הרשו לעצמכם להתפרע

קורטוב של תעוזה ומעט מעוף- צבע זה כל ההבדל

 

ריצוף ייחודי, פרקט מושקע, רצפת בטון מוחלק ועוד – כל אלו אלמנטים עיצוביים מדהימים, אך מצידו של הלקוח, בעל הנכס, יש איתם בעיה אחת מרכזית: לאחר ההחלטה ליישם אותם, קשה מאוד להתחרט. כן, ממש כמו בתחומים אחרים בחיים, גם בתחום העיצוב אנשים חוששים להתחייב לטווח ארוך. אם כן, איך יצליחו להביא לשינוי משמעותי בחלל שאותו הם רוצים לעצב, ואיך יכניסו אליו את האופי שלהם? התשובה ברורה: צביעה מיוחדת.

השימוש בצבע מאפשר לנו להיות יצירתיים בצורה בלתי רגילה. ממש להתפרע, להיות אמיצים מתמיד. יש לכך שתי סיבות: האחת – יצירה בעזרת צבע נחשבת קלה יחסית, כיפית לגמרי ומשפיעה מאוד על סביבתה; השנייה – את מה ש’עוללנו’ לחלל בעזרת הצבע אפשר תמיד להשיב לאחור, כמעט ללא מאמץ. לא צריך לפרק מרצפות, לקלף שכבות פרקט או לבנות דברים חדשים יש מאין. כל שצריך הוא שכבת צבע חדשה – והחלל שלכם כבר נמצא במקום אחר.

צבע יכול לחולל פלאים
מדהים לפעמים לראות עד כמה לצבע הקירות יש השפעה על מראה החלל שלנו. מספיק צבע אחד בעל נוכחות, או אפילו מעין יצירה בודדת על קיר מרכזי – וכבר התחושה תהיה אחרת, והמראה יהיה שונה. וזה המסר הכי חשוב שאנחנו רוצים להעביר לכם כאן: צביעה היא המקום שלכם להיות יצירתיים מאי פעם. תנו לעצמכם מרחב לעשות זאת.

צביעה מיוחדת מתרגמת את המסר הזה למעשים בדרך הטובה ביותר. היא מציעה לכם שיטות צביעה מקוריות, תפיסות שונות באשר לפלטת הצבעים ול’מקומם’ של הצבעים ברחבי החלל, היא כוללת בתוכה רעיונות מיוחדים לצביעת קירות ובגדול – תיצור שינוי עצום בחלל, אם רק תסכימו לקחת אותה לקצה (ובינינו: גם אם תיישמו רק מעט מהעקרונות שלה).

 

 

צבע בולט ובעל נוכחות:

פעם הטיפ הזה היה נחשב כ-Big No No בתחום העיצוב,היום בזכות קהל המעצבים המובילים את תפיסת הצבע במרחב, אפשר הכל. חשבו על קיר מסוים בעל אופי מסוים (תמיד יש אחד כזה לפחות), קיר כוח אם תרצו. צבעו אותו בצבע בולט במיוחד, כזה שעושה לכם או ללקוח שלכם נעים בלב, העזו: ירוק, סגול, שחור, צהוב או כל צבע אחר שנראה לכם מתאים. צביעה כזאת תעניק לקיר עצמו מעמד מיוחד, אבל אנחנו מבטיחים לכם שהיא תשנה את מראה החלל כולו. אם תוסיפו לקיר גם פריטי עיצוב שמבטאים את הסטייל שלכם או של הלקוח – הצלחתם לספק כאן אמירה.

 

שיר שטייגמן INNER STORY עיצוב פנים, צילום: איתי בנית גוון: IS 0508

מעצבת הפנים פנינית שרת אזולאי בשיתוף עם ורד בונפיליולי עיצוב פנים, צילום: איתי בנית גוון: NTC 052

אפקטים:

צביעה של הקיר בעזרת טקסטורות מיוחדות או שיטות צביעה שנחשבות לא שגרתיות, או נפוצות פחות: שליכט, צבע מנצנץ, ‘אפקט בטון’ ועוד. כל אחת מהשיטות הללו תעשה משהו לקיר הספציפי, ולא פעם גם לחלל כולו, בשל הייחודיות והשונות שהוא מציע.

אפקט קטיפה נסטור סנדבנק אדריכלות ועיצוב פנים, צילום: מקס קובלסקי, צולם ב- Lighthouse מבית מלונות בראון

 

שלומי בוטנסקי עיצוב פנים, צילום: יואל אליווה ווגה מוחלק, גוון: G50

 

 

קירות מחולקים:

אחד מהעקרונות המגניבים ביותר של הצביעה המיוחדת הוא צביעה של חלקים מהקירות בצבעים ספציפיים, במקום צביעה של קיר שלם באותו צבע. זה יכול להיות צבע אחד שיופיע בחלק אחד של הקיר, כדי להבליט אזור מסוים, זו יכולה להיות דוגמה מסוימת ואפילו אלמנט חוזר שמופיע בכל קירות הבית (למשל: קו ירוק אופקי ועבה בשליש גובה הקיר). מספיק לדמיין זאת כדי להבין עד כמה ההשפעה יכולה להיות גדולה.

אנה גולדברג אדריכלות, מיקי סלונים עיצוב פנים, צילום: גדעון לוין גוון: NWC 042+ IS 0505

ריקי קורי עיצוב פנים, צילום: איתי בנית גוון: 8393M

פנינית שרת אזולאי עיצוב פנים, צילום: איתי בנית גוון: IS 0013+ IS 0125

 

הכול מהכול:

כפי שאפשר להבין, העידן שבו אנחנו חיים מכתיב עולם עם גבולות גמישים מאוד (כמו בתחומים אחרים בחיינו, באופן לא מפתיע). ואם הם גמישים כל כך, למה אנחנו צריכים להגביל את עצמנו? נסו לשלב בין כמה שיטות לצביעה מיוחדת, בלי חוקים, אך בדרך שתשמור על עומס עיצובי הגיוני – וקיבלתם יופי של מחזה אצלכם בבית.

סטודיו desiRing שני רינג עיצוב פנים, צילום: אדריאן דאודה גוון: IS 1123

 

בר בן-ישי Barburit עיצוב פנים ומוצר, צילום: מאיר קרמר גוון IS 0435+ IS 0058

 

בעידן בו הכל נכון והכל אפשרי, נדרשים מעוף, מברשת, צבע וחיוך גדול כל השאר כבר יסתדר מעצמו. מה שלא יהיה חשוב שיקרה באהבה

נירלוט נעים!