שאלות ותשובות

הכנת קירות

למה משמש גולד בונד?

הגולד בונד הוא מרק אמריקאי מוכן לשימוש להחלקת קירות גבס, טיח שליכט וכו´. יוצר גימור חלק במיוחד בתשתיות שונות, מתייבש במהירות ומאפשר ליטוש בנייר.

 

כמה זמן צריך להמתין לפני שצובעים קירות חוץ רטובים?

לא צובעים קירות רטובים וצריך להמתין לפחות 72 שעות מהגשם האחרון. יש לוודא שהקיר יבש לחלוטין ורק אז ניתן להתחיל בצביעה.

 

איך צובעים מחדש קירות מלוכלכים מקשקושים של טושים?

לפני יישום הצבע יש לשייף היטב את הקירות עד להורדת הצבע הישן והחלקה של הקיר ובסיום לנקות מאבק וכל לכלוך אחר.

בשלב הבא יש ליישם אקווה פריימר – יסוד אקרילי על בסיס מים בגוון לבן לחיזוק תשתית ושיפור החיבור לצבע.

יש ליישם 2-3 שכבות צבע רק על האזורים המקושקשים, להמתין לייבוש ורק לאחר מכן לצבוע את כל הקיר בשתי שכבות.

בחדרי ילדים ובחדרים הנוטים להתלכלך מומלץ להשתמש באקווניר ADVANCE צבע אקרילי על בסיס מים, בעל כושר כיסוי גבוה במיוחד והסתרה מעולה, רחיצות גבוהה במיוחד ומתנקה בקלות ללא פגיעה במרקם הצבע. עמיד פי 2 בקרצוף כבד, בפני קרינת UV ושחיקה מצבע רגיל.

מה ההבדל בין פריימר 2X ליסוד מקשר לצבעוני? ומה מתאים לישום שליכט צבעוני?

פריימר 2X הינו צבע יסוד מיוחד לקירות חדשים לפני יישום סופר גמיש או שליכט צבעוני EXTRA . לשימוש חיצוני ופנימי.

יסוד מקשר לצבעוני צבע יסוד על בסיס מים, החודר לתשתית ומחזק אותה מאפשר היצמדות צבעים וציפויים עליונים. לשימוש פנימי וחיצוני. משמש כשכבה ראשונה על טיח שחור או בטון, לפני יישום “שליכט צבעוני EXTRA” או צבעים אקריליים אחרים.

 

נשתמש בפריימר 2X  כאשר מיישמים שליכט צבעוני אך במידה והיישום של השליכט הצבעוני הינו על-גבי טיח או בטון חדש יש ליישם יסוד מקשר לצבעוני.

מה זה פריימר?

פריימר הוא צבע יסוד מקשר, ליישום לפני צבע עליון, שתפקידו לחדור לתשתית ולחזק את שיפור החיבור לצבע העליון.

אקווה פריימר הוא יסוד אקרילי על בסיס מים בגוון לבן לחיזוק תשתית ושיפור החיבור לצבע. ליישום לפני צבע עליון. לשימוש פנימי.

פריימר לכל הוא צבע יסוד מקשר אקרילי חד-רכיבי על בסיס מים המיועד לאפשר התחברות למגוון משטחים שונים, כגון: מתכת מגולוונת, אלומיניום, סוגי פלסטיק שונים, פיברגלאס וכן למשטחים חלקים במיוחד, כגון: קרמיקה, זכוכית ופורמייקה. ניתן לצבוע עליו בצבעים עליונים חד-רכיביים על בסיס מים או סולבנט. מתאים לשימוש פנימי או חיצוני.

פריימר 2X הוא צבע יסוד מיוחד לקירות חדשים לפני יישום סופר גמיש או שליכט צבעוני EXTRA . לשימוש חיצוני ופנימי.

מיקרו פריימר הוא יסוד מקשר על בסיס מים, מוכן לשימוש, המסייע בהדבקה של טיח או ציפוי מינרלי על תשתית אקרילית חלקה.

 

מה הן הסיבות לצבע מתקלף?

קילוף של צבע מתרחש כאשר התשתית של הצבע לא חזקה מספיק על-מנת להחזיק את הצבע. כלומר, מצוי משהו על התשתית שמפריע לחיבור של הצבע כגון: אבק, שפכטל ישן רופף, שומנים וכו’.

מה להשתמש נגד עובש באמבטיה?

ראשית, לא ניתן לצבוע ישירות על עובש. יש לבדוק מה הסיבה שבעקבותיה העובש הופיע ולטפל בה, במידה ומדובר ברטיבות שנובעת מנזילה יש לטפל בנזילה ולדאוג שהקיר יתייבש. במידה ומדובר בחוסר אוורור יש לדאוג לאוורור מתאים. לפני יישום צבע יש לדאוג שהקיר יהיה יבש לחלוטין ולנקות את העובש עם מטלית ספוגה באקונומיקה ולאחר מכן במטלית ספוגה במים ולוודא שאין חלקי צבע רופפים או נפוחים. לאחר ייבוש מלא של הקיר ניתן ליישם אקווניר BATH צבע אקרילי על בסיס מים, המיועד לצביעת קירות פנים בחדרי אמבטיה, במטבחים ובחדרים לחים. מונע הופעת עובש ופטריות. קל וידידותי ליישום. רחיץ, עמיד לאורך זמן ושומר על מראהו החדש.

 

מתי מומלץ להשתמש בשפכטל?

יישום של שפכטל מיועד להחלקה ויישור קירות במקרה שרוצים לקבל קירות חלקים. לדוגמא רוק בונד, מרק אמריקאי מוכן לשימוש להחלקת קירות גבס, טיח שליכט וכו´ לפני יישום צבע. מתייבש במהירות ומאפשר ליטוש בנייר.

לכל שאלה נוספת אתם מוזמנים לפנות ליועץ הצביעה שלנו במספר – 1700-500-004.

האם פריימר מגיע מגוון?

כאשר צובעים צבע אקרילי על-גבי הפריימר אין צורך בהתאמת גוון הפריימר, כאשר מיישמים על-גבי הפריימר שליכט צבעוני EXTRA יש צורך להתאים את גוון הפריימר לגוון השליכט.

איזה מוצר מתאים למילוי פגמים בעץ?

עבור מילוי פגמים בעץ יש להשתמש בשפכטל לעץ, חומר למילוי פגמים בעץ והחלקתו, על בסיס שרפים אקריליים. קל ונוח לשיוף. מתאים לשימוש פנימי לפני צביעה אטומה. לפני היישום יש לנקות את השטח המיועד לצביעה, מאבק, שמנים, לכלוך וכל חומר זר אחר. יש לשייף היטב את העץ עד להסרת שכבת העץ הישנה או הצבע הישן, ורק לאחר שמתגלה העץ הגולמי, יש למלא עם שפטל לעץ את הפגמים.

 

איך מבצעים דילול של הצבע במים?

כמובן שמומלץ להשתמש בכלי מדידה מקצועי אך אם אין באפשרותכם ניתן להשתמש בכוס על מנת לבצע את המדידה. מרבית הצבעים דורשים דילול של 10% אך יש לשים לב להנחיות על גבי אריזת המוצר מאחר ולעיתים נדרש דילול של 20%.

חשוב לזכור שהנחיית דילול צבע מתייחסת ל-10% מהכמות בה מתכוונים להשתמש בפועל ולא 10% מכמות פח הצבע כולו (בהנחה שלא מיישמים את כל הפח).  בהנחה שסך כל כמות הצבע אותה אנו מתכוונים ליישם היא 10 כוסות, אז כוס מים אחת מהווה 10% דילול.

איך ליישם את אפקט סהרה BRUSH?

את אפקט סהרה BRUSH יש ליישם עם מברשת 3 או 4 אינצ’. אופן היישום: מרחו כמות קטנה של צבע על הקיר בתנועות ארוכות של איקסים עם כל הזרוע.

לצפייה בסרטון הדרכה לחצו כאן 

איך לצבוע קיר ישן ומתקלף?

את חלקי הצבע המתקלפים, רופפים או נפוחים יש לגרד, לשייף ולהחליק את הקיר ולאחר מכן לנקותו היטב מאבק וכל לכלוך אחר. לאחר ייבוש מלא של הקיר יש ליישם אקווה פריימר יסוד אקרילי על בסיס מים בגוון לבן לחיזוק תשתית ושיפור החיבור לצבע המיועד ליישום לפני צבע עליון בשימוש פנימי. בשלב הבא ניתן ליישם את הצבע. תוכלו להשתמש ב- אקווניר EXTRA צבע אקרילי על בסיס מים בגימור מט לקבלת מראה חלק ואחיד של הקיר. בעל כושר כיסוי גבוה במיוחד והסתרה מעולה, רחיץ ומתנקה בקלות ללא פגיעה במרקם הצבע. קל וידידותי ליישום, עמיד ושומר על הגוון לאורך זמן. אקווניר EXTRA נושא תו תקן ישראלי 1945, ידידותי לסביבה ובעל תו תקן ירוק

 

איך מכינים את הקירות לצביעה?

  • תוחמים את הקיר עם מסקינטייפ
  • מסירים או מכסים תאורה, שקעי ומתגי חשמל, מדפים וכו’.
  • מתקנים סדקים, חורים ופגמים בקירות עם פרוסימו משחה  ולאחר מכן משייפים אותם בצורה חלקה.
  • מנקים את הקירות – חשוב לשטוף את הקירות באמצעות ספוג או מטלית ולאפשר להם להתייבש לחלוטין לפני הצביעה. שלב זה חשוב ומבטיח היקשרות טובה של הצבע לקיר כך שתתקבל תוצאה טובה לאורך זמן.
  • עוברים עם אקווה פריימר על הפרוסימו. האקווה פריימר הוא  צבע יסוד אקרילי על בסיס מים בגוון לבן לחיזוק תשתית ושיפור החיבור לצבע. ליישום לפני צבע עליון.
  • לאחר ייבוש הפריימר ניתן ליישם צבע עליון אקרילי כגון אקווניר ONE WALL  צבע אקרילי על בסיס מים בגימור מהודר באריזת 2 ליטר ייעודית לצביעת קיר אחד או באקווניר EXTRA צבע אקרילי על בסיס מים בגימור מט קבלת מראה חלק ואחיד של הקיר.

להלן סרטון הדרכה בנושא

איך מיישמים אפקט הקטיפה?

יש ליישם את אפקט הקטיפה על קיר הצבוע בגוון דומה לאפקט הקטיפה הנבחר. יש למרוח כמות נדיבה ואחידה של חומר על המשטח. המריחה תתבצע במברשת עבה של כארבע אינצ’ים, איתה יש ליישם את החומר בתנועות איקסים מלמעלה למטה. לאחר מכן יש לעבד את הצבע עם מאלדג’ נירוסטה (כלי עבודה למריחה הניתן למצוא בכל חנות חומרי בניין) את הצבע יש למרוח בתנועות חצי סיבוביות ולא אחידות כאשר הצבע עדיין לח על הקיר. המריחה הלא מושלמת יוצרת מראה לא אחיד שיוצר את אפקט הקטיפה דרך החזרי האור.

אם לאחר ייבוש שכבה אחת אינכם מרוצים מהמראה  יישמו שכבה נוספת להעצמת האפקט.

ניתן גם להעניק לקיר מראה פנינתי מעונן בעיבוד ספוג: מרחו את על הקיר, ואז המתינו מספר דקות ועברו לעבד את החומר באמצעות ספוג ויסקוזה, שוב בתנועות X בתנועה של חצי קשת. במידה והמראה המתקבל אינו מושלם, ניתן למרוח שכבה נוספת של החומר וליישם אותו.

לצפייה בסרטון הדרכה לחצו כאן 

איך מחליקים קיר?

  • מתקנים סדקים, חורים ופגמים בקירות עם פרוסימו משחה  ולאחר מכן משייפים אותם בנייר לטש עדין עדין עד החלקה.
  • מנקים את הקיר מאבק וכל לכלוך אחר.  חשוב לשטוף את הקיר היטב באמצעות ספוג או מטלית ולאפשר לולהתייבש לחלוטין לפני הצביעה. שלב זה חשוב ומבטיח היקשרות טובה של הצבע לקיר כך שתתקבל תוצאה טובה לאורך זמן.
  • מיישמים שכבה של אקווה פריימר ע  צבע יסוד אקרילי על בסיס מים בגוון לבן לחיזוק תשתית ושיפור החיבור לצבע. ליישום לפני צבע עליון.
  • לאחר ייבוש הפריימר ניתן ליישם צבע עליון אקרילי כגון אקווניר ONE WALL  צבע אקרילי על בסיס מים בגימור מהודר באריזת 2 ליטר ייעודית לצביעת קיר אחד או באקווניר EXTRA צבע אקרילי על בסיס מים בגימור מט לקבלת מראה חלק ואחיד של הקיר.

להלן סרטון הדרכה בנושא

 

 

איזה פריימר מתאים לפנים הבית?

אקווה פריימר – יסוד אקרילי על בסיס מים בגוון לבן לחיזוק תשתית ושיפור החיבור לצבע. ליישום לפני צבע עליון. לשימוש פנימי.