צבע לאמבטיה: צביעת חדר אמבטיה

כל מי שיש לו חדר אמבטיה קטן ישמח לקבל מספר טיפים אשר יגרמו לחדר האמבטיה להיראות גדול יותר. במקרים רבים לא ניתן לבנות מחדש את חדר האמבטיה או לשנות את המבנה שלו, ולעתים קרובות זו הוצאה יקרה מאוד. להלן מספר טיפים אשר יאפשרו לכל אותם דיירי דירות שכורות או מחפשי פתרונות מהירים וזולים לשדרג חדר אמבטיה קטן ולהקנות לו מראה גדול יותר ללא צורך בשיפוץ משמעותי ע”י צבע לאמבטיה.

.

12 רעיונות לעיצוב חדרי אמבטיה קטנים

 

1. צבע לאמבטיה גוונים רכים בקירות

אחת הדרכים הקלות ביותר לשינוי העיצוב של חדר אמבטיה קטן כדי לגרום לו להיראות גדול היא לבחור גוונים בהירים רכים לקירות חדר האמבטיה, מניפת הגוונים מאפשרת לכל אחד למצוא את הבהיר שמתאים לו יש פסטלים קרים כמו תכלת וירקרק או שמנות עדינות על בסיס צהבהב, בז’ או אפור.

2. הדגשה בגוון

בעת תהליך בחירת צבע לאמבטיה אפשר לבחור בגוונים בוהקים וחזקים לחדרי אמבטיה קטנים, בהנחה שאתם משתמשים בהם לצורכי הדגשה בלבד על קיר או קטע קיר אחד. כאשר מגזימים בגוונים חזקים או כהים הם יגרמו לחדר האמבטיה להיראות צר יותר ואינטימי.

3. הדגשים חזותיים

אם יש בחדר האמבטיה שלכם אריחים מצוירים או עמוסי הדפסים, הימנעו משימוש בהדפסים גדולים או צפופים. במקום זאת בחרו אריחי דקור עדינים. אולם, הקפידו שאחד הקירות יהיה נקי מאריחים מודפסים ומעוטרים ויהיה בו רק אריחים נקיים בגוון אחד.

beit_mirhaz

 

4. גוונים בהירים ברצפת חדר האמבטיה

צבע לאמבטיה לא מסתיים רק בבחירת הגוון לקירות. כמו ההמלצה לגוונים הבהירים בקירות האמבטיה, גוונים בהירים בריצוף רצפת חדר אמבטיה קטן יסייעו לגרום לחדר להיראות גדול יותר ופתוח יותר. הצבעים הפופולאריים ביותר לריצוף חדר אמבטיה הם גווניי חום בהיר, גווני אפור בהיר, וכחול בהיר. שילוב הגוונים האלה בעיצוב הריצוף של חדר האמבטיה יהיה הבסיס לסכמת גוונים בהירים אשר יגרמו לחדר האמבטיה שלכם להיראות גדול יותר.

5. כיור רגל

עיצוב נוסף בחדר אמבטיה קטן אשר עשוי לגרום לחדר האמבטיה להיראות גדול יותר הוא להחליף את הכיור או המשטח העליון בכיור קטן יותר או כיור רגל. אפשר למצוא כיורי רגל בעיצובים שונים, צבעים וחומרים, וניתן להתאים אותם לעיצוב הכללי. הצבת כיור רגל בחדר אמבטיה קטן, פותח את חלל חדר האמבטיה בכ-10% נוספים.

6. אביזרים קלאסיים

בבואכם לבחור את האביזרים לחדר האמבטיה, זכרו שהם אמורים להיכנס לחלל קטן. בחרו עיצובים פשוטים למראה העשויים ממשטחים חלקים, כמו קרמיקה ושיש, וחפשו גוונים בהירים וניטרליים.

7. אמצעי תאורה נוספים

תיאורה נוספת בחדר אמבטיה קטן עשויה לעשות שינוי גדול מאוד בתפיסת המרחב בחדר האמבטיה. מומלץ להוסיף אביזרי תאורה נוספים או להשתמש בנורות בוואט גבוה יותר, לפי מה שמתאים. כאשר הופכים את חדר האמבטיה למואר יותר ומזמין יותר, נראה שהחלל פתוח ושהקירות רחוקים יותר זה מזה.

8. הגדילו אור טבעי

במידה ואפשר הגדלת החלון הקיים תעניק מראה גדול יותר לחלל הקיים. בנוסף לתחושת הגודל, תחושת האוורור תוסיף יתרון נוסף.

צבע גוון זהב

9. הגבילו פריטים באמבטיה

באמצעות הפחתת כמות הפריטים אותם מציבים בתוך החדר, פריטים כמו מדפי אחסון, סלי כביסה, ופריטי קישוט אשר תופסים חלל יקר ערך בחדר אמבטיה קטן ייראה חלל האמבטיה גדול בהרבה אם הפריטים האלה לא יהיו קיימים בו וימצא מקום אחסון אחר.

10. מומלץ לאחסן מחוץ לחדר האמבטיה

במידת ואפשרי רצוי למקם ארונות אחסון קטנים במסדרון ליד חדר האמבטיה כמקום לאחסון כל הדברים שבדרך כלל מוחזקים בחדר האמבטיה. רעיון טוב נוסף הוא לשים את סלי הכביסה בחדר השינה במקום בחדר האמבטיה. מוצרים נוספים ומוצרי נייר אפשר לאחסן במזווה.

11. הוספת מראות

אם צבע לאמבטיה בגוון בהיר נותן תחושה של מרחב גדול יותר, כך גם הוספת מראות בחדר האמבטיה עשויה לסייע לחדר האמבטיה להיראות גדול יותר ממה שהוא במציאות. מיקום מראות נוספות בחדר האמבטיה יסייע לתפוס את כל האור הזמין ולשקף אותו בחזרה לתוך החדר כדי להאיר אותו יותר. הוספת מראות לחדר תוסיף גם עומק לחדר, כיוון שהמראות משקפות זו את זו וגורמות לקירות להיראות כאילו הם רחוקים זה מזה.

12. סדר

בין הדרכים הנוספות שאתם יכולים להשתמש בהן כדי לגרום לעיצוב חדר אמבטיה קטן להיראות גדול יותר הוא לסלק אי סדר ופריטים מיותרים. במקום להניח את פריטי הקוסמטיקה שלכם על המשטח, אחסנו אותם בארון או בארון התרופות כאשר אינכם משתמשים בהם. ככל שיש יותר פריטים נראים לעין בחדר אמבטיה קטן, כך החלל ייראה ויורגש עמוס יותר.

קל מאוד לבצע את שינויים קטנים אלה בעיצוב כדי לשנות את המראה של חדר האמבטיה הקטן שלכם, הם לא יקרים, וניתן לבצע את רוב השינויים העיצוביים האלה תוך מספר שעות, במיוחד כאשר מדובר בבחירת צבע לאמבטיה וצביעת קירות. שינוי העיצוב של חדר האמבטיה הקטן שלכם, יכול לגרום לחדר האמבטיה שלכם להיראות גדול יותר בתוך יום אחד בלבד.

נירלוט נעים!
כתבות נוספות