזג אויר, מונע חדירת מים לגג ומאחר והינו גמיש מונע הופעת סדקים נימיים במשטח הגג. אקווה גארד יוצר על הגג שכבה אקרילית עבה ולבנה החוסכת את הצורך להלבין את הגג ומונעת את התחממות המבנה.

1. יש לנקות היטב את הגג מכל חול, אבק ושאריות סיד מתפוררות. יש לטאטא ולאסוף את הלכלוך ולאחר מכן לשטוף את הגג תוך כדי שפשוף עם מטאטא כביש חזק.

2. יש לגרד בשפכטל מקומות נפוחים רופפים וכד’ ולוודא שלאחר השטיפה כל המים זורמים לניקוז ולא נשארים שטחים מצופים במים. לאחר השטיפה יש לחכות לייבוש מלא של הגג

3. במידה ויש סדקים במשטח יש למלא אותם לאחר הייבוש במסטיק אקרילי נירוסיל סופר ולהמתין 24 שעות לייבוש.

4. יש למרוח את הגג בשתי שכבות של אקווה גארד באמצעות רולר בשעות הבוקר המוקדמות כאשר הגג קריר.

לכתבה המלאה על איטום גגות לחצו כאן.

האם קיים סיליקון צבעוני?

לנירלט יש סיליקון בגוונים לבן או שקוף. ישנן משחות אקריליות לבנות שעל גביהן ניתן ליישם צבע. נירוטקס משחת איטום אקרילית על בסיס מים, לאיטום היקפי של חלונות ומשקופים, כולל אלומיניום. גמיש וניתן לצביעה ונירוקיט

משחת איטום אקרילית לסתימת סדקים כהכנה לפני צביעה ואיטום היקפי של חלונות ומשקופים. אוטם מפני חדירת מים, רוח ולחות. ניתן לצביעה.

 

 

 

איזה סיליקון מתאים לאיטום מסביב לכיור ובין האריחים באמבטיה?

סיליקון סופר נייטרלי מתאים לאיטום מסביב לכיור ובין האריחים באמבטיה וניתן ליישם אותו. אפשרות נוספת היא ליישם סיליקון סניטרי, סיליקון אצטי לאיטום כלים סניטריים. בעל כושר הידבקות גבוה במיוחד. עמיד במים, דוחה פטריות ומונע צמיחת עובש בסביבה לחה. ליישום על משטח יבש, נקי מאבק, שמנים, שאריות צבע, דבק וכל לכלוך שהוא.

כיצד ניתן לתקן פגמים בקיר לפני צביעה?

לסתימת סדקים בתוך הבית ניתן להשתמש בפרוסימו משחתי המיועד למילוי והחלקת פגמים בקירות הבית. לשימוש פנימי בלבד. למילוי והחלקת פגמים על גבי טיח, טיח שליכט, לוחות גבס, גבס וכו’ ניתן להשתמש בפרוסימו + שפכטל אבקתי מקצועי לשימוש פנימי בלבד. לאחר שיוף והחלקה יש להשתשמ באקווה פריימר יסוד אקרילי על בסיס מים בגוון לבן לחיזוק תשתית ושיפור החיבור לצבע. ליישום לפני צבע עליון. לשימוש פנימי.

אילו סיליקונים יש לכם? ולמה הם מתאימים?

לנירלט מגוון רחב של סיליקונים – סיליקונים אצטים וסיליקונים נטרליים ללא חומצה אצטית. להלן פירוט חלקי: סופר נייטרלי מיועד לאיטום חלונות אלומיניום. נירוטקס מיועד לסדקים בקירות ואיטום משקופים. נירוטקס מיועד גם לשימוש חיצוני.  סופר 100 מיועד לאיטום והדבקת אריחים, אסלות, כיורים, רצפות. אפילו אפשר לצבוע עליו.

לרשימה המלאה של הסיליקונים וחומרי האיטום לחץ כאן.