שאלות ותשובות

איטום

מחפש סיליקון בצבע נירוסטה

ראשית כל יש לדעת לאיזה שימוש הסיליקון, האם מיועד לעמוד בטמפרטורות גבוהות, האם מיועד לאיטום היקפי של חלונות ומשקופים וכו’.

באופן עקרוני, רוב מוצרי הסיליקון מגיעים בגוון שקוף או לבן וחלקם גם באפור ושחור. על חלקם ניתן ליישם צבע וכך להתאים לנירוסטה.

מה עושים עם סדקים עמוקים בקיר?

אם מדובר בסדקים קונסטרוקטיביים – שיש על הסדק משקלים עצומים ולכן הסדקים חוזרים, העניין דורש טיפול מקצועי. שימוש במוצרי נירלט לא מיועד לסדקים כאלו. אנחנו ממליצים לפנות למהנדס / איש מקצוע המתמחה בטיפול בסדקים כאלו שיבדוק את הנושא בצורה מעמיקה.

מה מתאים לאיטום חלונות?

איטום סביב חלונות ניתן לבצע עם סיליקון שקוף רצוי סיליקון נטרלי.

מה כושר הכיסוי של טופ גג?

כושר הכיסוי של הטופ גג הוא 2 ק”ג לכל מטר מרובע. חשוב לציין כי כושר הכיסוי מחושב לפי עבודת פועל מיומן ע”ג תשתית בעלת ספיגה רגילה, והוא עשוי להשתנות בהתאם לאופן העבודה, פני השטח ותנאי מזג האוויר.

לכל שאלה אתה מוזמן לפנות ליועץ הצביעה שלנו במספר – 1700-500-004.

מה המראה של סילקו 100 – מט או מבריק?

הסילקו 100 הוא מספיג סיליקוני להגנה על קירות חיצוניים מפני חדירת מים, פיח מכוניות ואבק סביבתי. בעל כושר חדירה גבוה לתשתית ללא פגיעה במראה הטבעי של הקיר. המראה שלו הוא שקוף מט. כדי ליישם אותו יש לשטוף את הקיר מאבק ושמנים ולהמתין לייבוש מלא, הקיר חייבים להיות יבש לחלוטין לפני היישום. יש למלא ולתקן חורים, פגמים ופוגות חסרות. רצוי ליישם במרסס גב או מרסס ידני. ניתן גם ליישם ברולר או במברשת.

לכל שאלה אתם מזומנים לפנות ליועץ הצביעה שלנו במספר – 1700-500-004.

מה הם חומרי איטום?

חומרים המשמשים למניעת חדירה של נוזל או גז למקום מסוים. חומרי האיטום יוצרים שכבה אטומה ובלתי חדירה לנוזלים.

לכל שאלה אתם מזומנים לפנות ליועץ הצביעה שלנו במספר – 1700-500-004.

מה ההבדל בין נירוסיל סופר ומרק קיר גמיש?

נירוסיל סופר ומרק קיר גמיש הם מוצרים זהים המשמשים לאיטום סדקים. כאשר מדובר בשימוש עבור צרכן פרטי לאיטום מספר מצומצם של סדקים, מומלץ להשתמש בנירוסיל סופר שאותו יש ליישם עם אקדח. מרק קיר גמיש נמכר באריזה גדולה ודורש עבודת שפכטל. בחירת החומר תלויה בכמות הסדקים שיש למלא ובמידת המיומנות שלך לעבוד עם שפכטל.

מה ההבדל בין טופ גג לניר אוטם? ומה מתאים יותר לאיטום גג?

עבור איטם הגג יש ליישם את הטופ גג שמיועד לכך, זהו ציפוי אקרילי גמיש משוריין בסיבים סינתטיים, לאיטום גגות בעלי שיפוע לניקוז. מונע חדירת מים והופעת סדקים נימיים. עמיד בכל תנאי מזג האוויר. לעומתו, הניר אוטם , הוא חומר איטום ביטומני חד-רכיבי על בסיס מים. מיועד לאיטום חדרים רטובים, מרפסות, מבנים תת-קרקעיים, אדניות וקירות. ביישום הטופ גג, יש לנקות את שטח הגג היטב: יש לטאטא ולאסוף את הלכלוך ואח”כ לשטוף במים תוך שפשוף במטאטא כביש. מקומות נפוחים או רופפים יש לגרד בשפכטל ולהמתין לייבוש מלא של הגג. יש ליישם בשתי שכבות, ניתן ליישם במברשת רולר או שפכטל.

כמה זמן לוקח לסיליקון להתייבש?

חשוב לדעת באיזה סיליקון מדובר, זמן הייבוש הסופי של סיליקון הוא ברוב המקרים 24 שעות.

ניתן להתרשם מסוגי הסיליקון השונים תחת קטגוריית איטום באתר נירלט.

לעוד טיפים ורעיונות כנסו לדף הפייסבוק שלנו.

כיצד ניתן לאטום גגות לקראת החורף?

חשוב במיוחד לפני עונת הגשמים לבדוק את תקינותם של מרזבי הניקוז על ידי הזרמת מים באמצעות צינור, ניקיון עלים ולכלוך שהצטבר בעונת הקיץ. במידה וקיימת עלווה של עצים בקירוב לגג המבנה מומלץ לבצע גיזום והכנסת רשתות מיגון למרזבי הניקוז למניעת סתימה בעונת החורף. בנוסף יש לדאוג לאטימת הגג, את זה נעשה בעזרת טופ גג – ציפוי אקרילי גמיש, משוריין בסיבים לאיטום גגות. מיועד לציפוי גגות בהם קיים שיפוע לניקוז. לטופ גג עמידות מעולה בכל תנאי מזג אויר, מונע חדירת מים לגג ומאחר והינו גמיש מונע הופעת סדקים נימיים במשטח הגג. טופ גג יוצר על הגג שכבה אקרילית עבה ולבנה החוסכת את הצורך להלבין את הגג ומונעת את התחממות המבנה.

1. יש לנקות היטב את הגג מכל חול, אבק ושאריות סיד מתפוררות. יש לטאטא ולאסוף את הלכלוך ולאחר מכן לשטוף את הגג תוך כדי שפשוף עם מטאטא כביש חזק.

2. יש לגרד בשפכטל מקומות נפוחים רופפים וכד’ ולוודא שלאחר השטיפה כל המים זורמים לניקוז ולא נשארים שטחים מצופים במים. לאחר השטיפה יש לחכות לייבוש מלא של הגג

3. במידה ויש סדקים במשטח יש למלא אותם לאחר הייבוש במסטיק אקרילי נירוסיל סופר ולהמתין 24 שעות לייבוש.

4. יש למרוח את הגג בשתי שכבות של טופ גג באמצעות רולר בשעות הבוקר המוקדמות כאשר הגג קריר.

לעוד טיפים ורעיונות כנסו לדף הפייסבוק שלנו, תודה שבחרתם לנרלט

חומר איטום לגגות

עבור איטום גגות יש ליישם טופגג, ציפוי אקרילי גמיש משוריין בסיבים סינתטיים, לאיטום גגות בעלי שיפוע לניקוז. מונע חדירת מים והופעת סדקים נימיים. עמיד בכל תנאי מזג האוויר.

לכל שאלה אתה מוזמן לפנות ליועץ הצביעה שלנו במספר – 1700-500-004.

היכן ניתן להשיג מילוי פלא?

מילוי פלא אינו משווק יותר על-ידי נירלט. מוצר חלופי למילוי פלא הנו מקסימו נבמשחה באריזת 1 ק”ג מדובר באותו החומר אך זו לא שפופרת.

לעוד טיפים ורעיונות כנסו לדף הפייסבוק שלנו.

האם קיים פריימר שמורחים אותו לפני סיליקון?

חשוב לדעת לאיזה שימוש מיועד הסיליקון והאם השימוש הוא בקירות פנים או חוץ ישנו סיליקון בשם נירוטקס, זו משחת איטום אקרילית על בסיס מים, לאיטום היקפי של חלונות ומשקופים, כולל אלומיניום, גבס, מתאים גם לסתימת סדקים בקירות בטון, עץ, ופח. לשימוש פנימי וחיצוני, גמיש וניתן לצבוע על-גביו. סיליקון זה מגיע בגוונים לבן, שחור, אפור וחום. אין צורך ליישם פריימר לפני יישום הסיליקון אלא אם מדובר בסדק רחב בקיר ואז ניתן ליישם פריימר על דפנות הסדק לפני יישום הסיליקון.

לכל שאלה אתם מזומנים לפנות ליועץ הצביעה שלנו במספר – 1700-500-004.

האם קיים סיליקון צבעוני?

לנירלט יש סיליקון בגוונים לבן, שחור, אפור וחום בלבד.

לכל שאלה אתם מזומנים לפנות ליועץ הצביעה שלנו במספר – 1700-500-004.

האם קיים סיליקון בשפופרת אשר ניתן לסגור אתו סדקים בקירות גבס הניתן לצביעה?

סיליקון אינו מתאים מאחר ועל סיליקות לא ניתן לצבוע.

יש להשתמש בנירוסיל סופר משחת איטום אקרילית על בסיס מים, לאיטום היקפי של חלונות אלומיניום, איטום קירות גבס ודלתות או בנירוטקס – משחת איטום אקרילית על בסיס מים, לאיטום היקפי של חלונות ומשקופים, כולל אלומיניום. גמיש וניתן לצביעה.

לכל שאלה אתם מזומנים לפנות ליועץ הצביעה שלנו במספר – 1700-500-004.

האם סילקון נייטרלי מתאים לאטום מסביב לכיור ובין אריחים באמבטיה?

הסיליקון הסופר נייטרלי מתאים לאיטום מסביב לכיור ובין האריחים באמבטיה וניתן ליישם אותו. אפשרות נוספת היא ליישם סיליקון סניטרי, סיליקון אצטי לאיטום כלים סניטריים. בעל כושר הידבקות גבוה במיוחד. עמיד במים, דוחה פטריות ומונע צמיחת עובש בסביבה לחה. ליישום על משטח יבש, נקי מאבק, שמנים, שאריות צבע, דבק וכל לכלוך שהוא.

האם ניתן לצבוע על טופ-גג ואם כן באיזה צבע?

טופ גג, הנו ציפוי אקרילי גמיש משוריין בסיבים סינתטיים, לאיטום גגות בעלי שיפוע לניקוז. מונע חדירת מים והופעת סדקים נימיים. עמיד בכל תנאי מזג האוויר. על-גבי הטופ גג לא ניתן ליישם צבע.

האם ניתן למרוח שליכט צבעוני על-גבי טופ גג?

לא ניתן ליישם שליכט צבעוני לאחר יישום חומר איטום לגג.

מומלץ ליישם את חומר האיטום בלבד ללא תוספות צבע מעליו.

האם ניתן למצוא אצלכם מרק זגגים או כל חומר אחר?

מרק זגגים הינו הוא חומר דמוי חימר המשמש בעיקר לקיבוע ואיטום חלונות. לנירלט אין מרק זגגים אך ניתן להשתמש בנירוקיט משחת איטום אקרילית לסתימת סדקים ואיטום היקפי של חלונות ומשקופים. אוטם מפני חדירת מים, רוח ולחות. ניתן לצביעה.

האם יש חומר איטום עמיד למים בגג?

לנירלט יש מוצר לאיטום עמיד למים בגג בשם טופ גג אך הוא אינו מתאים למים עומדים.

מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע בנושא.

לכל שאלה אתם מזומנים לפנות ליועץ הצביעה שלנו במספר – 1700-500-004

האם הטופ גג יידבק על מרצפות?

לא ניתן ליישם טופ גג על גג מרוצף. הטופ גג מיועד לאיטום גגות בעלי שיפוע לניקוז, הוא ציפוי אקרילי גמיש משוריין בסיבים סינתטיים, מונע חדירת מים והופעת סדקים נימיים. עמיד בכל תנאי מזג האוויר.

לכל שאלה אתם מזומנים לפנות ליועץ הצביעה שלנו במספר – 1700-500-004.

האם יש צבע אטום ללחות?

ראשית, ישנן שתי אפשרויות לצביעת הבטון. האפשרות הראשונה היא לשטוף עם מים ולנקות היטב את הבטון ולהמתין לייבוש. לאחר מכן יש ליישם חומר מקשר בשם פריימר X, להמתין לייבוש ואז ניתן ליישם צבע אקרילי כגון: נירוקריל 100 EXTRA , זהו צבע אקרילי המשמש לצביעה ישירה על בטון. חשוב לציין שבצביעה מסוג זה יש לחדש את הצבע כל שנתיים.

האפשרות הנוספת היא שימוש בצבע בשם פוליאוריתן לרצפות , משמש כציפוי עליון, חשוב לדעת כי זה חומר תעשייתי ולא מומלץ ליישם אותו לבד.

לעוד טיפים ורעיונות כנסו לדף הפייסבוק שלנו.

בחורף ניתן לתקן טיח חיצוני טיפול בסדקים ולצבוע בצבע סופר גמיש?

ניתן בעונה זו לבצע תיקוני טיח חיצוני וטיפול בסדקים. יש לוודא שהקיר יבש לחלוטין כאשר אין צפי לגשם ב 72 שעות אחרי התיקונים בקיר. זה תקף גם לגבי השימוש בסופר גמיש חלק. כל תהליך העבודה צריך להתבצע כאשר הקיר יבש לחלוטין.

לעוד טיפים ורעיונות כנסו לדף הפייסבוק שלנו.

לסתימת סדקים בתוך הבית – האם להשתמש במקסימו בלבד או שחייבים להשתמש גם בפריימר S?

אחרי יישום המקסימו – חובה ליישם פריימר S לפני יישום צבע נוסף.

לעוד טיפים ורעיונות כנסו לדף הפייסבוק שלנו.

איך נכון לסתום חורים וסדקים בקירות פנים ולאחר מכן לצבוע?

לפני תיקון הסדקים וחידוש הצבע יש לבדוק את סוג הסדקים במטרה לוודא שאלו לא סדקים קונסטרוקטיביים ובנוסף, חשוב לבדוק את נושא האיטום של הקיר ולוודא שאין נזילות וחלחול מים ושהקיר אטום. יש להוריד את הצבע הרופף והמתקלף מהקיר על ידי שיוף עד להחלקה מלאה של הקיר ולאחר מכן לנקות היטב מאבק השיוף ומכל לכלוך אחר ולוודא שהקיר יבש. במידה ואלו סדקים גדולים ועמוקים יש ליישם חומר בשם מרק קיר גמיש זה מרק אקרילי גמיש, מוכן לשימוש, למילוי סדקים. גמישות החומר מגנה על המבנה ומונעת את הופעת הסדקים מחדש. במידה ומדובר בסדקים נימיים ניתן ליישם נירוסיל סופר, זו משחת איטום אקרילית על בסיס מים, לאיטום היקפי של חלונות אלומיניום, איטום קירות גבס, תפרי התפשטות ודלתות. מגן מפני חדירת מים, לחות ורוח. ניתן לצביעה. עבור יישור והחלקת הקיר מכל הפגמים ניתן ליישם רוק בונד, מרק אמריקאי מוכן לשימוש להחלקת קירות גבס, טיח שליכט וכו לפני יישום צבע. מתייבש במהירות ומאפשר ליטוש בנייר. יש ליישם בשתי שכבות דקות, לאחר יישום השכבה הראושנה יש להמתין לייבוש ולאחר מכן לשייף קלות עד להחלקה ולנקות מאבק השיוף, יש לחזור על הפעולה לאחר יישום השכבה השנייה. לאחר ייבוש הרוק בונד ניתן ליישם ישירות מעליו צבע אקרילי כגון נירוקריל EXTRA , צבע אקרילי על בסיס מים, המיועד לצביעת קירות פנים וחוץ. בעל כושר כיסוי גבוה במיוחד והסתרה מעולה. לאחר הצביעה מתקבל גימור בעל מגע קטיפתי, המקנה לקירות הבית מראה חלק, נקי ובריח נעים ורענן. קל וידידותי ליישום, רחיץ, עמיד לאורך זמן ושומר על מראה חדש.

אילו סיליקונים יש לכם? ולמה הם מתאימים?

לנירלט מגוון רחב של סיליקונים – סיליקונים אצטים וסיליקונים נטרליים ללא חומצה אצטית. להלן פירוט חלקי: סילוקיט – סיליקון אצטי איכותי לשימוש בחדרים לחים ולאיטום כלים סניטריים, מדובר בסיליקון אשר עמיד במים, דוחה פטריות ומונע צמיחת עובש בסביבה לחה, בעל כושר הידבקות מעולה ומתקשה במהירות, מיושם באקדח ומגיע בגוון שקוף.

סיליקון סניטרי – סיליקון אצטי לאיטום כלים סניטריים, בעל כושר הידבקות גבוה במיוחד, עמיד במים, דוחה פטריות ומונע צמיחת עובש בסביבה לחה, מיושם באקדח ומגיע בגוונים לבן ושקוף.

סיליקון F333 – סיליקון סניטרי בעל עמידות לאורך זמן רב בפני עובש, פטריות ואדי בישול, בעל עמידות בטמפרטורות גבוהות, מתחבר היטב למשטחים חלקים כגון: זכוכית, מתכות, אלומיניום, ולרוב סוגי הפלסטיק והעץ.

בלינק הבא ניתן לראות את כל המבחר, לחץ כאן.

איך משתמשים בסילקו 100?

סילקו 100 הוא מספיג סיליקוני להגנה על קירות חיצוניים מפני חדירת מים, פיח מכוניות ואבק סביבתי. בעל כושר חדירה גבוה לתשתית ללא פגיעה במראה הטבעי של הקיר. יש לשטוף את הקיר מאבק ושמנים ולהמתין לייבוש מלא, הקירות חייבים להיות יבשים לחלוטין לפני יישום סילקו 100 , יש למלא ולתקן חורים, פגמים ופוגות חסרות, לפני יישום סילקו 100. רצוי ליישם במרסס גב או מרסס ידני. ניתן גם ליישם ברולר או במברשת. יש ליישם עד הספגה מלאה של התשתית, יש ליישם עד תחילת נגר, אין צורך בדילול. ביישום ליד הים, יש ליישם תחילה פריימר X, צבע יסוד לקירות חדשים וישנים, בעל כושר חדירה והתחברות גבוהה לתשתיות סופגות.

לכל שאלה אתם מזומנים לפנות ליועץ הצביעה שלנו במספר – 1700-500-004.

איך משתמשים בסילר?

סילר הוא חומר המיועד לאיטום תשתיות סופגות בהן קיימת או צפויה חדירה של מים, כמו אבן כורכרית, טיח ווגה ועוד.
הסילר מונע חדירת מים, צבירת אבק ולכלוך ומקטין משמעותית ספיגה וחדירת נוזלים.
כדי ליישם את הסילר יש לוודא קודם כל שהתשתית יבשה לחלוטין ולהסיר שומנים, לכלוך ואבק, ולאחר מכן לשיים שתי שכבות של סילר באמצעות התזה עד נגר.
ניתן גם ליישם באמצעות מרסס חקלאי פשוט.

איזה סיליקון יתאים לאיטום בין פנל למרצפת במרפסת?

שלום,
עבור איטום בין פנל למרצפת קרמיקה במרפסת ניתן להשתמש בנירוסיל סופר – משחת איטום אקרילית על בסיס מים, לאיטום היקפי של חלונות אלומיניום, איטום קירות גבס, תפרי התפשטות ודלתות. מגן מפני חדירת מים, לחות ורוח.

מגיע בגוון לבן או קרם וניתן לצביעה. ניתן ליישם עליו לאחר הייבוש צבע נירוקריל 100EXTRA.
לפני היישום יש לוודא שהחריצים נקיים מאבק ולכלוך ויבשים לחלוטין.

לעוד טיפים ורעיונות כנסו לדף הפייסבוק שלנו