ברור שיהיה טוב

הצבעים של היום של אחרי

התפרצותה של הקורונה לחיינו השאירה אותנו די מסוחררים. גם היום, כחודשיים לאחר הסגר ההוא ועם הפנים אל הלא נודע – ואולי אפילו לסגר נוסף – קשה להגיד שאנחנו מרגישים בטוחים לגבי כל מה שקורה מסביב. המצב הזה גורם לכולם להתכנס בתוך עצמם, ולהבין שאין כמו הבית.
נראה שלפחות בתקופה הקרובה הוא יהיה המקום שבו נבלה הכי הרבה, ולכן חשוב שהוא יציע לנו נוחות – וגם יכניס שמחה לחיינו בזמן שהותנו בתוכו. אחרי שחקרנו, בדקנו, מיפינו, דגמנו את הגוונים אשר יהוו אבן דרך משמעותית עבורינו בעיצוב הבית והחלטנו לתת לכם טעימה מהם.

בקטע חיובי- אדום

הצבע האדום נקשר מאז ומתמיד לחושניות, לאהבה, לרגש עז, ובימים שבהם השפתיים, אחד האיברים החושניים בגוף, ‘מסתתרות’ מאחורי מסכות – נראה כי העין האנושית כמהה לעוד. תוספת של צבע אדום יכולה בהחלט לספק את הצורך הזה בימי הקורונה. שימוש בגוון צריך להיות בשליטה ובמינון, מומלץ לשימוש בחדר השינה הזוגי להגברת תחושת דרמה, חושניות ומיניות. הצבע האדום ידוע כמעורר תיאבון, נשקול אם ראוי לנו, שימוש בו במטבח או בחדר האוכל.

תמונה מתוך פרויקט חברת TLV2GO-serviced apartments for extended stay

בקטע חיובי- אדום עיצוב: KaTANOS DESIGN -סטודיו לעיצוב פנים. צילום: אורי אקרמן.  ממניפת Timeless collection גוון אדום עמוק NTC 008

 

נגיעות קטנות של טבע- ירוק

הצבע הירוק הופך להיות נפוץ יותר ויותר בבתינו, בטח ובטח כאשר אנחנו מבלים בו שעות רבות יותר: הכנסת טבע ורעננות לדירה היא בבחינת חובה כיום. זהו מהלך שמשנה ללא ספק את האווירה בבית, ובוודאי מוסיף להרגשה הטובה. בימי הסגר הפנמנו יותר מתמיד את החשיבות של חלקת אלוהים קטנה, כזו שתתן מענה לצורך קדום שלנו, הטבע, או יותר נכון, הירוק שבטבע. ירוק המשדר עבורנו רעננות ונעורים. מיוחסות לגוון הנקי הזה יכולות ריפוי ורוגע, הוא מסמל לנו יותר מכל דבר, קיימות. מי שעבורו גינה, או אפילו עציץ פשוט, הם לא בגדר אפשרות, יוכל להבטיח לעצמו ירוק בעיניים בעזרת צבע ירוק על כל קשת הגוונים, כזו שהעין לא תשבע ממנו.

תמונה מתוך פרויקט חברת TLV2GO-serviced apartments for extended stay

נגיעות קטנות של ירוק עיצוב: KaTANOS DESIGN -סטודיו לעיצוב פנים, צילום: אורי אקרמן.  גוון ירוק טבעי ושמח IS 0457

 

כוחו של מגע אנושי- ניוד

כבר דיברנו על השינויים שגרמה הקורונה, ואחד מהם הוא ללא ספק הפחתת המגע האנושי והריחוק החברתי. בתוספת המסכות שעל פנינו, אנחנו מרגישים ריחוק, אי היכולת לגעת, לחבק לחוש חסר לנו מאד בעיקר משום שהוא נקשר עבורנו לחיוניות, לחיים, לשגשוג,  הגעגוע למגע עם אנשים רחוקים ואהובים, לעומק בשיחה קרובה, לחום האנושי, מוליד את הביקוש לצבע המיוחד הזה, אולי הצבע האנושי ביותר במניפת הצבעים. הוא יושב איפשהו על הקשת שבין הכתום העדין, הורוד המלטף והחום המאד בהיר, קשה להגדירו במשפחת צבעים אחת, קל לייחס לו תכונות אל זמניות ובמקביל טרנדיות אופנתית , מין חזרה בזמן, אם תרצו, בפרשנות הרבה יותר מתוחכמת, בשילובים אינטליגנטיים ונועזים היוצרים חלל עוטף ומזמין עם נוכחות צבע בולטת ונגישה.

עיצוב מחוץ לקופסא

עיצוב: לבנת כהן מרין, צילום: עודד סמדר. מניפת Timeless collection גוון NTC039

 

שמש לך מצפים- צהוב

כשאנחנו מסתגרים בבית, אנחנו חשופים פחות לקרני השמש, למגע החמים, לצבע הצהוב הטבעי והאהוב. הגוון הצהוב נחשב לממריץ ואנרגטי, זו הסיבה שחסרונה של השמש בתקופת הסגר קיבל משמעות גדולה יותר. בבתים רבים אף קשה מאוד להכניס את האור הטבעי הביתה, בין אם זה בשל מבנה הדירה עצמה ובין אם משום שהיא מוקפת בעצמים שחוסמים את הגישה לקרניים המחממות. הגוונים הצהובים, אמנם לא ייצרו עבורכם ויטמין D בכמות הנדרשת, אך הם בהחלט יכניסו לבית שלכם את החום השמחה ואת תחושת האור האהובה כל כך.

צבע שמש עיצוב: הילית בוברוביץ’, צילום: ליאור טייטלר. גוון צהוב חי ובועט 0842 IS

 

בין שמים לים- כחול

לצד השמש הצהובה, העין האנושית יכולה לטבוע – תרתי משמע – בתוך הכחול העמוק, אנחנו מתבוננים החוצה, צופים אל האופק ומקווים לחבור אליו במהרה. נרצה לראות שוב את המטוסים ממריאים לשמים וגם אותנו בתוכם. כחול של בין מים לשמים ופסטורליות של שעות הדמדומים והחלומות המציפים געגועים לחופים ולים, המסמלים עבורנו חופש אמיתי. ממש כמו קולו של הים, גם הצבע הזה תורם רבות להתרגעות, למנוחה, לשלווה, דברים חשובים כל כך בתקופה זו של חוסר ודאות. מדובר באחד הצבעים הדומיננטיים המואזנים ביותר שתוכלו להכניס הביתה, והיתרון הגדול שלו הוא ביכולתו להתאים כמעט לכל פינה בבית.

הצבע הכחול מזכיר את הים עיצוב: אלה צייחר, צילום: איתי בנית. גוון כחול עמוק IS 0627

 

אורבני וטוב ולו- אפור

מי היה מאמין שאי פעם נתגעגע לאספלט המחוספס – אך אולי זה בדיוק מה שאנחנו מחפשים, בכל הניסיון הזה לשוב לשגרה: מעט חספוס, מראה מעט אחר, שיוצג כקונטרסט לצבעים הרכים והנעימים, ויאפשר לנו להתגעגע לעיר של פעם: עיר רועשת וצפופה, עיר שבה כולם הולכים לצד כולם בלי לחשוש, עיר שבה מסעדות, תיאטראות ואצטדיוני ספורט עמוסים באנשים. שחור ולבן מעורבבים להם יחדיו, ללא בושה ובתעוזה, הניחוח האורבני של גווני האפור, גם הוא משהו שאנחנו חייבים לעצמנו לפעמים.

אפור אורבני עיצוב: סיון נצר, צילום: איתי בנית. גוון ממניפת האפורים NGY 08

 

זר של רעננות- מנטה

ביד אחת הצבע הזה – כפי שאפשר להבין משמו – מציע את הרוגע ואת השלווה הזו שכולנו מבקשים למצוא כעת; ביד השנייה, הוא משתלב נפלא עם כל צבע המבטא טבע רענן, סביבה ומרחבים חופשיים ונקיים. אפשר לראות בו מעין צבע של התחלות חדשות, צבע שכולו אופטימיות בימים שבהם עדיין לא ברור מתי נתחיל מחדש. גוון המנטה הכל כך מודרני כיום, אידיאלי בתור צבע רקע, ומייצר איזון מפתיע בין הגוונים הנועזים, מקליל את החלל. אולי הנוכחות שלו בחלל תאיץ את החזרה המיוחלת לשגרה.

צבע מנטה נירלט, גוון מנטה רענן IS 0692

 

אוהב להיות אופטימי- ורוד

התקופה האחרונה לימדה אותנו לא מעט גם על היתרונות של התכנסות ביתית. למדנו לקחת פסק זמן לחשוב, להתכרבל לעצור את מירוץ החיים המטורף. ורוד חם משדר שובבות בעוד שורוד בהיר משדר רכות. הוא מסמל את צבע האהבה האוניברסלית, מייצג ידידות ושלווה ונחשב לנגיש ומזמין. כן, ישנם גם יתרונות שמביאה איתה הקורונה המשונה הזאת, ועל הרגעים הללו מומלץ להתענג – בסביבה ורודה קלילה ונעימה במיוחד, כפי שמספק הצבע הורוד והאופטימי העדין הזה. הרכות, הליטוף והקסם הביישני שלו נותנים את כל מה שאנחנו צריכים לעוד בוקר קסום.

תמונה מתוך פרויקט חברת TLV2GO-serviced apartments for extended stay

ורוד אופטימי עיצוב: סטודיו לעיצוב פנים KaTANOS DESIGN צילום: אורי אקרמן. גוון ורוד שובב ומזמין IS 0071

לא חשוב באיזה גוון או גוונים תבחרו, תמיד זכרו לשמור על שמחה ואופטימיות, להכניס צבע שמנעים את ליבכם לסביבתכם וזכרו שיהיה בסדר, הכל יהיה בסדר

 

נירלוט נעים!
כתבות נוספות