שאלות ותשובות

ציפויים

ציפוי חיצוני של בית חדש – מה התהליך ומה האפשרויות?

ניתן לצבוע קירות חיצוניים של בית ב-2 אופציות: ציפוי בשליכט צבעוני או יישום של צבע אקרילי. ישנו הבדל בין ציפוי הקירות בשליכט, לבין צביעה בצבע אקרילי. שליכט צבעוני הוא שכבת טיח הכוללת בתוכה כבר צבע, שליכט הוא ציפוי על הקירות – שכבת הציפוי הזו נועדה להיות שכבת הגנה שתבטיח עמידות גבוהה של הקירות וכן היא יכולה להוסיף לקירות מימד דקורטיבי עיצובי ומקנה מראה יוקרתי לקירות, ציפוי השליכט מגן מפני פגעי מזג האוויר, מפני רטיבות ובעל יכולת לכסות על סדקים, ניתן לישום על טיח שחור ובכך לקצר את התהליך. לפרטים נוספים אודות סוגי השליכטים הקיימים והטקסטורות שלהם ניתן להיכנס לעמוד הציפויים החיצוניים של נירלט.

 

מחפש צבע חיצוני גמיש

הצבע המתאים הינו צבע סופר גמיש – ציפוי אקרילי גמיש בעל יכולת גישור על סדקים עד 2 מ”מ. עמיד בקרינת UV, מונע חדירת מים למבנה ומאפשר מעבר אדי מים החוצה. יש להסיר צבע ישן שאינו מחובר היטב לתשתית. לנקות את התשתית מכל חומר זר שאינו יציב (מומלץ בלחץ מים או אוויר) ולהמתין לייבוש הקיר. לאחר מכן יש ליישם פריימר X  – צבע יסוד לקירות חדשים וישנים, בעל כושר חדירה והתחברות גבוהה לתשתיות סופגות. סופר גמיש חלק ניתן ליישם באמצעות רולר פרווה או בהתזת איירלס לקבלת פני שטח חלקים.

מהו שליכט אקרילי?

שליכט אקרילי הנו ציפוי אקרילי גמיש ועבה היוצר סרט חזק ועמיד ומותאם לחוץ הבית. שליכט אקרילי מצטיין בעמידות חיצונית גבוהה ובעל יכולת הסתרת פגמים וגישור סדקים. השליכט האקרילי ניתן לגיוון בכל גווני מניפת נירלט. בעמוד ציפויים חיצוניים תוכלו למצוא פרטים נוספים על סוגי השליכטים הקיימים.

מהו טיח מינרלי?

טיח מינרלי הוא חומר אבקתי טבעי, העשוי ממינרלים שונים. טיח מינרלי מעניק מראה כפרי וטבעי למבנה. ניתן ליצור עם הטיח המינרלי מגוון טקסטורות, החל ממראה משופשף ועד מוחלק. לפרטים נוספים אודות טיח מינרלי וציפויים נוספים ניתן להיכנס לעמוד ציפויים חיצוניים.

שליכט צבעוני בחללים פנימיים

עבור יישום שליכט צבעוני בחללים פנימיים ניתן ליישם את שליכט צבעוני EXTRA נטורה G1 – טיח אקרילי במראה מינרלי  טבעי, במרקם עדין, משמש כציפוי דקורטיבי של קירות חיצוניים ופנימיים. למוצר עמידות חיצונית מעולה בתנאי אקלים קשים, הוא מאפשר יציאת אדי מים, גמיש ומגשר על פני סדקים.

לפני היישום יש לשייף קלות את הקיר להחלקה ולאחר מכן לנקות את הקיר מאבק וכל לכלוך אחר.

לאחר מכן יש ליישם צבע יסוד מקשר לצבעוני

יסוד על בסיס מים לחיזוק התשתית לפני יישום צבע עליון אקרילי וציפויים בתשתיות חדשות. לאחר המתנה לייבוש ניתן ליישם את השליכט.

אפשרות נוספת היא ליישם טיח ווגה, טיח מינרלי רב-עובי במראה טבעי ויוקרתי. מאפשר מגוון רחב של גימורים, כגון משופשף, מגורד, מוחלק ומסורק ליצירת אווירה כפרית, מדברית או ים- תיכונית. בעל יכולת כיסוי והסתרת פגמים.

לפני יישום טיח זה יש ליישם צבע יסוד מיקרו פריימר – צבע יסוד מגורען על בסיס מים לתשתיות חלקות. המרקם המחוספס מאפשר התחברות טובה של טיח מינרלי. מומלץ ליישום לפני טיח ווגה.

חשוב להדגיש ששני המוצרים דורשים יישום מקצועי באמצעות אנשי מקצוע מתמחים.

מה ההבדל בין שליכט צבעוני EXTRA קלאסי לבין שליכט צבעוני EXTRA נטורה?

קודם כל חשוב להבין ששני השליכטים הינם שליכטים אקריליים ומיועדים לציפוי חיצוני של הבית, ההבדל בניהם הוא במראה.

השליכט הצבעוני EXTRA קלאסי בעל מראה טבעי של שליכט מתולע והשליכט הצבעוני EXTRA נטורה הינו בעל מראה של טיח מינראלי טבעי.

פרטים נוספים על סוגי השליכיטים, הטקסטורות והמרקמים תמצאו בעמוד ציפויים חיצוניים.

מה ההבדל בין פריימר 2X ליסוד מקשר לצבעוני? ומה מתאים לישום שליכט צבעוני?

פריימר 2X הינו צבע יסוד מיוחד לקירות חדשים לפני יישום סופר גמיש או שליכט צבעוני EXTRA . לשימוש חיצוני ופנימי.

יסוד מקשר לצבעוני צבע יסוד על בסיס מים, החודר לתשתית ומחזק אותה מאפשר היצמדות צבעים וציפויים עליונים. לשימוש פנימי וחיצוני. משמש כשכבה ראשונה על טיח שחור או בטון, לפני יישום “שליכט צבעוני EXTRA” או צבעים אקריליים אחרים.

 

נשתמש בפריימר 2X  כאשר מיישמים שליכט צבעוני אך במידה והיישום של השליכט הצבעוני הינו על-גבי טיח או בטון חדש יש ליישם יסוד מקשר לצבעוני.

האם ניתן לצבוע שפריץ מותז ישן?

בדר”כ ניתן לצבוע שפריץ ישן אך מומלץ לקבל חוות דעת של מומחה בשטח כדי לוודא זאת לפני תחילת העבודה. יש לבצע שטיפה עם מכונת לחץ מים ולאחר ייבוש מלא ליישם פריימר X. לאחר מכן  ניתן לצבוע בהתזה אקווניר EXTERIOR. התהליך יחסית מורכב ומומלץ להיעזר בבעל מקצוע.

 

האם ניתן לצבוע שליכט צבעוני?

ניתן לצבוע שליכט צבעוני קיים. ראשית יש לשטוף את הקיר כדי להסיר אבק ולכלוך. לאחר ייבוש מלא יש לצבוע עם אקווניר EXTERIOR באמצעות רולר בגוון הרצוי.

האם ניתן לעשות שכבה נוספת של ווגה על שכבה קיימת?

בהחלט ניתן ליישם שכבה נוספת של ווגה על ווגה. מומלץ לפנות לבעל מקצוע המתמחה ביישום של הטיח על-מנת לקבל תוצאות מקצועיות. התהליך דורש גירוד קל ויישום של הווגה ישירות על השכבה הקיימת.

 

האם ניתן לעבור משפריץ ישן ולשליכט צבעוני?

בהחלט ניתן, מדובר בתהליך מורכב יחסית הדורש כמה שלבים ומומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע.

איך ניתן לחדש צבע גמיש בקירות החיצוניים של הבית?

אין בעיה לחדש את הצבע שוב בצבע גמיש. ניתן לבחור בסופר גמיש של נירלט ציפוי אקרילי גמיש בעל יכולת גישור על סדקים עד 2 מ”מ. מונע חדירת מים למבנה ומאפשר מעבר אדי מים החוצה. תחילה יש לנקות את הקיר מאבק, פיח וכל לכלוך אחר עם לחץ אוויר או מים ולוודא ייבוש מלא לפני יישום של צבע חדש.

במידה והצבע הישן על הקיר פגום ומתקלף יש לשייף ולגרד עד להחלקה של הקיר, לנקות מאבק ורק לאחר מכן יש ליישם פריימר X, צבע יסוד לקירות חדשים וישנים. לאחר ייבוש מלא ניתן ליישם את הסופר גמיש.

האם ניתן לבצע תיקונים בשליכט צבעוני EXTRA?

ניתן לבצע תיקונים אך התיקונים יבלטו על הקיר ביחס לשליכט הישן. כדי לקבל מראה אחיד במרקם ובגוון יש ליישם את כל הקיר מחדש.

 

איזה סוגי ציפויים חיצוניים יש?

יש מגוון רחב של אפשרויות לציפויים חיצוניים.

1. סופר גמיש – צבע מיוחד המתאים לצביעה חיצונית. זהו ציפוי אקרילי גמיש המגשר על פני סדקים קיימי ומונוע הופעת סקים בקירות חיצוניים. סופר גמיש מעניק מראה חלק לקירות המבנה וניתן לקבלו גם בשלוש רמות של טקסטורות: K1, K1/2, K1/4 ומגיע בכל גווני מניפת נירלט.

2. שליכט אקרילי במראה קלאסי – מדובר בשליכט אקרילי אשר מעניק הגנה חיצונית לקירות הבית, השליכט הקלאסי מקנה מראה מתולע לקיר וניתן לגוונו בכל גווני מניפת נירלט. לנירלט יש מגוון רחב של טקסטורות תחת הסדרה שליכט צבעוני.

3. שליכט אקרלי במראה מינרלי -משמש כציפוי דקורטיבי של קירות חיצוניים ופנימיים. לטיח האקרילי במראה מינרלי יתרונות כשל השליכט האקרילי וההבדל הוא במראה הכפרי והטבעי שלו, אותו ניתן לקבל בטקסטורות שונות.

4.  טיח מינראלי – טיח המבוסס על מינראלים ומחצבים בעל מראה כפרי, לנירלט יש את הווגה שהינו טיח מינראלי. טיח הווגה מגיע במגוון גוונים טבעיים וניתן ליצור באמצעותו טקסטורות רבות ושונות, כגון-מראה מגורגר גס, מראה משופשף, מוחלק, פצוע, מסורק, מגורד ועוד.
הבחירה בסוג הציפוי תעשה בהתאם לצרכים, התשתית והמראה הרצוי –  לפרטים נוספים מוזמנים להיכנס לאתר לעמוד ציפויים חיצוניים.

האם ניתן ליישם טיח נטורה בקירות פנים?

ניתן ליישם את הטיח נטורה G1 גם בקירות פנים, זהו טיח אקרילי במראה מינרלי- טבעי, במרקם עדין ומשמש כציפוי דקורטיבי של קירות חיצוניים ופנימיים.  אפשרות נוספת היא ליישם את הטיח ווגה, טיח מינרלי רב-עובי במראה טבעי ויוקרתי. מאפשר מגוון רחב של גימורים, כגון משופשף, מגורד, מוחלק ומסורק ליצירת אווירה כפרית, מדברית או ים- תיכונית. בעל יכולת כיסוי והסתרת פגמים.

איזה מוצר מתאים למילוי פגמים בעץ?

עבור מילוי פגמים בעץ יש להשתמש בשפכטל לעץ, חומר למילוי פגמים בעץ והחלקתו, על בסיס שרפים אקריליים. קל ונוח לשיוף. מתאים לשימוש פנימי לפני צביעה אטומה. לפני היישום יש לנקות את השטח המיועד לצביעה, מאבק, שמנים, לכלוך וכל חומר זר אחר. יש לשייף היטב את העץ עד להסרת שכבת העץ הישנה או הצבע הישן, ורק לאחר שמתגלה העץ הגולמי, יש למלא עם שפטל לעץ את הפגמים.

 

מה ההבדל בין טיח מינרלי ושליכט אקרילי?

טיח מינרלי הוא חומר אבקתי טבעי, העשוי ממינרלים שונים. טיח מינרלי מעניק מראה כפרי וטבעי למבנה. ניתן ליצור עם הטיח המינרלי מגוון טקסטורות, החל ממראה משופשף ועד מוחלק. שליכט אקרילי הינו חומר אקרילי מוכן לשימוש על בסיס מים, המשמש לציפוי דקורטיבי ולהגנה על קירות חיצוניים ופנימיים.לשליכט, עמידות מעולה בתנאי מזג האוויר, הוא מאפשר יציאת אדי מים, בעל כושר הידבקות גבוה לתשתית, גמיש ומגשר על פני סדקים. לנירלט יש את סדרת שליכט צבעוני EXTRA.

תוכלו לראות את מגוון הציפויים באתר .

 

הבחירה בשליכט אקרילי מול טיח מינרלי מושפעת מגורמים רבים – סוג הבנייה, בניין חדש / ישן, סוג המראה והגימור והגוונים. שני הסוגים מיועדים לציפוי חיצוני של מבנים ומעניקים הגנה למבנה.

האם ניתן לצבוע קיר בתוך הבית בשליכט צבעוני?

ניתן ליישם קיר בתוך הבית בשליכט צבעוני מומלץ להתרשם מסדרת השליכטים הצבעוניים EXTRA קלאסיים ומסדרת השליכטים נטורה תחת קטגוריית ציפויים באתר נירלט, אלו הם שליכטים אקריליים המשמש לציפוי דקורטיבי ולהגנה על קירות חיצוניים ופנימיים ובעלי מגוון מרקמים, מעדין ועד גס.

 

איזה צבע מגיע בגימור משי?

אקווניר ADVANCE הינו אקרילי מעולה בגימור משי לקבלת מראה חלק ואחיד של הקיר. מיועד לצביעת קירות פנים וחוץ. בעל כושר כיסוי גבוה במיוחד והסתרה מעולה, רחיצות גבוהה במיוחד ומתנקה בקלות ללא פגיעה במרקם הצבע. עמיד פי 2 בקרצוף כבד, בפני קרינת UV ושחיקה מצבע רגיל. קל וידידותי ליישום, עמיד ושומר על הגוון לאורך זמן. אקווניר ADVANCE נושא תו תקן ישראלי 1945, ידידותי לסביבה ובעל תו תקן ירוק

 

איך ניתן לעבור מגוון צבע כהה לגוון צבע בהיר?

במעבר מגוון קיר כהה לגוון קיר בהיר חייבים לעשות שכבת צבע בגוון ביניים לא כהה ולא בהיר. רק לאחר ייבוש של שכבת ביניים זו ניתן לצבוע כרגיל 2 שכבות של הצבע הבהיר.

איך בוחרים גוון לבית?

התאמת גוון לחדר היא החלטה סובייקטיבית המבוססת על העדפות אישיות אך חשוב שהצבעים בחדר יתאימו וישלימו אחד את השני כדי ליצור תחושת אחידות והרמוניה.

מדריך מקוצר לבחירת גוון לחדר:

צעד 1- בחרו את הצבע שאתם הכי אוהבים ומרגישים איתם הכי בנוח. זו הבחירה הטבעית שלכם.
צעד 2- הוסיפו נקודות אור בהירות וכהות, כלומר הבהירים והכהים מתוך דף הגוון הנבחר במניפה.
צעד 3- הוסיפו גוונים/ חומרים חמים וקרים, ליצירת מראה מגובש קרי, עץ, ברזל, אבן, בטון, טייח, טקסטיל.
צעד 4- הוסיפו נקודת צבע ממש משמעותית כקיר צבוע או אלמנט עם צבע מודגש- לדוג’ קיר כוח, או גוף התאורה המרכזי בחלל.

למדריך המלא לבחירת גוון לחדר לחצו כאן

לייעוץ אישי לבחירת גוונים אתם מוזמנים לתאם פגישת ייעוץ  במרכז נירלט בדיזיין סנטר ברח’ הלח”י 2 בבני ברק (מול קניון איילון). למניפת הגוונים הדיגיטלית שלנו היכנסו.

איזה סוג צבע מתאים לצביעה חיצונית של מבנה קיים?

עבור צביעה חיצונית מומלץ ליישם את אקווניר EXTERIOR צבע אקרילי מעולה מותאם במיוחד לצביעת קירות חיצוניים ולאקלים הישראלי. בעל עמידות גבוהה בקרינת UV, נושם ואינו נשחק. מאפשר צביעה ישירה על גבי בטונים חדשים וטיח מותז. בעל כושר כיסוי והסתרה גבוהים במיוחד.

איך לצבוע משקופים מעץ?

ראשית, יש לשייף ולהחליק את המשקוף\דלת לפני צביעה בכדי לאפשר התחברות טובה יותר של הצבע לעץ. לאחר מכן יש ליישם צבע יסוד בשם יסוד סיננטי לעץ ,זהו צבע יסוד ייחודי לעץ, כהכנה לצבע עליון. בעל כושר הידבקות גבוה לתשתית, שומר על גמישות העץ ומאפשר חיבור חזק ויציב של הצבע העליון. לאחר מכן ניתן ליישם צבע בשם אוניאור על בסיס מים , זהו צבע עליון אטום על בסיס מים בעל גימור משי מהודר, קל ונוח ליישום, אינו מטפטף ובעל השתטחות מושלמת. אוניאור ידידותי לסביבה, נטול ריחות לוואי ואינו מכיל ממיסים מזיקים. אפשרות נוספת היא ליישם צבע בשם אונירלק על בסיס מים , זהו צבע אטום על בסיס מים בגימור מבריק.

איזה פריימר מתאים לפנים הבית?

אקווה פריימר – יסוד אקרילי על בסיס מים בגוון לבן לחיזוק תשתית ושיפור החיבור לצבע. ליישום לפני צבע עליון. לשימוש פנימי.