שמים גז

מרקמים אורגניים, צינורות חשופים וגינה ירוקה בלב החלל – סתר אדריכלים מעצבים את משרדי חברת “נתיבי הגז הטבעי לישראל”

 

gvanim

 

מה במגרש

משרדי החברה החדשים משתרעים על פני 3,500 מ”ר ומאכלסים שתי קומות בבניין משרדים במרכז הארץ. “זוהי חברה ממשלתית צעירה ודינמית”, מספרת אדריכלית הפרויקט מיכל לייטנר, “והאופי הייחודי שלה אפשר לצאת מהקופסה ולהעז בעיצוב ובצבע”.

 

קונספט וסטייל

העיצוב מבקש להפגיש בין עולם התעשייה ובין עולם דימויים טבעי בזיקה לאקולוגיה וקיימות. קווי המבנה זורמים ומעוגלים באורגניות, ואת הפן התעשייתי מגלמות תעלות מיזוג האוויר החשופות, שמתפתלות על התקרה לאורך המסדרונות ומהדהדות לצנרת הולכת הגז. האלמנטים הגרפיים שנוספו להן לקוחים מסימוני הצינורות בעולם האמיתי. התקרה נצבעה בשחור ומשמשת כרקע דרמטי, כשאת הסבך התעשייתי משלימים גופי תאורה גאומטריים שנתלו לאורכה. הקירות טופלו גם הם בגרפיקה בהשראת מפת צנרת מסועפת. ה”ריאות הירוקות” של כל קומה הן הקפיטריות שטובלות בירק, ונראים בהם חלוקי נחל ודימויים של קני סוף שהוטבעו בזכוכית.

 

gallery_06

 

 

על פלטת הצבעים והחומרים

סקאלת הגוונים שנבחרה ממניפת הגוונים של נירלט נעה גם היא בין העולמות ומשלבת שחור, אפור ונגיעות של כתום, לצד כמה גוני ירוק: ירוק דשא, ירוק תפוח וגוני חאקי טבעיים. בבחירת החומרים הועדפו חומרים ידידותיים דוגמת ריצוף גרניט פורצלן, פורניר במבוק, שחוזר בחדר הישיבות הגדול, בחדרי המנכ”לים ובדלפקי המזכירות, וכן תאורות לד ופלורוסנט חסכוניות באנרגיה.

 

הדובדבן

הכניסה המרשימה לקומת ההנהלה, שתוכנן בה קיר מעוגל וחיפוי עץ דמוי תחרה בהשראה אורגנית.

 

דברים שלא רואים מכאן

לב לבה של החברה הוא חדר בקרה גדול שאמון על הפיקוח השוטף של הובלת הגז. אף שלא רבים זוכים לבקר בו מחמת סודיות, הוא טופל בקפדנות עד אחרון הפרטים, וממשיך את הקונספט העיצובי כולו.

 

 

נירלוט נעים!