Colors of the Year 2016 

מידי שנה מכריזות חברות הצבע העולמיות על צבע השנה המוביל בעיניהן.

השנה, הפתיעו חברות הצבע בבחירות לא צפויות ויצרו עניין ומקום לשיח מרתק אודות צבע בזירת העיצוב העולמית.

נירלט NIRLAT

צבע השנה:  NGY 011 Extra Black

חברת נירלט יוצאת עם צבע השנה נועז ועוצמתי ביותר. שחור מלא, בועט וחסר בושה. הכי שחור שיש. שחור כגוון היוצר מהפך בחלל ויכול לחזק מראה מודרני וחד או מראה אלגנטי וחם. בכל מקרה התוצאה דרמטית ומעוצבת. קונטור שחור סביב קיר, סביב דלת או בקצותיו של רהיט לבן יראה נפלא בחלל. קיר שחור צבוע עד למחצית הגובה או לחילופין תקרה שחורה הזולגת מעט לקירות החלל מעניקים מראה שאין שני לו. שחור בשילוב חלל שטוף לבן או לחילופין בשילוב גוון זהב “מלוכלך”, האחד יעניק מראה קונטרסטי ויעצים את הסגנון הקולוניאלי, המודרני, העכשווי כל-כך ולחילופין, השילוב בין הזהב לשחור יעניק מראה עשיר, חם ומהודר.

המגמות מחזירות את השחור המלא, העוצמתי, בהחלט ניתן לומר כי שחור הוא השחור החדש, עדכני ומעוצב יותר מאי פעם.

סלון עם ספות שחורות

דירת לופט עם קירות שחורים ושטיח שחור

סלון עם שני חלונות ענקיים וספות עור

חדר שינה עם עיצוב שחור: כריות, שמיכה וכו'

PANTONE

חברת PANTONE העולמית הציגה באופן מפתיע לראשונה שילוב של שני גוונים:

Rose Quartz + Serenity

 PANTONE 13-1520 & PANTONE 15-3919

בגווני נירלט: IS 0068 + IS 0609

המסר המרכזי העומד מאחורי בחירת צמד הגוונים הוא האיזון בין חמימותו העוטפת של הוורוד העדין, לבין שלווה קרירה ונעימה של הכחול הסגלגל. הוורוד קווארץ הוא גוון עם נוכחות ועידון גם יחד, מעין שילוב בין חמלה ורוגע. הכחול סגלגל הינו גוון אוורירי וחסר משקל כמו שמיים בהירים ואינסופיים, משרה תחושה של שלווה גם ברגעי הסערה.

שילוב המעיד על החיבור בין תבונה לרגישות, בין אורח חיים חיובי למציאת שקט ומנוחה וכל זאת על מנת להגיע לשלמות פנימית. בעידן בו זהותם של צבעים מטושטשת באשר למגדר או לכל מסר חברתי אחר, כל סקאלת הצבעים זמינה עבור כל אחד ואחת מאיתנו. זהו עידן מאוד חשוף בו המידע הדיגיטלי נע במהירות הבזק ואנו חשופים לאינפורמציה אינסופית, כל אלו הביאו למבט חופשי ומשוחרר יותר בכל הנוגע לשימוש בצבע, דבר המוביל לעולם צבעוני יותר ומעניין יותר.

אישה עומדת עם צעיף בגווני ורוד ותכלת

7

DULUX + AKZO NOBEL

Cherished Gold

גוון נירלט: IS 0897

הגוון המרגש אותו בחרה חברת DULUX בשיתוף AKZO NOBEL הבינלאומית, הוא Cherished Gold  מעין המשך ישיר לגוון אותו בחרו לפני שנה – Copper Blush. היה אך טבעי שלאחר שנה בגוון נחושת אדמדם, הגוונים המטאליים עדין רלוונטיים יותר מאי פעם, אך הם היו זקוקים לחיזוק, על כן, גוון הזהב הטבעי והמלא קיבל את הבמה הראויה. גוון הזהב ייראה נפלא גם בחלל מודרני ומתוחכם וגם בחלל כפרי וטבעי יותר. המראה המטאלי יכול להראות מבריק ומהוקצע ויכול גם להראות גולמי ובסיסי יותר. תלוי בגימור הנכון עבורכם. גוון הזהב כבר נראה בכל מקום, החל מתערוכות העיצוב המובילות וכלה בעיצוב חנויות, ריהוט, טקסטיל, גרפיקה ואופנה. ע”פ דוברי החברות זהו “תור הזהב” אם תרצו, מענה מושלם למגמה של גוונים כהים ובהירים כאחד. הגוון עוסק במבט לעבר, לשימור ולעל זמני, ובאותה נשימה עוסק בעתיד, בהמשכיות וחדשנות. מתוך שלל הצהובים נבחר אותו צהוב הקרוב ביותר לזהב אוכר, מעין זהב טבעי וארצי כאחד.

8

9

Benjamin Moor

Simply White

חברת בנג’מין מור האמריקאית, לוקחת החלטה נועזת ומפתיעה ובוחרת כצבע השנה בלבן. חגיגה לבנה בעיניים. לבן כצבע, כמהות ולא כרקע או כבסיס לשאר האלמנטים בחלל. שכבות של לבנים, יצירת אוירה “לבנה” בחלל, חללים מוארים השטופים בלבן. מעין כניעה רגשית לצורך שלנו במעטפת לבנה.

מצד שני, שימוש בלבן ליצירת ניגודים של צבע, קונטרסים בין לבן לגוונים אחרים. הדגשה של שוליים ומסגרת של צבע מסביב ללבן. זהו הניגוד המושלם היכול להדגיש כל צבע. בנוסף כמובן לחיבור הנצחי בין לבן לשחור מלא ליצירת מראה גרפי, עוצמתי ומהודר. זהו גוון מפתיע בהקשר של צבע השנה ויחד עם זאת כל כך מתבקש בתקופה בה המראה הטבעי והנקי חזק יותר מאי פעם. השראות מעיצוב סקנדינבי עושות דרכן לכל זירות העיצוב במראה פשוט, טבעי ולבן.

10

11

1

 

 

 

 

 

נירלוט נעים!