מעצבים מכאן

במסגרת השקת הקולקציה החדשה של נירלט החלטנו לתת במה למעצבים ישראלים מצליחים, ולשלבם בצילומי הקולקציה. גילינו כי לכל מעצב אמירה עיצובית מרתקת, חזון אותו הוא מממש מידי יום ודרך ארוכה אותה עשה ועושה אך את הפירות כבר התחיל לקטוף. כמובן מכל אחד רצינו לשמוע על נושא הצבע והמשמעות עבורו בתהליך העיצוב.

בן ברוידא. מעצב.

Orlogin’ wall clocks and ‘Theodor’ Tripod clock

בוגר החוג לעיצוב תעשייתי ב HIT  חולון. לא אצטרך להתאמץ כדי לדבר על צבע, אומר בן ברוידא. צבע הוא חלק בלתי נפרד מהעשייה שלי. אני תמיד מתחיל מצבע, רואה גוון מסויים וכבר יוצר את ההמשך. הצבע משמש עבורי כטריגר, תמיד מאוד נוכח באובייקטים, גם כשהם לבנים ונקיים ,אצלי הם נראים צבעוניים אומר ברוידא. עכשיו אני עובד הרבה עם צהובי חרדל וגווני מנטה. השעונים אצל ברוידא מגיעים כבר משחר ילדותו בבית סבו וסבתו שהיו השענים הראשונים ברעננה. לוח שעונים זה דבר שנושם, הוא חי ומרגש. אני למעשה מכניס את השעון “של פעם” לתוך הבית המודרני. מפשיט אותו ממה שהיה ומעניק לו מעטפת חדשה. אני אוהב לעבוד עם כל החומרים, אך העץ מרגש אותי יותר מכולם, אומר ברוידא. השעונים עשויים עץ והצבע בכל שעון הינו רכיב בלתי נפרד. לא מדובר כאן במוצר צבוע, הצבע בכל אובייקט מספר סיפור.

www.benbroyde.com

תמונה 1

 

תמונה 2

 

יערה ניר-כחלון Tabletop Passion

מעצבת ומייצרת כלי קרמיקה שימושיים.

בוגרת החוג לעיצוב קרמי בבצלאל, מתגוררת עם בעלה וארבעת ילדיה במושב קלחים בדרום הארץ. הסטודיו אותו הקימה יערה עסק מראשית דרכו בכלים שעונים קודם כל על צורך. העיצוב ליווה את הפונקציה. הכלים מיועדים להגשה, לאכילה, לפעולות פשוטות וימיומיות. חשוב לי שהכלים יהיו נגישים, פשוטים ויתנו את הכבוד הראוי למה שמונח עליהם. המימד האנושי ניכר בכל כלי. תמיד תביעת האצבע נמצאת, החותמת, הפרט הקטן אותו מוסיפה יערה לכל אחד מכליה עושה את כל ההבדל. על הסקאלה הצבעונית, אומרת יערה, אני בסקאלות של לבנים. אינסוף לבנים, חמים יותר, קרמיים יותר, קרים יותר. החומר והטמפרטורה של תנור השריפה משפיעים על הגוון הלבן שיתקבל. אני אוהבת לבן, הוא משמש כרקע המושלם לנקודות צבע בוהקות המונחות על גבי הצלחת או בתוך האגרטל.

www.studioyaara.co.il

תמונה 3

צילום: תומר בורמד

סגנון: דלית רוסו

תמונה 4

צילום: תומר בורמד

סגנון: דלית רוסו

נטע טסלר knots Studio

נטע סיימה את לימודיה במחלקה לעיצוב טקסטיל בשנת 2013 . פרוייקט שהתחיל כמשהו קטן וחד פעמי הפך במהרה להיות הדבר העיקרי אותו מפתחת נטע לסדרות של מוצרים הצוברים שם וביקוש במקומות רבים.

knots = קשרים הינו פיתוח של טקסטיל בהשראת קשרי החבלים מעולם הימאות וסירות מפרש. נטע לקחה את אותו הקשר ועשתה מעין “זום אין” רחב ותרגמה את המבנה,הצורה והשפה לכרית ישיבה רכה ,כולה עשוייה קשר אחד גדול. כרית הישיבה היוותה את מוצר הדגל ולאור ביקוש והתעניינות פותח המוצר לשרפרפים, ספסלים ועוד.

צבעים, אומרת נטע, הינם חלק בלתי נפרד מהעשייה. אני נוהגת ליצור סקאלות של גוונים ניטראלים. אפורים, כחולים מעושנים וגווני חרדל. בכל סדרה תמיד יהיה גם שילוב של בד פסים עליו אף פעם לא אוותר. כרגע אני מפתחת סדרה לילדים שם הכוונה לאפשר כניסה לגוונים בוהקים יותר והדפסים שונים.

ניתן להגיע לסטודיו ביפו בתיאום מראש בטלפון – 0523586326

אתר אינטרנט- www.knots-studio.com

תמונה 5

צילום: איתמר ישראלי

תמונה 6

צילום: עמי טסלר

אבי פדידה Desiner.Maker

fine craft furnitures

אבי פדידה סיים את לימודיו בבצלאל רק לפני כשנה וכבר מוצא עצמו על בימות עיצוב נחשבות ובקרוב גם בארוע פצ’ה קוצ’ה הפופולארי . ביום יום נמצא אבי בסטודיו אותו הקים בירושלים. ביריד צבע טרי האחרון השיק את קו המוצרים שלו מסדרת GRIT . בסדרה מחבר אבי בין עץ האלון לבין ניירות שיוף שונים. על ידי טכניקת עבודה מרתקת מצליח פדידה ליתר רהיט חדש עשוי כולו מתערובת ייחודית של עץ וניירות השיוף. הסדרה הינה הצלחה בשל המראה, הגימור ובזכות הצבעוניות המעניינת הנוצרת בתהליך העיצוב. פסי צבע בגווני חום, אדום,צהוב וקרם עומדים זה לצד זה ויצרים סקאלה מקסימה. אני אוהב שהצבע מגיע מהחומר, אומר פדידה, ללא התערבות של האדם שרק יכול לקלקל..לטבע, אין טעויות, הכל מדוייק. אבי יוצר את מוצריו על פי הזמנת לקוח ועיקר לקוחותיו הינם מעצבי פנים,אדריכלים ושוחרי עיצוב.

www.avifedida.com   054-7909013

תמונה 7

צילום: עודד אנטמן  coffee table  \  Grit 13

תמונה 8

צילום: אבי פדידה chair

מיקה בר

Mikabarr textile design studio

מיקה בר, מעצבת טקסטיל בוגרת המגמה לעיצוב טקסטיל ב”שנקר”, בהתמחות הדפסה (2009)  ובוגרת קורס המשך בפוליטכניקו, מילנו. בר עוסקת בטקסטילים תלת מימדיים חדשניים,המתאפיינים בקיפול,שבירה ופיסוליות הנגזרת מן הדימוי המודפס,טכניקה אשר פותחה במהלך לימודיה. מאז,הוצגו הבדים בתערוכות בארץ ובעולם, בינהן שבוע העיצוב במילאנו, ואף זכו בקטגורית הטקסטיל בתחרות “טלנטה 2010” אשר התקיימה במינכן.ההשראהליצירהמגיעהמתוךחקירתהיחסביןהגאומטרילאורגניובין דימוי לחומר,תוך התבוננות במבנים בטבע ובעיר ובדיקת אלמנטים בסיסיים כגון קנה מידה, צורה וצבע.בכל הקשור לצבע ,אומרת בר, החיבור שלי מאוד אינטואיטיבי, אני מן הסתם מושפעת ממה שקורה סביבי, אז נותנת לצבעים ולטרנדים לחלחל באופן לא מודע. ניתן לקבוע אין ספור צורות ודימויים לקיפול, בהתאם לפטרן הנבחר וכך לייעד את הבדים לשימושים מגוונים – כריות, חיפויי קיר, וילונות וגופי תאורה.

www.mikabarr.com

תמונה 9

צילום – מיכאל טופיול

תמונה 10

צילום – מיכאל טופיול

 

נירלוט נעים!