עשרת הגוונים

פנטון מציגה את תחזית הצבע לקיץ 2013 בעולם האופנה: אילו גוונים יגלשו ממסלולי התצוגות אל החלל הביתי? לגזור ולשמור

 

ימין: Alberta Ferretti Spring 2013, שמאל: via House and Garden

 

תחזית הצבע של פנטון לאופנה לאביב-קיץ 2013 עמדה הפעם בסימן חתירה לאיזון. הפלטה שנבחרה מבקשת להכניס תחושת הרמוניה מאוזנת ללבוש ולחפצים המקיפים אותנו, וכל זאת מבלי להתפשר על ביטוי אישי וחיוניות. עשרת הגוונים שנבחרו בקפידה מאפשרים טווח רחב של שילובים, ממעודנים ומרגיעים ועד שילובים נועזים – את כולם אפשר בקלות לאמץ במרחב הביתי בנגיעות או כצבע בסיס לחלל.

 

 

ירוקים גוני הירוק מובילים השנה את התחזית, מביאים עמם איכות רעננה וטבעית, ובאותה העת גם זוהר קלאסי. Hyper הוא ירוק צהבהב אביבי בעל איכויות ממריצות, בעוד Peg’s Promise מבוסס על אפור מעודן, מרגיע וניטרלי. Meringue המתוחכם זוהר וקורן, ומשדר תחושת רווחה וחיוניות. שילוב של השלושה יעורר מנעד רחב של תחושות ופרשנויות – ממש כמו בטבע.

 

 

ימין: Kenzo Spring 2013, שמאל: by Studiopepe

 

 

כחולים הורגלנו לחשוב שגוני הכחול לא משתדכים היטב לכל גוון, אך כאן, בהשראת הטבע, שבו שמיים כחולים משמשים רקע לכל, מתפקדים הכחולים כגוונים ניטרליים שיתאימו לקשת רחבה של צבעים. Calm Tint מהדהד לשעת ערב מקודמת, זמן של התכנסות והאטה בקצב החיים, ו-Florida Waters הוא גוון קלאסי, שמכניס עומק ומשקל לפלטה כולה. נסו לשלב אותם עם צבעים מעוררים כמו כתום ואדום.

 

 

ימין: Philip Lim 3.1 Spring 2013, שמאל: via Design Sponge

 

ניוד Chafed Wheat הוא גוון מפתח בתחזית, עדין וטבעי ובעל איכויות חמות, שיכול לשמש כבסיס לכל שילוב בפלטה. בעולם האופנה יש לו נוכחות משמעותית כבר כמה עונות, וגם בעיצוב הבית יש לו תפקיד חשוב – לאוורר ולשמש כרקע לגוונים אינטנסיביים.

 

 

ימין: Erdem Spring 2013 שמאל: via Colour Futures

 

 

אדום, כתום Movie Star – גוון מפתה חושני וחגיגי, ו-Balette Cream – כתום בהיר בעל נגיעה קוראלית, הם הגוונים החמים בפלטה, ומייצגים שילוב בין מתוק וחמוץ, נשי ונערי, קלאסי ועכשווי.

 

 

ימין: Carven Spring 2013, שמאל: via Schöner Wohnen

 

 

צהוב Citron, השמש המאירה של התחזית, מוסיף פיקנטיות ושובבות רעננה. בעיצוב הבית נפלא לשלב אותו בפרטים כמו ריהוט וחפצי הנוי. נסו לשדך לו ניוד, כחולים ואפילו סגול.

 

ימין: Louis Vuitton Spring 2013, שמאל: by David Cleveland

 

סגול Purple Haze הוא הצבע הנועז בקבוצה. צבעו כשל פריחה אקזוטית, והוא ישתלב בצורה בלתי צפויה, מעניינת ומעוררת עם כל אחד מצבעי הפלטה – בעיקר עם אדום.

 

ימין: Tadashi Shoji Spring 2013, שמאל: via planete-deco.fr

 

מקור: אתר פנטון

 

נירלוט נעים!