מבלים בצבעים

בחללים מסחריים, לבחירת הגוונים חשיבות מכרעת ביצירת החוויה.

שרון בר אור, מעצבת פנים המתמחה בתכנון מקומות בילוי, מספרת על הצבעים והחומרים שבחרה למסעדה חדשה

gvanim-sharonbaror

צילום: מיטל סלומון

 

מה במגרש

מסעדת Shine & Sharp היא מסעדת בשרים בלב תל אביב, הנשענת על הקונספט של סטייק האוס קלאסי. זהו זן מסעדות שמושרש במורשת האמריקאית, מוסדות ותיקים בעלי מאפיינים עיצוביים מובהקים. בדרך כלל תוכלו למצוא שם חיפויי קיר דומיננטיים של עץ בגון ונגה כהה, קירות בגוני שמנת צהבהבה, צילומי שחור-לבן של כוכבי קולנוע ואהילי נירוסטה המכונים גם “מנורות לולים”.

 

קונספט וסטייל 

הרעיון המרכזי היה לשמר את המאפיינים העיקריים של הז’אנר, אבל להתאים אותו לנוף הישראלי האורבני. בגרסה הישראלית נבחרו החומרים עץ, ברזל וסלעי הבזלת, ולהם נוספו אלמנטים מעודנים יותר של זכוכית, מחברים עדינים מברזל ושימוש מפתיע בצבעים.

 

על פלטת הצבעים

קשת הצבעים שנבחרה לפרויקט מבוססת על גוני האלון, הוונגה, שמנת, אפור וסגול מעושן.
הגוונים המובילים עברו ריכוך בהשוואה למקור ההשראה: הקירות נצבעו בגון השמנת לכיוון חאקי (להבדיל מהשמנת הצהבהבה), וגון חיפויי העץ הפך מוונגה אגרסיבי לשטיפה חומה מעושנת ורכה. גוני סגול נבחרו כדי לרכך עוד ולהוסיף טוויסט עיצובי בארון היין הגדול המשולב בקיר האבנים, ובספות המרופדות בגוון סגלגל בעל ברק עדין. בר העישון של המסעדה חופה בחלקו בלוחות בטון שמחוברים בבורגי פליז זהובים, ומעדנים את מראה הבטון הגס. שאר קירות חלל הבר נצבעו בגוון אפור כהה חם, אשר בשילוב עם התאורה הרכה משרה אווירה רומנטית וחמימה.

 

הדובדבן

המנה העיקרית היא גם מקור ההשראה: חדר יישון הבשר הפך לחלק מהתפאורה, וחלון גדול ממוסגר עץ משקיף אל החדר מבר הישיבה במסעדה ומציג נתחי בשר גדולים טרם הכנתם לסועדים. חשיפת חומרי הגלם משתלבת עם הקונספט העיצובי, ומתכתבת עם החספוס הגולמי של שאר החומרים בחלל.

 

דברים שלא רואים מכאן

על קיר שלם נפרשו רשתות פלדה הכולאות בתוכן שברי סלע בזלת מרמת הגולן, ויוצרות אפקט ויזואלי מרשים.

 

נירלוט נעים!