מילאנו 2015 

הכל מסכמים: הצלחה מסחררת!

מעל 350,000 צלייני עיצוב פקדו השנה את תערוכת העיצוב ה- 54 במספרה והיא הגדולה מכולן  salone del mobile המתקיימת כמידי שנה במילאנו ומהווה את גולת הכותרת של שבוע העיצוב במילאנו. 2,106 מציגים מכל העולם ו- 700 מעצבים צעירים פורצי דרך זכו לקחת חלק ביריד העיצוב המציג את כל החידושים והמגמות בזירת העיצוב העולמית.  העיר כולה כוסתה במעטה עיצובי של מיצבים ומיצגים ברחבי העיר, חלונות ראוה וגלריות המציגות את הבשורה העיצובית שלהן.

מתחם ה Salone Satellite של המעצבים הצעירים שהתרכז השנה בנושא המרכזי של תערוכת אקספו 2015 שתפתח במאי, אף היא במילנו feeding the planet עיצוב עבור תעשיית המזון בשינוי גישה, שמירה על הכדור וקיימות.

פרוייקט חללי העבודה Workplace 3.0 שעסק כולו בחדשנות עיצובית וטכנולוגית בכל הנוגע לסביבת העבודה.

מיצב מרשים the walk המתאר מסלול אינסופי בתוך חלל העבודה הציג קונספט האומר כי סביבת העבודה העתידית צריכה לאפשר תנועה מתמדת בחלל ומניעה מהעובדים להיות סטטיים בעמדתם.

פרוייקט ItalyIn מציג אפליקציה המאפשרת הצצה לתהליכי עבודה של 64 חברות ויצרנים איטלקיים מובילים.באפליקציה ניתן לקבל מידע אודות הסיפור מאחורי כל מוצר ותהליך הפתוח,  ולהמשיך לתוך 5 סיורים וירטואליים בדירות איטלקיות, לכל דירה סגנון עיצובי שונה.

בכל הנוגע לצבעוניות הכל דיברו על כך שהצבע הורוד על כל גווניו נוכח בכל מקום, ירוק וכחול עז גם הם ככבו בחללי התצוגה, גוון השנה של פנטון,אדום מרסלה, נכח במלוא עוצמתו . אפשר בהחלט לומר כי התחושה האופטימית ותחושת יציבות כלכלית באירופה, השפיעו על עיצוב בוהק, שמח יותר וצבעוני. הנושא המרכזי של היריד השנה, הוא “מספרי סיפורים” היכולת לספר סיפור דרך אובייקט, דרך עיצוב. הספורים בהשראת יעדים ברחבי הגלובוס: מיאמי, אפריקה הים תיכונית ואפריקה השחורה, צפון אירופה,סקנדיביה. הכל סובב סביב נרטיב של יופי ומראה טבעי. מצד אחד עיצוב סקנדינבי מינימליסטי שנראה בכל פינה, לצד השפע והצבעוניות הבאה ממיאמי והמפגש עם אסתטיקה אתנית ושבטית המגיעה מאפריקה.

ברחבי העיר לא פחות מרגש מאשר בתוך היריד. ב Zona Tortona  ישנם חללי תצוגה של בתי עיצוב שונים, הרשימה במיוחד חברת Moooi ההולנדית בראשות המעצב מארסל ואנדרס. חברת  הזכוכית הצ’כית Lasvit מציגה שיתופי פעולה עם טובי המעצבים.  נברשות ענק, בחלל החשוך שנקרא “מקדש האור” בכיכובם של האחים קמפאנה מברזיל ועוד. חב’ איקאה הקימה חנות למטבחים בה ניתן לראות מטבחים חדשים ושת”פ עם מעצבים צעירים.

אם לא השנה, אז אולי שנה הבאה. היריד במילנו הינו המקום לראות ולהיות, להתעדכן ולהפגש עם תעשיית העיצוב העולמית.

נירלוט נעים!