שאלות ותשובות

עץ

צביעת גדר ממתכת

ראשית, לפני יישום צבע, מומלץ להתחיל בניקוי הגדר שכולל שיוף ולאחר מכן הסרת אבק ושומנים באמצעות מדלל 032.

בוחרים גוון רצוי מתוך הגוונים הנבחרים במניפת ה-COLOR IS או מניפתRAL של נירלט.

ניתן ליישם בצבע ייעודי למתכת – DTM+ ע”ב מים, הצבע משמש גם כצבע יסוד וגם עליון במוצר אחד. צובעים שכבה ראשונה באמצעות רולר / מברשת. מחכים 2-3 שעות לייבוש וצובעים שכבה שנייה.

*  חשוב להמתין 24 שעות עד לייבוש מלא.

לסרטון הדרכה לחצו כאן

 

 

 

צביעת שידת עץ

תחילה יש לשייף ולהוריד את הצבע הישן עד להחלקת העץ ולאחר מכן לנקות מאבק וכל לכלוך אחר.

לאחר מכן ניתן ליישם ישירות על גבי השידה אוניאור על בסיס מים – צבע עליון אטום על בסיס מים בעל גימור משי מהודר. מיועד לצביעת משטחי מתכת ועץ שונים ולקירות. קל ונוח ליישום, אינו מטפטף ובעל השתטחות מושלמת. אוניאור ידידותי לסביבה, נטול ריחות לוואי ואינו מכיל ממיסים מזיקים. את האוניאור ניתן לגוון על פי כל גווני מניפת נירלט.

 

מעוניין לצבוע דק עץ בצבע אטום

עבור צבע אטום לדק, ניתן ליישם אוניאור על בסיס מים צבע עליון אטום בעל גימור משי מהודר. מיועד לצביעת משטחי מתכת ועץ שונים ולקירות. קל ונוח ליישום, אינו מטפטף ובעל השתטחות מושלמת. אוניאור ידידותי לסביבה, נטול ריחות לוואי ואינו מכיל ממיסים מזיקים.

לאחר המתנה לייבוש ניתן ליישם שמן מגן לדק  – שמן בעל גוון שקוף / חצי שקוף להגנה מקסימאלית לעץ. שמן מגן לדק, חודר לעץ ומקנה לו מראה עשיר ועמוק ומגן עליו מקרינת שמש חזקה, חדירת מים, טחב, פטריות ומזיקים, ניתן לגיוון על פי 23 גווני מניפת שמן מגן לדק.

שליכט צבעוני בחללים פנימיים

עבור יישום שליכט צבעוני בחללים פנימיים ניתן ליישם את שליכט צבעוני EXTRA נטורה G1 – טיח אקרילי במראה מינרלי  טבעי, במרקם עדין, משמש כציפוי דקורטיבי של קירות חיצוניים ופנימיים. למוצר עמידות חיצונית מעולה בתנאי אקלים קשים, הוא מאפשר יציאת אדי מים, גמיש ומגשר על פני סדקים.

לפני היישום יש לשייף קלות את הקיר להחלקה ולאחר מכן לנקות את הקיר מאבק וכל לכלוך אחר.

לאחר מכן יש ליישם צבע יסוד מקשר לצבעוני

יסוד על בסיס מים לחיזוק התשתית לפני יישום צבע עליון אקרילי וציפויים בתשתיות חדשות. לאחר המתנה לייבוש ניתן ליישם את השליכט.

אפשרות נוספת היא ליישם טיח ווגה, טיח מינרלי רב-עובי במראה טבעי ויוקרתי. מאפשר מגוון רחב של גימורים, כגון משופשף, מגורד, מוחלק ומסורק ליצירת אווירה כפרית, מדברית או ים- תיכונית. בעל יכולת כיסוי והסתרת פגמים.

לפני יישום טיח זה יש ליישם צבע יסוד מיקרו פריימר – צבע יסוד מגורען על בסיס מים לתשתיות חלקות. המרקם המחוספס מאפשר התחברות טובה של טיח מינרלי. מומלץ ליישום לפני טיח ווגה.

חשוב להדגיש ששני המוצרים דורשים יישום מקצועי באמצעות אנשי מקצוע מתמחים.

איזה צבע מומלץ לקירות המטבח?

עבור צביעת המטבח ניתן ליישם אונירלק על בסיס מים –

צבע אטום על בסיס מים בגימור מבריק, המיועד לצביעת מתכת, עץ וקירות, לאחר הכנת שטח מתאימה.

למוצר תו ירוק, הוא נטול ריחות ואינו מכיל ממיסים מזיקים. לשימוש חיצוני ופנימי.

לפני היישום יש לנקות את קירות המטבח מאבק, שומנים וכל לכלוך אחר ולוודא שהקירות יבשים.

במידה והקיר כבר צבוע בצבע אקרילי ומצבו תקין והוא דבוק היטב לקיר ניתן ליישם מעליו ישירות את האונירלק על בסיס מים, במידה ולא יש צורך ליישם צבע יסוד אקווה פריימר – צבע יסוד על בסיס מים לחיזוק התשתית לפני יישום צבע עליון אקרילי וציפויים בתשתיות חדשות. יש ליישם את הצבע בשתי שכבות על ידי מברשת, רולר או התזה.

סוגי לכות

לכה אקרילית על בסיס מים משמשת להגנה על העץ מפני פגעי מזג האוויר, עובש וריקבון.

ניתן ליישם לכה שקופה על בסיס מים תוך שמירה על המראה הטבעי של העץ, ללא ריח לוואי, מתייבשת במהירות, לצביעה פנימית וחיצונית.

לחילופין, ניתן ליישם לזור על בסיס מים  לכה מגוונת חצי שקופה על בסיס מים להגנה על העץ בפני פגעי מזג אויר, עובש וריקבון. לזור מעניק לעץ מראה מרהיב, מתייבש מהר וללא ריח לוואי. לצביעה פנימית וחיצונית של משקופים, רהיטי עץ, פרגולות ועוד. ניתן לגוון על פי כל גווני מניפת לזור הכוללת 18 גוונים .

 

מה זה פריימר?

פריימר הוא צבע יסוד מקשר, ליישום לפני צבע עליון, שתפקידו לחדור לתשתית ולחזק את שיפור החיבור לצבע העליון.

אקווה פריימר הוא יסוד אקרילי על בסיס מים בגוון לבן לחיזוק תשתית ושיפור החיבור לצבע. ליישום לפני צבע עליון. לשימוש פנימי.

פריימר לכל הוא צבע יסוד מקשר אקרילי חד-רכיבי על בסיס מים המיועד לאפשר התחברות למגוון משטחים שונים, כגון: מתכת מגולוונת, אלומיניום, סוגי פלסטיק שונים, פיברגלאס וכן למשטחים חלקים במיוחד, כגון: קרמיקה, זכוכית ופורמייקה. ניתן לצבוע עליו בצבעים עליונים חד-רכיביים על בסיס מים או סולבנט. מתאים לשימוש פנימי או חיצוני.

פריימר 2X הוא צבע יסוד מיוחד לקירות חדשים לפני יישום סופר גמיש או שליכט צבעוני EXTRA . לשימוש חיצוני ופנימי.

מיקרו פריימר הוא יסוד מקשר על בסיס מים, מוכן לשימוש, המסייע בהדבקה של טיח או ציפוי מינרלי על תשתית אקרילית חלקה.

 

מה ההבדל בן בסיסי הצבע (A, W, B, C)?

בסיסי הצבע משמשים לגיוון הגוון הנבחר ואין הבדל ביניהם מבחינת הצבע עצמו (החומר).

כאשר לקוח בוחר גוון בחנות הצבע, על מנת לספק לו את הגוון הנבחר יש צורך לגוון במכונת הגיוון ולשם כך יש צורך בבסיס המתאים שעליו מוזרקים קולורנטים של צבע שיוצרים את הגוון הנבחר.

לכל גוון יש את הבסיס שלו ובסיסי הגוונים מייצגים משפחה של גוונים לדוגמא: בסיס C שייך למשפחת הגוונים הכהים. יש ארבע בסיסי צבע A, W, B ו-C, וכאמור המטרה של הבסיסים הוא הגיוון. הצבע (החומר) הוא אותו חומר. לדוגמא אקווניר EXTRA בסיס A מגוון ואקווניר EXTRA בסיס C מגוון הוא אותו הצבע (החומר) בעל אותן האיכויות ואין הבדל בין שני הפחים מלבד הגוון. לכן, עבורכם זה לא משנה מה הבסיס כל שעליכם לעשות הוא לבחור את הגוון ואת הצבע (החומר) המתאים.

תוכלו לראות את מניפת הגוונים באתר נירלט ולהתרשם ממבחר צבעי הקירות של נירלט.

 

איך לצבוע ריהוט מעץ?

לפני יישום צבע יש לנקות את הריהוט מאבק, שומנים וכל לכלוך אחר. לאחר מכן יש ליישם יסוד ראשון סינטטי צבע יסוד לעץ, כהכנה לצבע עליון. לאחר ייבוש מלא יש ליישם אוניאור על בסיס מים – צבע עליון אטום על בסיס מים בעל גימור משי מהודר. מיועד לצביעת משטחי מתכת ועץ שונים ולקירות. קל ונוח ליישום, אינו מטפטף ובעל השתטחות מושלמת. אוניאור ידידותי לסביבה, נטול ריחות לוואי ואינו מכיל ממיסים מזיקים. את האוניאור ניתן לגוון על פי כל גווני מניפת נירלט.

 

איזה סוג פריימר מתאים לעץ?

כאשר צובעים עץ יש להשתמש בצבע יסוד המתאים לצביעת עץ הנקרא יסוד ראשון סינטטי זהו צבע יסוד ייחודי לעץ, כהכנה לצבע עליון. בעל כושר הידבקות גבוה לתשתית, שומר על גמישות העץ ומאפשר חיבור חזק ויציב של הצבע העליון.

האם ניתן ליישם טיח נטורה בקירות פנים?

ניתן ליישם את הטיח נטורה G1 גם בקירות פנים, זהו טיח אקרילי במראה מינרלי- טבעי, במרקם עדין ומשמש כציפוי דקורטיבי של קירות חיצוניים ופנימיים.  אפשרות נוספת היא ליישם את הטיח ווגה, טיח מינרלי רב-עובי במראה טבעי ויוקרתי. מאפשר מגוון רחב של גימורים, כגון משופשף, מגורד, מוחלק ומסורק ליצירת אווירה כפרית, מדברית או ים- תיכונית. בעל יכולת כיסוי והסתרת פגמים.

האם ניתן לצבוע עץ בצבע עם גוון?

בהחלט יש צבעים לעץ שניתנים לגיוון. להלן האפשרויות:  אוניאור על בסיס מים, צבע עליון אטום על בסיס מים בעל גימור משי מהודר. מיועד לצביעת משטחי מתכת ועץ שונים ולקירות. קל ונוח ליישום, אינו מטפטף ובעל השתטחות מושלמת. אוניאור ידידותי לסביבה, נטול ריחות לוואי ואינו מכיל ממיסים מזיקים. ניתן לגוון על פי כל גווני מניפת נירלט. אפשרות נוספת היא ליישם לזור על בסיס מים, לכה מגוונת חצי שקופה על בסיס מים להגנה על העץ בפני פגעי מזג אויר, עובש וריקבון. לזור מעניק לעץ מראה מרהיב, מתייבש במהירות וללא ריח לוואי. לצביעה פנימית וחיצונית של משקופים, רהיטי עץ, פרגולות, גדרות ועוד.את הלזור ניתן לגוון על פי גווני מניפת לזור הכוללת 18 גוונים.

 

איזה מוצר מתאים למילוי פגמים בעץ?

עבור מילוי פגמים בעץ יש להשתמש בשפכטל לעץ, חומר למילוי פגמים בעץ והחלקתו, על בסיס שרפים אקריליים. קל ונוח לשיוף. מתאים לשימוש פנימי לפני צביעה אטומה. לפני היישום יש לנקות את השטח המיועד לצביעה, מאבק, שמנים, לכלוך וכל חומר זר אחר. יש לשייף היטב את העץ עד להסרת שכבת העץ הישנה או הצבע הישן, ורק לאחר שמתגלה העץ הגולמי, יש למלא עם שפטל לעץ את הפגמים.

 

איזה צבע מתאים לצביעת אלמנטים מאלומיניום בתוך הבית?

ניתן לצבוע אלומיניום עם  DTM+ על בסיס מים, צבע על בסיס מים לצביעה ישירה על מתכות שונות, בעל כושר הידבקות גבוה במיוחד למתכות מגולוונות. מתייבש במהירות, עמיד בתנאים חיצוניים קשים ולא ריח לוואי, נוח לעבודה וידידותי לסביבה. לפני יישום הצבע יש לבצע חספוס קל של פני השטח עד הורדת הברק ולאחר מכן לנקות מאבק, שומנים וכל לכלוך אחר עם מדלל 032  של נירלט. לאחר ייבוש מלא ניתן ליישם את ה DTM+ על בסיס מים ישירות על האלמנט ללא צורך בצבע מקשר. את ה DTM ניתן לגוון בכל גווני מניפת נירלט ומניפת RAL.

האם הצבעים של נירלט בעלי תו תקן ירוק?

לנירלט מגוון רחב של מוצרים בעלי תו תקן ירוק של מכון התקנים. כדוגמת צבעי סדרת אקווניר צבעים אקריליים על בסיס מים המיועדים לצביעת קירות פנים וחוץ ופורטפוליו רחב של מוצרים נוספים על בסיס מים כמו DTM + על בסיס מים.

הנהלת נירלט מחוייבת לפעול למניעת פגיעה בסביבה. לחברה תווי תקן, תעודות ISO ותווים ירוקים למגוון מוצריה.

לפרטים נוספים ניתן לעיין בעמוד תווי תקן ותעודות של החברה.

האם אפשר לצבוע DTM על ברזל מגולוון?

בהחלט ניתן ליישם DTM+ על בסיס מים ישירות על ברזל מגולוון. תחילה, יש לשייף ולנקות את המשטח מאבק ושומנים באמצעות מדלל, מומלץ להשתמש במטלית טבולה ב- מדלל 032 של נירלט.

את ה- DTM ניתן ליישם ישירות על הברזל המגולוון מאחר והוא משמש גם כצבע יסוד וגם כצבע עליון במוצר אחד. צובעים שכבה ראשונה באמצעות רולר / מברשת. מחכים 2-3 שעות לייבוש וצובעים שכבה שנייה. חשוב להמתין 24 שעות עד לייבוש מלא

** בחירת הגוון: ניתן לבחור מתוך הגוונים הנבחרים במניפת ה-COLOR IS או מניפתRAL של נירלט.

האם הצבע אקווניר one wall ידידותי לסביבה ועומד בתקנים?

אקווניר ONE WALL צבע אקרילי על בסיס מים בגימור מהודר, נושא תו תקן ישראלי 1945, ידידותי לסביבה ובעל תו תקן ירוק.

איך לצבוע אלמנטים מעץ בתוך הבית?

לפני יישום צבע יש לשייף את העץ עד להחלקה ולנקות מאבק השיוף ומכל לכלוך אחר. במידה וברצונך ליישם עליו צבע שקוף, ניתן ליישם לכה שקופה על בסיס מים, זו לכה אקרילית שקופה על בסיס מים להגנה על העץ מפני פגעי מזג האוויר, עובש וריקבון, תוך שמירה על המראה הטבעי של העץ. ללא ריח לוואי, מתייבש במהירות. יש ליישם את הלכה בשתי שכבות והיא מתאימה לשימוש חיצוני ופנימי. עבור צביעה חצי שקופה, ניתן ליישם  לזור מגן לעץ על בסיס מים, לכה מגוונת חצי שקופה על בסיס מים להגנה על העץ בפני פגעי מזג אויר, עובש וריקבון. לזור מעניק לעץ מראה מרהיב, מתייבש מהר וללא ריח לוואי. לצביעה פנימית וחיצונית של משקופים, רהיטי עץ, פרגולות ועוד. בצביעה חיצונית, יש ליישם תחילה שכבת הגנה סופר מגן לעץ, זה חומר בעל יכולת הספגה גבוהה החודר לתוך עומק העץ, ועל ידי כך מקנה לו הגנה לאורך זמן מפני ריקבון, מזיקים ופגעי מזג האוויר. יש להשתמש במוצר ליצירת שכבת הגנה לפני צביעה. עבור צביעה אטומה ניתן ליישם צבע בשם אוניאור על בסיס מים, זהו צבע עליון אטום על בסיס מים בעל גימור משי מהודר. מיועד לצביעת משטחי מתכת ועץ שונים ולקירות ומתאים לשימוש חיצוני ופנימי.

איך צובעים ברזל מגלוון או פח? והאם יש צורך להשתמש בצבע יסוד?

על-מנת לצבוע ברזל מגלוון או פח, ראשית, יש לנקות את המתכת המגולוונת במדלל 032, לאחר מכן יש לשייף להחלקה של המתכת. בשלב הבא ניתן ליישם צבע בשם DTM+ על בסיס מים, צבע המיועד לצביעה ישירה על מתכות שונות, בעל כושר הידבקות גבוה במיוחד למתכות מגולוונות (ללא צורך בצבע יסוד). מתייבש במהירות, עמיד בתנאים חיצוניים קשים וללא ריח לוואי, נוח לעבודה וידידותי לסביבה. מצורף סרטון הסבר על צביעת מתכת מגולוונת.

 

 

איך ניתן לצבוע תקרת בטון חשוף?

תחילה יש לשטוף היטב את התקרה והקירות, מומלץ בלחץ מים או אוויר ולהמתין לייבוש מלא. לאחר מכן יש ליישם פריימר X, צבע יסוד לקירות חדשים וישנים, בעל כושר חדירה והתחברות גבוהה לתשתיות סופגות. מומלץ במיוחד לפני יישום שליכט צבעוני/סופר גמיש. לאחר המתנה לייבוש יש ליישם אקווניר EXTERIOR, צבע אקרילי על בסיס מים בגימור מט מותאם במיוחד לצביעת קירות חיצוניים ולאקלים הישראלי. בעל כושר כיסוי גבוה במיוחד והסתרה מעולה, רחיץ ומתנקה בקלות ללא פגיעה במרקם הצבע, קל וידידותי ליישום, עמיד ושומר על הגוון לאורך זמן.

איך מחדשים דק?

תחילה יש לבדוק מה יש על-גבי הדק. במידה והדק צבוע או מצופה בלכה חובה לשייף עד להורדת לכה וחשיפת העץ. לאחר מכן יש לנקות את הדק משומנים בעזרת קלין דק ולהמתין 24 שעות לייבוש. לאחר הייבוש, על-מנת לשמור על הדק מפני פגעי מזג אוויר, עובש ורטיבות יש ליישם שכבה אחת של סופר מגן לעץ ואז ליישם שמן מגן לדק באחד מגווני העץ הרצויים. לאחר היישום חובה להסיר שלוליות ועודפי שמן באמצעות סמרטוט יבש ונקי. חשוב מאוד לערבב את השמן כל 15 דקות גם תוך כדי עבודת הצביעה כדי לשמור על אחידות הגוון. מומלץ לבצע פעולה חוזרת כל שנה.

מומלץ לעבוד עם מוצרי העץ בשעות הבוקר המוקדמות או בשעות אחר הצהרים מאחר והחום עלול לגרום לשינויי גוון לא רצויים.

איך מיישמים סהרה BRUSH?

ראשית יש לוודא שהקיר נקי מאבק ושיירי לכלוך, ללא חורים ופגמים. יש לצבוע את הקיר בצבע אקרילי – אקווניר EXTRA  בגוון הדומה ביותר סהרה Brush שבחרתם.

לאחר ייבוש שכבת האקווניר EXTRA יש לבחוש את הסהרה BRUSH לפני השימוש ומידי פעם במהלך הצביעה. טבלו מברשת 3 או 4 אינץ’  באריזת הצבע. ומרחו כמות קטנה של צבע על הקיר בתנועות ארוכות של איקסים. לאחר קבלת כיסוי אחיד בעזרת איקסים, עברו לאיזור הבא בקיר. התחילו לעבד את החומר על הקיר ביד קלה ובתנועות ארוכות בכיוון אחיד עד להשגת טקסטורה דמוית דיונה לצד אזורים חלקים של צבע.

לצפייה בסרטון הדרכה לחצו כאן 

איך מחדשים פרגולה?

בתחילה יש ללטש את הפרגולה באמצעות מלטשת (רצוי מכנית), ואז לנקות את השומנים בעזרת מטלית יבשה. לאחר מכן ניתן להשתמש בלכה על בסים מים לצביעה שקופה המשמרת את המראה הטבעי של העץ ומגנה עליו. הלכה מגיעה בשלושה גוונים בגימור מט או משי. מומלץ להשתמש בלזור מגן לעץ על בסיס מים של נירלט לצביעה חצי שקופה לחידוש והגנה. במידה ורצים לצבוע עם גוון אפשר להשתמש בצבעי אוניאור או אונירלק על בסיס מים לצביעה אטומה ברמת גימור משי או מבריק.

איך לצבוע משקופים מעץ?

ראשית, יש לשייף ולהחליק את המשקוף\דלת לפני צביעה בכדי לאפשר התחברות טובה יותר של הצבע לעץ. לאחר מכן יש ליישם צבע יסוד בשם יסוד סיננטי לעץ ,זהו צבע יסוד ייחודי לעץ, כהכנה לצבע עליון. בעל כושר הידבקות גבוה לתשתית, שומר על גמישות העץ ומאפשר חיבור חזק ויציב של הצבע העליון. לאחר מכן ניתן ליישם צבע בשם אוניאור על בסיס מים , זהו צבע עליון אטום על בסיס מים בעל גימור משי מהודר, קל ונוח ליישום, אינו מטפטף ובעל השתטחות מושלמת. אוניאור ידידותי לסביבה, נטול ריחות לוואי ואינו מכיל ממיסים מזיקים. אפשרות נוספת היא ליישם צבע בשם אונירלק על בסיס מים , זהו צבע אטום על בסיס מים בגימור מבריק.